اپلیکیشن

آموزش نصب آخرین نسخه یونیتی ۸ و mir در اوبونتو

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

افرادی هستند که برای تست کردن یونیتی ۸ و mir لحظه شماری میکنند و خیلی دوست دارند تا آخرین نسخه آن را نصب کرده و استفاده کنند. از الان میتوانید که یونیتی ۸ را که بر روی mir اجرا می‌شود تست کنید و به وسیله ppa مخصوص آن را نصب کنید. این یک پروژه است که شما میتوانید ایزوی یونیتی ۸ را به وسیله یک iso بر روی لینوکس تست کنید و آن را با LXC اجرا نمایید. کاربر میتوانید به داخل یونیتی ۸ LXC لاگ این کرده آن را به وسیله lightdm اجرا نمایید و مانند یک نشست معمولی از آن استفاده کنید.

نصب نسخه پیش نمایش یونیتی ۸ در اوبونتو به وسیله ppa

این ppa برای اوبونتو نسخه های ۱۴٫۰۴ و ۱۴٫۱۰ و ۱۵٫۰۴ و ۱۵٫۱۰ ایجاد شده است. برای اضافه کردن آن کافی است تا از میانبر های ctrl+alt+t برای اجرا شدن ترمینال استفاده کرده و یا ترمینال را از داخل دش جست‌و‌جو کنید. سپس دستور زیر را پس از اجرای ترمینال در داخل آن وارد نمایید :

پس از آن نیاز دارید تا کش سیستم را به روز نمایید. این کار را با دستور زیر انجام دهید.

برنامه‌ها و سیستم را آپگرید نمایید.

نصب unity 8 lxc

این کار با نصب یک نسخه lightdm مخصوص همراه است که به lxc اجازه ورود و لاگ این میدهد .برای نصب unity 8 desktop preview lxc نیزا با اجرای دستور زیر دارید

کاری که این نصاب انجام خواهد داد کانفیگ برای lxc و دانلود iso و پس از آن باز کردن و نصب فایل مخصوص است. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه wiki مخصوص این مبحث مراجعه نمایید.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. در حال حاضر مدیریت تولید مقطع کارشناسی ارشد هستم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه