گنو/لینوکس

آموزش نصب دسکتاپ Budgie در اوبونتو

how-to-install-budgie-desktop-feature
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

آخرین نسخه از دسکتاپ Budgie بانسخه ۱۰٫۲٫۳ که یک دسکتاپ اختصاصی برای توزیع solus میباشد دارای یک ppa برای نصب و تست شده است(البته به صورت غیر رسمی) که میتوانید از طریق آن این دسکتاپ را بر روی اوبونتو ۱۵٫۱۰ و همچنین ۱۶٫۰۴ تست کنید.

Budgie یک دسکتاپ مخصوص توزیع گنو/لینوکسی Solus است که از پایه نوشته شده است و طراحی مدرک و سبکی دارد. همچنین Budgie میتواند ظاهری شبیه به دسکتاپ Gnome 2 را به شما ارائه کند.

در زیر چند اسکرین شات از دسکتاپ Budgie را درتوزیع اوبونتو نسخه ۱۵٫۱۰ میبینیم :

budgie-desktop-windows-600x337

budgie-desktop-twopanels-600x337 (1)

budgie-desktop-launcher-600x337 (2)

نصب دسکتاپ Budgie با استفاده از PPA

ابتدا باید ppa دسکتاپ را به سیستم خود اضافه میکنیم؛ برای اینکار ابتدا ترمینال را از دش و یا با میانبر های ctrl + alt+ t باز کنید. سپس دستور زیر را درآن وارد نمایید :

 

پس از آن پسورد خود را وارد کرده و سپس اینتر را فشار دهید و به یاد داشته باشید که پسورد شما در ترمینال نمایش داده نخواهد شد.

پس از آن پکیج منیجر synaptic را باز کرده و budgie-desktop را نصب کنید و یا میتوانید با استفاده از وارد کردن دستورات زیر در ترمینال آن را نصب نمایید :

 

و برای نتجیه بهتر moca icon و arc theme نیز نصب خواهند شد تا ظاهری زیبا‌تر به دسکتاپ budgie شما بدهند.

پس از اینکه فرآیند نصب تمام شد یک بار log out کرده و با دسکتاپ جدید log in کنید.

budgie-session

درصورتی که بخواهید این دسکتاپ را حذف کنید نیز میتوانید از دستورات قرار داده شده در زیر استفاده کنید و همچنین ppa آن را نیز از software&updates و بخش other software حذف نمایید.

 

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. در حال حاضر مدیریت تولید مقطع کارشناسی ارشد هستم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

دیدگاهتان را بنویسید