آموزش آردوینو پروژه های آردوینو

آموزش ساخت دروغ سنج با برد آردوینو Arduino

دروغ سنج
نوشته شده توسط حسین فهیمی

پوست انسان واقعاً شگفت انگیز است! حس لامسه، مراقبت از اعضای داخلی و مقاومت در برابر عفونت‌ها فقط چندتا از وظایف این ارگان مهم است. اینها و خیلی بیشتر را همه می‌دانیم اما آیا می‌دانستید میزان رسانایی پوست انسان تحت تاثیر شرایط روحی مختلف تغییر می‌کند؟ به این ویژگی مغز انسان، فعالیت الکترودرمال می‌گویند و این دروغ سنج هم از همین ویژگی بدن انسان استفاده می‌کند. بعد از اینکه دروغ سنج را ساختید، آن را به بدن فرد مورد نظرتان و کامپیوتری که یک نرم افزار گرافیکی داشته باشد، وصل کنید.

 

سپس سوال‌هایی بپرسید که پاسخی جز حقیقت نداشته باشند؛ مثل اینکه نامت چیست و کجا زندگی می‌کنی. به این ترتیب نمودار پایه پوست فرد را به دست می‌آورید و می‌توانید سراغ قسمت هیجان انگیز ماجرا بروید. سوال‌هایی بپرسید که ممکن است پرسش شونده را وادار به دروغ گویی کند. اگر دروغ بگویند، احتمالاً مضطرب می‌شوند و نمودار رسانایی پوست شان نسبت به نمودار پایه منحرف می‌شود.

در این پست ، با استفاده از برد آردوینو Arduino و دو تکه سیم میتوانیم میزان مقاومت پوست را اندازه گیری کنیم. اگر فرد دروغ بگوید سطح مقاومت رسانایی پوستش تغییر کرده و موجب تغییر ولتاژ و در نتیجه تغییر نمودار میشود.

 

 

ابزار مورد نیاز :

 

کد مدار دروغ سنج:

 

اتصالات :

دو رشته سیم را جدا کنید، یکی را به ۵v آردوینو Arduino و سر سیم دوم را به پین A0 برد آردوینو Arduino متصل کنید. حالا دو سر دوسیم را جدا از هم و روی انگشت دوستتان قرار دهید.  حالا Serial Plotter را باز کنید.

 

نمودار را اندازه بگیرید. بعد از پرسیدن چند سوال دوباره دریچه سریال را مشاهده کنید. اگر دوستتان راست بگوید ، نمودار تغییری نمیکند ولی اگر دروغ بگوید ، بلعکس.

 

درباره نویسنده

حسین فهیمی

دیدگاهتان را بنویسید