گنو/لینوکس

معرفی و نصب Double Commander

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

Double Commander یک فایل منیجر است که از دو پنل برای مدیریت فایلها به صورت همزمان استفاده میکند. که برای لینوکس و ویندوز و OSX در دسترس است و دارای دو نسخه با رابط کاربری‌هایQT و GTK2 است.

Double Commander کارخود را از ابتدا با زیبایی و کاراریی بالا آغاز کرد و به نوعی الهام گرفته از total commander بود؛ Double Commander در طی چندیدن سال پیشرفت‌ها و جهش های زیادی داشته است و امروزه به یک فایل منیجر کامل با قابلیت‌های بسیار تبدیل شده است و حالا از WCX و WFX و WDX و ‌WLX و dsx با نصب پلاگین های مخصوص پشتیبانی میکند؛ پشتیبانی از چندین تب و همچنین قابلیت rename کردن گروهی فایل‌ها نیز از جمله ویژگی‌های برجسته این فایل منیجر است که در کنار ویرایشگرمتن داخلی و پشتیبانی از فایل‌های آرشیو شده و مرورآنها محتوای بدون بازکردنشان نیز تکمیل‌کننده ویژگی‌های این فایل منیجر است.

همچنین این فایل منیجر از دو حالت پنل های عمودی و افقی پشتیبانی میکند که به سلیقه خود میتوانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. همچنین قابلیت شخصی سازی بالای آن به کاربر اجازه میدهد تا نوار ابزار را تغییر دهد و حتی دستورات میانبر دلخواه خود را برای آن تعریف کند ؛ ظاهر فایل منیجر را به کلی تغییر دهد و هرچیز دیگری که بتوانید فکر آن را بکنید در آن گنجانده شده است.

نسخه ۰٫۷٫۰ آن اخیراً منتشر شده است و ویژگی‌های جدیدتری مانند نمایش درختی فایلها و شاخه ها و پشتیبانی از GVFS داخلی برای لینوکس به برنامه اضافه شده است.

در زیر به نقل از توسعه‌دهنده آن تغییرات نسخه جدید را بیان کرده‌ایم :

 

و بهتر است خاطرنشان کنیم تمامی نسخه های double commander در حالت بتا هستند و هنوز نسخه پایدار از این برنامه منتشر نشده است. دلیل اینکار بیشتر برای آن است که توسعه‌دهنده آن عقیده دارد هنوز ویژگی‌های برنامه تکمیل نشده است. برای دانلود و یا اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت این فایل منیجر و صفحه رسمی آنکه در زیر لینک آن را قرار داده‌ایم مراجعه کنید.

Double commander

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. در حال حاضر مدیریت تولید مقطع کارشناسی ارشد هستم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه