تکنولوژی سخت افزار

اسکنرهای سه بعدی XYZ

اسکنرهای سه بعدی XYZ
نوشته شده توسط آزاده مختاری

اگر نگاهی به دنیای پرینترهای سه بعدی بیاندازیم تکنولوژی های جذابی را می‌بینیم. ابداعات صورت گرفته در این پرینترها روز به روز بر جذابیت این پرینترها افزوده است. این پرینترها می‌توانند در مدت زمان خیلی کم به ساخت وسایل مورد نیاز در کوچکترین اندازه و بیش‌ترین ظرافت تا بزرگترین اندازه و زیبایی مناسب بپردازند. امروز در دیجی اسپارک به معرفی اسکنرهای سه‌بعدی XYZ می‌پردازیم.

در نمایشگاه IFA تولید‌کنندگان با محصولات جدید خود حضور می‌یابند واین بار شرکت XYZ Printing به معرفی اسکنر سه‌بعدی خود پرداخت. این اسکنر دستی دارای قیمت ۱۹۹ دلار می‌باشد که دارای شکل ظاهری U می‌باشد. همچنین این دستگاه از طریق پورت USB 3.0 به کامپیوتر متصل می‌شود و با حرکت دادن این دستگاه در اطراف هر وسیله‌ای به مشاهده تصویر سه‌بعدی آن در کامپیوتر پرداخت. با استفاده از این مدل سه بعدی می‌توان از طریق پرینترهای سه‌بعدی نمونه‌ای از اشیا مورد نظر را در سایز‌های مختلف ایجاد کرد.

این اسکنر دارای ۱۹۸ گرم وزن می‌باشد که درآن از فناوری RealSense 3D شرکت اینتل استفاده شده است و تصاویر با بهره‌گیری از فناوری RealSense 3D به همراه مادون قرمز، CCD و سنسورهای رنگی با نرخ ۳۰ فریم در ثانیه ثبت می‌شوند. با توجه به رزولوشن این دستگاه اسکنر دیگری با رزولوشن بالاتر تولید شده است که قیمت بیشتری دارد.

زمان مورد نیاز برای اسکن اشیایی به اندازه‌ی سر انسان توسط این اسکنر یک دقیقه و زمان مورد نیاز برای رندر توسط نرم‌افزار ۳۰ ثانیه است ولی در عوض تصویر ایجاد شده بسیار طبیعی و نزدیک به واقعیت است.

از زمان دقیق ورود این محصول اطلاعی در دست نیست و احتمالا در اواخر سال جاری وارد بازار خواهد شد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱ دیدگاه