رباتیک سخت افزار

افزایش عمر تکنولوژها‌‌ی پوشیدنی

نوشته شده توسط آزاده مختاری

باتری‌ها ها یک مساله بزرگ در جهان متمرکز امروز هستند.اگرچه پیشرفت‌های زیادی دراین زمینه صورت گرفته است ولی بازهم موفق نبوده اند.شرکت های زیادی تلاش کرده اند تا با تولید باتری‌هایی با قابلیت شارژ در مدت زمان استفاده بیشتر در این زمینه خود را معرفی کنند و با تولید باتری‌های  ۶ضلعی و تخم مرغی نیز تا حدودی به اهداف خود نزدیکتر شده‌اند. شرکت مایکروسافت درتلاش برای بهبود طول عمرباتری ها ٬از تکنولوژی پوشیدنی استفاده کرد.

در ادامه در دیجی اسپارک به معرفی افزایش عمر تکنولوژها‌‌ی پوشیدنی می‌پردازیم.

 WearDriveیک پروژه تحقیقاتی شرکت مایکروسافت است که با استفاده از حافظه، بلوتوث وWi-Fi  عملکرد تکنولوژی‌های  پوشیدنی‌ها را به گوشی‌های هوشمند به صورت آفلاین بارگذاری کندکه برای انجام این کارنیازبه انجام محاسبات فشرده نیست.

 با استفاده از فناوریWearDrive در رابطه با گوشی‌های هوشمند و تکنولوژی پوشیدنی، تیم تحقیقاتی قادر به دستیابی به نتایج چشمگیر بود به طوری که عمر باتری تکنولوژی‌های پوشیدنی بیش از سه برابر شده  به طوری که عملکرد آن توسط محاسبات دستی با تلفن انجام می‌گرفت.

 مهم ترین چیزی که در مورد WearDriveمطرح می‌شود این است که این باتری‌ها برای کار با گوشی‌های هوشمند طراحی شده است.ولی نیازی نیست که هنگام استفاده از آن گوشی شما همراهتان باشد سیستم به اندازه کافی هوشمند طراحی شده است که زمان استفاده از باتری تکنولوژی‌های پوشیدنی تلفن همراهتان راشارژکند.

متاسفانه این تکنولوژی هنوز به صورت یک تحقیق است وعملی نشده است وگروه تیم عمومی مایکروسافت اعلام کرد استفاده ازاین تکنولوژی در محصولات جدید این شرکت هنوزسهمی ندارد و محققان تیم مایکروسافت با توجه به ابهامات وسوالات بسیاری که در مورد این تکنولوژی وجود داردامیدوارند بتوانند در محصولات دیگر خود از آن استفاده کنند.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه