رباتیک

بازوی حرکتی برای معلولین جسمی

بازوی حرکتی برای معلولین جسمی-دیجی اسپارک
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

بشر هیچ گاه تصور نمی کرد که روزی با پیشرفت تکنولوژی و ظهور ربات ها بتواند با نقص عضو خود مانند انسانهای عادی زندگی کند. اما با ظهور رباتها در عرصه ی بیولوژیکی این رویا به حقیقت پیوسته است و افراد معلول نیز می توانند زندگی شاد و عادی داشته باشند.

بازوی حرکتی برای معلولین جسمی به زودی جایگزین عضو از دست رفته می شوند و همه ی وظایف آن بخش از بدن را به خوبی انجام می دهند. پیدایش رباتها در رشته بیوتکنولوژی باعث ایجاد تحولی عظیم در حرفه ی پزشکی شده و دیگر افراد معلول از افسردگی ناشی از قطع عضو خود رهایی خواهند یافت.

با توجه به تحقیقاتی که توسط داانشمندان از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ میلای صورت گرفته است این طور می توان نتیجه گرفت که روزی انسان و ربات با هم متحد شده و در همه ی عرصه های بشری جایی برای ظهور ربات ها نیز وجود خواهد داشت.

با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش ربات ها و پروتزهای هوشمند کشور سوئیس در حال ایجاد مقدمات میزبانی مسابقات قهرمانی بازی های المپیک با نام Cybathlon برای ورزشکارانی است که از این بازوی حرکتی برای معلولین جسمی به عنوان عضو از دست رفته ی خود استفاده می کنند. این مسابقات قرار است در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ برگزار شود.

این مسابقات با هدف بالا بردن سطح آگاهی عمومی در مورد فن آوری های کمکی و بالقوه برگزار می شود.

ما نیز سعی داریم از قافله ی ایجاد آگاهی در مورد پیشرفت تکنولوژی در زمینه پزشکی و سلامت عقب نمانیم پس در پست های بعدی نیز که اطلاعات جدید و به روزتری در این حوزه در اختیار شما قرار می دهیم .

قبلا نیز در پستی دیگر به صحبت در مورد زندگی مسالمت آمیز انسانها با ربات پرداخته شده است اگر تمایل به خواندن این مطلب نیز دارید در اینجا کلیک کنید.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. در حال حاضر مدیریت تولید مقطع کارشناسی ارشد هستم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه