سخت افزار

جاروبرقی با سنسور نقشه‌نگاری و کنترل از راه دور

نوشته شده توسط آزاده مختاری

امروزه  در دنیایی زندگی می‌کنیم که هر روز تجهیزات برقی و جدیدی به وجود می‌ایند و آینده به سمت تکنولوژی جدیید در حرکت است. اگر به دنیای جارو برقی‌ها سر بزنیم می‌بینیم که روزبه روز تکنولوژی‌های جدیدی به آن‌ها افزوده می‌شود و دارای کاربردهای مختلف هستند. بنابراین امروز در دیجی اسپارک به معرفی جاروبرقی با سنسور نقشه‌نگاری و کنترل از راه دور می‌پردازیم.

اگر مطالب ما را در دیجی اسپارک دنبال کرده باشید به معرفی رباتی به عنوان جاروبرقی پرداختیم که دارای قابلیت‌های مختلفی از جمله به تقریب اندازه‌ی فضای تمیزکاری با عبور از کنار دیوارها یا اندازه‌گیری طولانی‌ترین مسافت مستقیم قبل از برخورد به چیزی بود و عملیات تمیزکاری به صورت حرکت در الگوهای مارپیچی یا جارو کردن‌های مستقیم و طولانی تا زمان رسیدن به یک مانع انجام می‌گرفت و سپس ربات جاروبرقی با یک زاویه‌ی تصادفی چرخش کرده تا تمام اتاق تمیز شود.

این شرکت به تازگی به معرفی ربات رومبا ۹۸۰ پرداخته است که از با ترکیب تکنولوژی تمیز کاری و تعبیه سنسورها به آگاهی بیشتری از محیط اطراف پرداخته است و اطلاعات محیطی بیشتری با استفاده از سنسورها ارائه می‌دهد. همچنین این جارو برقی جدید مجهز به تکنولوژی مکان‌یابی همزمان بصری و نقشه‌نگاری اختصاصی می‌باشد که برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفته است.

رومبا ۹۸۰ می‌تواند یک اتاق را نقشه‌نگاری کند و مکان خود را تشخیص دهد. وسپس به تمیز کاری در محیط به صورت موازی بپردازد.

همچنین رومبا ۹۸۰ به wi-fi مجهز شده است  که با استفاده از برنامه ابری iRobot HOME کار می‌کند. بنابراین کاربران می‌توانند یا یک گوشی هوشمند به کنترل ربات برای تمیزکردن خانه بپردازند. همچنین با این برنامه می توان به  به زمان‌بندی برای خاموش و روشن کردن و انتخاب نوع بهترین تمیز روش برای تمیزکردن پرداخت.

رومبا ۹۸۰ می‌تواند با یک بار شارژ باتری تا دو ساعت به تمیز کاری بپردازد و سپس به طور خودکار به مکان شارژ جهت شارژ مجدد باز ‌گردد.

این ربات جاروبرقی جدید با قیمت ۸۹۹ دلار در ایالات متحده و کانادا در دسترس است و ورود آن به بازارهای اروپایی و ژاپنی به اواخر سال مربوط می‌گردد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه