سخت افزار سرگرمی

دستبند مایکروسافت و تغییرات آن برای بازی گلف

نوشته شده توسط آزاده مختاری

امروزه با توجه به شرایط زندگی انسان ها با مشکلات بسیاری برای سلامتی روبرو هستند که یکی از این مشکلات مربوط به تناسب اندام می باشد. زندگی ماشینی و آپارتمان نشینی شرایط ورزش را از افراد گرفته است و کمتر کسی است که از مشکلات مربوط به تناسب اندام رنج نبرد. بنابراین تکنولوزی های پوشیدنی زیادی برای تناسب اندام طراحی شده است که یکی از آن ها دستبند مایکروسافت می باشد. این دستبند مدت ها پیش برای بررسی سلامتی مطرح شده است که در ادامه در دیجی اسپارک به معرفی دستبند مایکروسافت و تغییرات آن برای بازی گلف می پردازیم.

دستبند مایکروسافت دارای یک صفحه نمایش ۱/۴ اینچی با تکنولوژی TFT و وضوح تصویر ۱۶۰×۳۲۰ پیکسلی می‌باشد. دارای عرض ۱۹ میلی متر و قطر ۸/۷ میلی متر است.

این دستبند برای ردیابی سلامتی از تعدادی سنسور ساخته شده است که عبارتند از: سنسور ضربان قلب نوری، شتاب سنج ۳ قطبی، ژیروسکوب، GPS، حسگر نور محیط، سنسور UV، سنسور درجه حرارت بدن، سنسور بیوفیدبک که برای بررسی میزان فشار روانی در آن تعبیه شده است .

این دستبند دارای ۶۴ مگابایت حافظه داخلی است و از پردازنده ARM Cortex M4 MCU استفاده می کند. این دستبند دارای میکروفن، قابلیت ویبره و بلوتوث ۴٫۰ می‌باشد همچنین از دو باتری ۱۰۰ میلی آمپری لیتیومی ساخته شده است که باتری آن طی یک ونیم ساعت شارژ کامل می شود و می تواند به صورت عادی شارژ را تا ۴۸ ساعت نگه دارد. این دستبند در برابر آب و ترشحات و گرد و خاک مقاوم است.

این دستبند با استفاده از فاکتورهایی مانند ضربان قلب در موقعیت‌های مختلف، شمارش گام‌های فرد هنگام دویدن یا پیاده‌روی و حتی در زمان دوچرخه سواری و تهیه نقشه مسافت طی شده در این موقعیت‌ها، میزان کالری مصرف شده در شرایط بدنی مختلف مانند ورزش کردن و کیفیت خواب به پیگیری سلامتی می‌پردازد.

این دستبند می تواند با گوشی های هوشمند هماهنگ شود و به انتقال اطلاعات سلامتی بپردازد. در تغییرات جدید صورت گرفته در این دستبند قابلیت تمرکز بر روی بازی گلف به آن اضافه شده است.

این دستبند به صورت تخصصی تمرکز خود را بر روی بازی گلف گذاشته است و هنگام استفاده از این دستبند در بازی گلف این دستبند تعداد ضرباتی که بازیکن در این بازی به توپ میزند را به صورت خودکار می‌شمارد. در هنگام بازی گلف، GPS  قرار گرفته شده بر روی این دستبند می‌تواند حفره محل فرود توپ را شناسایی کند و فاصله زمین چمن بازی را نسبت به حفره توسط برنامه موجود در گوشی هوشمند به کاربر نمایش دهد.

دستبند مایکروسافت و تغییرات آن برای بازی گلف1

دستبند مایکروسافت و تغییرات آن برای بازی گلف| دجی اسپارک

همچنین این دستبند با استفاده از سنسورهای پیشرفته موجود روی دستبند می‌توان به تعداد ضربان قلب، قدم های برداشته شده و میزان کالری مصرف شده بازیکن را اندازه‌گیری کرد و پس از بازی برای آنالیز سلامتی به کمک او خواهد آمد. همچنین این دستبند قادر به تشخیص ضربه های واقعی از ضربه تمرینی می‌باشد.

تغییرات یاد شده در دستبند مایکروسافت می تواند کمک شایانی به افراد علاقمند به بازی گلف داشته باشد و از این رو می تواند مشتریان زیادی را جلب نماید.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه