تکنولوژی

دوش حمام با قابلیت ذخیره آب

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

در هنگام دوش گرفتن حدود ۲۰ گالن آب هدر می‌رود که در این شرایط بی آبی رقمی بسیار بزرگ است. به وسیله دوش جدید nebia این مقدار به ۶ گالن خواهد رسید

51949f79a949102601217b6f70b6e9ec_original

در هنگام دوش گرفتن حدود ۲۰ گالن آب هدر می‌رود که در این شرایط بی آبی رقمی بسیار بزرگ است. به وسیله دوش جدید nebia این مقدار به ۶ گالن خواهد رسید. این طرح موفق به وسیله یکی از افرادی که در کیک استارتر درخواست حمایت میکنند ساخته شده است. و حمایت های مردم برای ساخت آن بسیار بیشتر از مبلغ درخواست شده بوده است. بر خلاف دیگر دوش های حمام که آب را با فشار کمی از خود خارج میکنند nebia آب را با فشاری باورنکردنی از خود بیرون میدهد. همچنین به شما اطمینان میدهد که پس از یک حمام خوب کاملاً تمیز شده باشید. این مساله در حالیکه که شما ۷۰ درصد نیز در مصرف آب صرفه جویی کرده‌اید لذت بخش می‌شود. این دوش به وسیله پودر کردن آب خروجی خود باعث کم شدن مصرف شما می‌شود این تکنولوژی به آب اجازه میدهد که به قطرات بسیار ریزی به صورت کنترل شده تبدیل شوند و همچنین سطح مورد نظر را ۱۰ برابر بیشتر از دوش ها معمولی زیر آب خود قرار میدهد.

d2e2f9ff1922dac3a6b24c01a930aa40_original

این طرح از یکی از تکنولوژی های مهندسی هوافضا ایده گرفته است و با طراحی هایی برای خانه تلفیق شده است. این ایده‌ها و ۵ سال تلاش مداوم باعث شده که یکی از بهترین دوش های حمامی که تا به حال ساخته شده است را داشته باشیم. یکی از استاندارد های مصرف آب ۲ گالن در دقیقه را خاظر نشان میکند و این در حالی است که این میزان در دوش nebia برابر ۰٫۷۵ گالن در دقیقه است که بسیار حیرت انگیز است.

6f1d2a3f95568ecb2101d7902f2a4ef6_original

تعداد زیادی از صاحبان خانه و تجارت و کالیفرنیایی هایی که در مورد آب نگران بودند با این دوش خیالشان راحت خواهد شد. مصرف کم آب تنها مورد مثبت این دوش نیست؛ یکی دیگر از ویژگی‌های آن هدر ندادن دمای آب است به طوری که سازندگان این دوش میگویند که ۹۷ درصد گرما در آب باقی‌مانده و به بیرون از دوش منتقل می‌شود و تنها ۳ درصد از گرما در هوا تلف میشود. این یعنی بازده بیش از ۱۳ برابری این دوش ها در برابر دوش های قدیمی. اگر شما هم از این ساخته شگفت زده شده‌اید و میخواهید یکی از آن‌ها را داشته باشید بهتر است سری به کیک استارتر بزنید تا از چگونگی فروش آن اطلاع پیدا کنید. قیمت فعلی این دوش ۲۷۹ دلار است و زمان تحویل آن ماه می سال ۲۰۱۶ تخمین زده شده است.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. در حال حاضر مدیریت تولید مقطع کارشناسی ارشد هستم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱ دیدگاه