تکنولوژی رباتیک سخت افزار

دوچرخه الکتریکی تاشو Fat Bad

دوچرخه الکتریکی تاشو Fat Bad
نوشته شده توسط آزاده مختاری

پیش از این شاهد عرضه‌ی دوچرخه‌های الکتریکی تاشو و همچنین فت‌بایک‌ها در بازار بوده‌ایم. اما فت‌ بایک‌های الکتریکی تاشو از محصولات جدید بازار به شمار می‌روند. Fat Bad ارائه شده از مجموعه‌ی ایتالیایی Bad Bike، ادعای اول بودن در این زمینه را دارد. دوچرخه الکتریکی تاشو Fat Bad با تایرهای ضخیم با یک فریم تاشو ایمن شده و توسط دستیار پدال ۵۰۰ وات انرژی می‌گیرند.

Fat Bad در سطوح ۳۶V/250watt و ۴۸V/500watt عرضه می‌شود. محرک ۲۵۰ وات آن به یک بسته‌ی باتری لیتیوم-پلیمر ۱۰ ساعت وابسته است که به صورت عمودی پشت زین دوچرخه نصب شده است. این باتری به حرکت تایرهای ۴ اینچی برای طی مسافت ۵۵ و ۷۰ کیلومتر کمک می‌کند. پس از آن حدود چهار تا پنج ساعت زمان برای شارژ دوباره‌ی باتری نیاز است. خروجی موتور نیز توسط یک کنترلر سه سرعته تنظیم می‌شود، و یک شاخص عمر باتری میزان ظرفیت باتری را نمایش می‌دهد.

این دوچرخه‌ی ۲۵ کیلوگرمی مجهز به فریم آلیاژ آلومینیوم، دیسک ترمزهای هیدرولیک، یک محرک هفت دنده‌ی Shimano Altus و رینگ‌های آلومینیومی تقویت شده می‌باشد. قابلیت های دیگر آن شامل سپر گل ‌ولای، و سیستم روشنایی LED جلو و عقب است.

این دوچرخه به دو قسمت از طریق یک لولا در تیوب مرکزی خود، تا می‌شوند و دسته فرمان نیز به دو قسمت قابل تا شدن است.

Fat Bad از طریق فروشگاه آنلاین Bad Bike قابل سفارش است. مدل پایه‌ی ۲۵۰ وات آن با قیمت ۱۵۹۸ یورو (حدود ۱۷۷۵ دلار) و مدل ۵۰۰ وات آن ۱۹۹۸ یورو (۲۲۲۰ دلار) قیمت‌گذاری شده‌اند.

Bad Bike قرار است دوچرخه‌های Fat Bad را در Eurobike 2015 اواخر ماه به نمایش بگذارد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱ دیدگاه