رباتیک

ربات مار شکل تسلا موتورز برای شارژ خودروهای الکتریکی

نوشته شده توسط آزاده مختاری

 با تولید خودروهای الکتریکی از شرکت های مختلف با تکنولوژی های متفاوت انتظار داریم این تکنولوژی بتواند در سراسر جهان گسترده گردد و با تولید انبوه این خودروها شاهد استفاده فراوان این خودروها در همه خیابان ها باشیم. شاید در حال حاضر در خیلی از کشورها استفاده از خودروهای الکتریکی رویای افراد باشد ولی این رویا به واقعیت تبدیل خواهد شد. با توجه به این که شاید روزی دغدغه استفاده از این خودروها شارژ آن باشد رباتی به شکل مار از شرکت تسلا موتورز برای این رفع این دغدغه طراحی وتولید شده است.

شرکت تسلا موتورز ( Tesla Motors ) ربات مار شکلی را طراحی کرده که قادر است خودروهای الکتریکی را شارژ کند.

تسلا موتورز که در طراحی خودروهای الکتریکی نقش بزرگی داشته است هدف از طراحی چنین شارژری را رفاه هرچه بیشتر استفاده کنندگان خودروهای الکتریکی و همچنین راحتی استفاده وفراگیر شدن استفاده از خودروهای الکتریکی بیان کرد.

الون ماسک که از چهره های شناخته شده دنیای فناوری و از بنیانگذاران شرکت تسلا موتورز محسوب می شود در این خصوص عنوان کرد تولید دستگاه شارژر متفاوتی ویژه اتومبیل هایی با این سطح از تکنولوژی به خوبی احساس می شد. این شرکت قبل از طراحی این ربات با راه اندازی ایستگاه های شارژ الکتریکی Supercharger در بسیاری از مناطق آمریکا، امکان شارژ در بین راه را برای دارندگان این خودروها فراهم کرد.

روش کار این دستگاه بسیار ساده و جالب توجه است به طوری که پس از اینکه خودرو در نزدیکی این شارژر قرار می گیرد، ربات مار شکل به صورت عمودی ایستاده و به جستجوی ورودی شارژ خوردو می پردازد. پس از یافتن محل مورد نظر، به آن متصل شده و اگر این اتصال درست برقرار شود، رنگ ورودی شارژ به سبز تغییر می کند که می توان از شارژ صحیح اتومبیل اطمینان حاصل کرد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱ دیدگاه

  • اووووف، اولا که تسلا سوپر اسپرت برقیه خعلی جذابیه،  دوما اینکه این آقای مار خودش میدونه باید به کجا وصل بشه،

    لاییییک دیجی اسپارک