تکنولوژی رباتیک

ساخت مقر اصلی گوگل با استفاده از ربات ها

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

گوگل باز هم با خبر جدید خود همه را شگفت زده کرد. شاید آن روزی که در دفتر کوچک خود گوگل را بنا نهادند، فکر نمی کردند روزی برسد که مقر اصلی آنها به تنهایی یک شهر کوچک باشد. در ادامه با digiدیجی اسپارک همراه باشید.

اما خبر جالبتر این است که این سازه ی غول آسا، توسط ارتشی از ربات ها ساخته خواهد شد. این سازه، شامل یک سایبان عظیم شیشه ای به بزرگی یک بلوک شهری و یک پارک در حومه آن است. قسمت همکف که شامل فروشگاه ها و فضای فرهنگی است، به گونه ای ساخته خواهد شد که مردم را دعوت به ورود می کنند و پیاده روهای خارجی نیز از میان برخی ساختمانها می گذرد، و به مردم عادی اجازه دیدن کندوی گوگل را می دهد.

 

این مقر که در کالیفرنیا واقع است توسط Bjarke Ingels و Thomas Heatherwick طراحی شده و با استفاده از ربات – جرثقیل هیبریدی ساخته خواهد شود.

 

بنا به گزارشی که در فوریه منتشر شد، ادعا شده که سازه ی پردیس جدید گوکل در ماونتین ویو، قرار است با بهره گیری از رباتی به نام crabots ساخته شود. این ماشین آنگونه که در گزارش ها آمده، ترکیبی از تکنولوژی جدید رباتیک با جرثقیل های سنتی است. مجله معماری UK ادعا کرده که با توجه به نقشه های منتشر شده توسط شرکت سازنده، قرار است بیشتر سازه های داخلی، توسط crabots ساخته شوند. همچنین به جای استفاده از ساختمان های دائمی، این ساختمان با بهره گیری از سازه های پیش ساخته جدا از هم ساخته خواهد شد.

 

این سازه ها ی پیش ساخته، توسط این ربات های کوچک، که آزادانه در زیر آن حرکت می کنند، سر هم خواهد شد. این رباتها برای بالا بردن و جا به جا کرن سازه ها و قرار دادن آنها در کنار هم استفاده می شوند.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. در حال حاضر مدیریت تولید مقطع کارشناسی ارشد هستم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه