رباتیک

لپ تاپ جدید Acer با ذخیره سازی ابری و پشتیبانی از ویندوز ۱۰

لپ تاپ جدید Acer با ذخیره سازی ابری و پشتیبانی از ویندوز
نوشته شده توسط آزاده مختاری

دو لپ‌تاپ‌ با نام‌های Aspire One Cloudbook 11 و ۱۴، برای استفاده مثل کروم‌بوک طراحی شده است و از فضای ذخیره‌سازی ابری استفاده می کنند.

این روزها فضای ابری علاوه بر ذخیره سازی مقدار زیاد اطلاعات و بوجود آوردن فضای مجازی در بسیاری از تکنولوژی ها مطرح شده است.

شرکت Acer به معرفی دو لپ تاپ با ویندوز۱۰ نموده است و با برچسب قیمت مناسبی عرضه می‌شوند. این دو لپ‌تاپ‌ با نام‌های Aspire One Cloudbook 11 و ۱۴، برای استفاده مثل کروم‌بوک طراحی شده است و از فضای ذخیره‌سازی ابری استفاده می کنند.

هر دو مدل ۱۱ و ۱۴ اینچی از Aspire One Cloudbooks دارای ویندوز ۱۰، پردازنده‌های اینتل سلرون، دو گیگابایت رم و نمایشگرهای LED و دارای نور پس زمینه با روزلوشن ۱۳۶۶×۷۶۸ هستند. همچنین قابلیت وایرلس ۸۰۲٫۱۱ac ، یک پورت HDMI، یک جفت پورت USB و یک اسلات کارت SD در این دو لپ‌تاپ وجود دارند.

 این سیستم‌ها با حافظه‌های داخلی ۱۶، ۳۲ یا ۶۴ گیگابایت عرضه می‌شوند، اما ۱۰۰ گیگابایت یا ۱ ترابایت فضای ذخیره‌سازی ابری هم در اختیار کاربران این لپ تاپ ها به مدت یک سال قرار خواهد گرفت . که این مقدار فضا می تواند کاربران بسیاری را به خرید این سیستم ها علاقه مند کند.

این دستگاه‌ها درواقع طوری طراحی شده که به همان شیوه‌ی استفاده از کروم‌بوک‌ها استفاده شوند و در آنها توجه‌ی زیادی به حافظه‌ی داخلی نشده است، بلکه سیستم‌ها متکی بر فضای ذخیره‌سازی ابری هستند. از طرفی کروم‌بوک‌ها مزیت اجرای سیستم عامل Chrome OS گوگل را دارند، به این ترتیب به قدرت زیادی برای اجرای درست نیاز ندارند. از طرف دیگر، لپ تاپ های ابری Acer به دلیل اجرای ویندوز ۱۰ نیاز به انرژی و قدرت بیشتری دارند.

قیمت پایه‌ی این دو دستگاه برای مدل ۱۱ اینچی ۱۶۹ دلار و برای مدل ۱۴ اینچی ۱۹۹ دلار اعلام شده است. لپ تاپ های کوچکتر وبزرگتر این شرکت وبا این فناوری در ماه های آینده عرضه خواهند شد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه