رباتیک پهپاد Drone

لکسوس از هاوربورد با قابلیت پرواز رونمایی کرد

نوشته شده توسط آزاده مختاری

شرکت لکسوس در ماه گذشته با پخش ویدیویی از ساخت هاوربوردی به نام اسلاید عاشقان تکنولوژی را شگفت زده کرد و چشم انتظار رونمایی از این محصول را به پایان رساند. لکسوس در آن زمان ادعا کرد که اسلاید ، اولین هاوردبرد واقعی جهان است که برخلاف نمونه های تقلبی ساخته شده قبلی توسط افراد مختلف ، کاملا واقعی بوده و قادر است در هوا معلق بماند.

حالا به نظر می‌رسد لکسوس واقعا موفق به ساخت یک هاوربورد واقعی شده است. این لکسوس که واقعا در نوع خود بی نظیر است توانسته است انتظار طرفداران را برآورده کند.

این هاوربورد که اسلاید (Slide) نام دارد، یک دستگاه مشابه با اسکیت‌ بورد است که می‌تواند در فاصله چند اینچی از زمین پرواز کند. برای انجام این اتفاق به ظاهر غیرممکن، اسلاید از مجموعه‌ای از آهن‌رباها و ابرهادی‌هایی تشکیل شده که به وسیله نیتروژن مایع خنک می‌شوند.

قابلیت شناوری (Levitation) ابرهادی‌های فوق‌سرد برای سال‌های طولانی است که اثبات شده است، اما برای بهره‌گیری از آنها در چنین سطحی، نیاز به تلاش زیادی بوده است. لکسوس برای تست و نمایش اسلاید، یک پیست اسکی کاملا ویژه و اختصاصی در بارسلونا ساخته است. در این پیست آهن‌ رباهایی در زیر آن جاسازی شده است تا توانایی شناورنگه ‌داشتن آن را در هوا داشته باشند.

در ابتدا تصور می‌شد که هاوربورد لکسوس می‌تواند در سطوح سیمانی نیز حرکت کند، اما اسلاید فعلا تنها در پیست‌های مخصوص می‌تواند حرکت کند. مخزن نیتروژن مایع نیز باید هر ۱۰ دقیقه یک بار پر شود.

از قیمت دقیق این محصول هنوز صحبتی به میان نیامده است و زمان فروش آن نیز هنوز مشخص نشده است.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه