رباتیک سخت افزار پهپاد Drone

نقد و بررسی کوادکوپتر v636

نقد و بررسی کوادکوپتر v636-دیجی اسپارک
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

کوادکوپتر اسباب بازی v636

کوادکوپتری سبک با ویژگی های پرواز که به ما اجازه می دهد مانند یک کوادکوپتر واقعی پرواز را تجربه کنید. پیشنهاد دیجی اسپارک این است که قطعات یدکی از باتری و موتور و چرخ دنده ها نیز  همراه خریدتان حتما سفارش دهید.

درون جعبه کوادکوپتر v636 چه خواهید داشت:

 •  شارژر باتری
 • یک مجموعه از ۴ پروانه  برای یدک
 • محافظ پروانه
 • فرستنده WL اسباب بازی
 •  کتابچه راهنما

همچنین توجه داشته باشید دوربین HD برای آن در بسته بندی وجود ندارد و اختیاری است.

کوادکوپتر v636 - دیجی اسپارک

کوادکوپتر v636 – دیجی اسپارک

ویژگی های کوادکوپتر v636 :

 • فرکانس : ۲٫۴Ghz
 • ژیروسکوپ : ۶ محور
 • وزن : ۸۰ گرم
 • ابعاد : تقریبا ۲۰٫۵۴ سانتی متر (بلندترین طول که در پروانه است)
 • زمان پرواز : ۷-۸ دقیقه
 •  فاصله کنترل از راه دور : حدود ۶۰ متر
 • زمان نگه داشتن شارژ باتری: ۹۰ دقیقه
 • مدل باتری : ۳٫۷V 730MAH 20C
 • باتری برای استفاده در فرستنده : ۶ عدد باتری

کمی در مورد کوادکوپتر v636 بیشتر بدانید:

در کوادکوپتر v636 همه پروانه ها و بازوها با پیچ به هم وصل می شوند و کمی هم انعطاف پذیر هستند تا از شکستکی جلوگیری شود.غلاف لاستیک سیلیکون از فرود سخت  و ترک خوردگی پاهای فرود جلوگیری می کند.

اگر محافظان پروانه را نصب کنید مخصوصا وقتی برای اولین بار آن را راه اندازی می کنید باعث می شود پروانه های کوادکوپتر با دوام باشند و از آنها در پرواز و فرود محافظت شود.

کوادکوپتر v636 - دیجی اسپارک

آداب پرواز با کوادکوپتر v636 :

کوادکوپتر v636 بسیار سرگرم کننده است و برای یک مبتدی و حتی برای کسی که تجربه زیادی در پرواز دارد بسیار جذاب است. این مدل کوادکوپتر به خلبان اجازه می دهد که بتواند در شیب ها به راحتی و با سرعت در حرکت باشد. این حالت در زمان ۴۰% تا ۱۰۰% سرعت انجام می شود.

چراغهای موجود بر روی کوادکوپتر بسیار کارایی دارند و باعث می شوند چه در شب و چه در روز راهنمای دید کوادکوپتر باشند و بتوان آن را به راحتی دید.

با دیجی اسپارک همراه باشید تا کمی در مورد حالت های موجود در پرواز بدانید:

حالت بی سرو صدا

یک حالت از کوادکوپتر v636 است که وقتی به این حالت می گذارید کوادکوپتر می تواند در یک واحد زمانی بایستد و جهت گیری کند.شاید بتوان گفت این ویژگی زیاد مزیت ندارد به نظر می رسد وقتی ارزشمند است شما برای نگه داشتن آن در ارتفاع و معلق شدن در هوا ماهر باشید تا بتوانید آن را به حالت بی سروصدا بگذارید و به جهت گیری بپردازید. توصیه ما به شما اینست که در محدوده نزدیک ۳۰ تا ۴۵ متر اینکار را انجام دهید و در نزدیکی درخت یا مانع دیگر نیز نباشد که در صورت از دست دادن کنترل آن بتوانید به راحتی و بدن آسیب فرود آیید.

آیا کوادکوپتر v636 می تواند بار حمل کند و یا دوربین داشته باشد؟

کوادکوپتر می تواند بار کمی تا ۳۰ گرم را حمل کند اما انجام این کار باعث می شود بر روی موتورهای آن تاثیر منفی بگذارد. دوربین HD یک گزینه مناسب برای کوادکوپتر v636 است که می تواند توسط فرستنده کنترل شود و تصاویر ثابت یا ویدوئویی را بفرستد.

توصیه ما برای مبتدیان این است که وقت و هزینه ای برای حمل و داشتن دوربین در کوادکوپتر خود صرف نکنند و در ابتدا فقط به حرفه ای شدن درپرواز درآوردن کوادکوپتر تمرکز کنید.

آیا می شود کوادکوپتر v636 را تعمیر کرد؟

در کوادکوپترهای اسباب بازی با موتورهای خاردار باید موتور بعد از ۲۰ الی ۳۰ پرواز تعویض شود. چرخ دنده ها نیز بعد از ۲۰ پرواز باید تعویض شوند.

مهندسان در کوادکوپتر WL با توسعه موتور و اضافه کردن یک مدار و سیم کشی آن و با استفاده از دوشاخه بجای لحیم کاری مستقیم باعث شده اند که جابه جایی موتور و یا موارد دیگر بسیار آسان انجام شود. و می توانید قطعات دیگری نیز برای این مدل پیدا کنید. با توجه به قیمت و سایر محدودیت ها این طراحی را باید تحسین کرد و با مراقبت های مناسب و قطعات یدکی می توان با این کوادکوپتر ساعت ها سرگرم شد.

کوادکوپتر v636 - دیجی اسپارک

کلام آخر:

کوادکوپتر v636 در کلاس اسباب بازی ها می باشد که از دسته کوادکوپترهای با عملکرد قوی محسوب می شود. و می توانیم آن را به مبتدیان در حال یادگیری پرواز نیز پیشنهاد داد. اگر قصد خرید از این کوادکوپتر را دارید حتما آینده نگری در خرید داشته باشید و قطعات یدکی را برای تعویض در آینده هم سفارش دهید.برای خرید و داشتن کوادکوپتر v636 اینجا را کلیک کنید.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. در حال حاضر مدیریت تولید مقطع کارشناسی ارشد هستم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه