رباتیک پهپاد Drone

پرواز لندن تا نیویرک فقط در یک ساعت

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

یک شاهکار پرواز که می تواند از لندن به نیویورک در یک ساعت پرواز کند. شاید برای بسیاری از مردم یک رویا باشد که بتوانند سرعت سفر خود را از هفت تا هشت ساعت به نیمی از زمان آن برسانند. تولید کننده هواپیماهای ایرباس Airbus با الهام گرفتن از رویای پرواز موفق به کسب حق ثبت اختراع هواپیمایی شده اند که این هیولا می تواند سریع تر و بالاتر از مسافرت های هوایی و تجاری در قبل پرواز کند.

این هواپیما سریع با نام Concorde 2.0 می باشد که توانسته است مدت سفر لندن به نیویورک را با ۴٫۵ برابر سرعت انجام دهد و مدتش را به فقط یک ساعت کاهش دهد. این سرعت فراصوتی است به همین علت آلودگی صدای بالایی را تولید می کند. با سرعت زیاد اتمفسر را می شکند که به نظر می رسد انفجاری صوذت گرفته است و صدای زیادی ایجاد می کند.

برای حل این مشکل تلاش های زیادی انجام می دهند اما در حال حاضر باید با سرعت کمتری در مناطق مسکونی پرواز کند چون این توانایی بالقوه را دارد که باعث ایجاد خرابی در این مناطق شود.

برای اجتناب از سرو صدا Concorde 2.0 باید به بالاتر از جو صعود کند تا امواج صوتی نتوانند به زمین برسند. مسافران Concorde 2.0 یک ماجراجویی واقعی را تجربه می کنند مانند مسافرت کردن در فضا است . برای نزدیک شدن به زمین مانند یک شاتل فضایی رو به زمین به صورت عمودی حرکت می کند که سرعت این هواپیما با سرعت مافوق صوت به سمت زمین شلیک می شود. این کار را با موتور راکت ramjets انجام می شود که ramjets معمولا بیشتر بر روی موشک ها استفاده می شوند.

طبیعتا مسافران در Concorde 2.0 به صورت عمودی می شوند. بخاطر همین به جای ۱۰۰ مسافر تنها ۲۰ مسافر را حمل می کند. این پروژه پیش بینی می شود تا ۳۰ الی ۴۰ سال نیاز به کار دارد تا یک برند تجاری شود.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. در حال حاضر مدیریت تولید مقطع کارشناسی ارشد هستم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱ دیدگاه