رباتیک

پرینتر جدید اپسون نیاز به تعویض کارتریج ندارد.

نوشته شده توسط آزاده مختاری

این روزها شرکت ها تلاش دارند که هر چه بیشتر کاغذ را از فرایندهای سازمانی خود حذف نمایند زیرا علاوه بر اثراتی که این مساله بر حفظ محیط زیست دارد، مشکلاتی که به خاطر نصب درایور پرینتر، جمع شدن کاغذ، تمام شدن جوهرو… وجود دارد بسیار زیاد هستند. تکنولوژی و نرم افزارهای تولید محتوی، سرویس های ایمیل و برنامه های تبادل پیام همگی به ابزارهایی برای تسریع در حذف کاغذ شده اند.
اپسون هم که از نامداران تولید پرینترهای خانگی و اداری محسوب می شود، تصمیم گرفته است تا برای کم کردن مشکلات فوق اقدام نماید و در این امر سهمی داشته باشد. این شرکت با معرفی پرینتر EcoTank این اقدام را عملی ساخته است.
چاپگرهای جدید اپسون جدا از اسم خود دارای یک محفظه برای نگهداری جوهر می باشند که این محفظه می تواند جوهر مورد نیاز برای این پرینتر را تا دوسال استفاده معمولی نگه داری نماید. ونیازی به تعویض کارتریج ندارند.
اپسون ادعا کرده که این پرینترها ظرفیتی برابر با ۲۰ ست کارتریج جوهر را دارند و زمانی که محتوی داخلی آن ها تمام شد می توانید با یک بطری جوهر آنها را پر کنید.
EcoTank را در اصل می توان معادل موبایل دروید توربو در پرینترها خواند: اگر موتورولا به خاطر ناتوانی در دستیابی به تکنولوژی بهتر برای افزایش دوام عمر باتری ها تصمیم گرفته است ظرفیت باتری دروید توربو را افزایش دهد، اپسون نیز که راه حل مناسبی برای مشکل تمام شدن مدام کارتریج نداشته است، گنجایش مخزن های جوهر دستگاه های تولیدی را افزایش داده است که منجر به ارائه یک تکنولوژی جدیدی شده است.
قیمت این پرینترها کمی زیاد است و پایین ترین مدل این پرینترها دارای قیمت ۳۷۹ دلار می باشد ولی قیمت مدل های بالاتر به تناسب افزایش می یابد و گران تر می شود. همچنین قیمت ظرف های نگهداری جوهر متناسب است .
با توجه به قیمت این پرینترها و تکنولوژی های هوشمند که نیاز به چاپ را تا حد زیادی کاهش داده است این پرینترها جز ادارات و موسسات و مراکزی که در چاپ وتولید فیزیکی نقش دارند خریداران دیگری نخواهد داشت.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه