رباتیک سخت افزار

چراغ قوه هوشمند همه کاره Fogo

چراغ قوه هوشمند همه کاره Fogo
نوشته شده توسط آزاده مختاری

امروزه با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در دنیای تکنولوژی به هرجایی که قدم بگذارید واژه هوشمند یا Smart را می شنوید. که می تواند سهم زیادی در فروش محصولات وجذب مشتری داشته باشد. تمام وسایل مورداستفاده از کوچکترین ابزار مثل چراغ قوه تا ابزارهای بزرگی مثل پهپادها را می توان به سمت هوشمند شدن سوق داد و از آن استفاده کرد. در همین راستا شرکت سوئیسی تولیدکننده چراغ‌ قوه هوشمند، محصول جدید خود را با ترکیبی از سرسختی و قابلیت ضدآب، GPS، گیرنده و واکی‌تاکی ساخته است. این چراغ قوه هوشمند همه کاره Fogo نام دارد.

دیجی اسپارک به معرفی این موضوع پرداخته است.

سرویس واکی ‌تاکی‌ بکار رفته در این تکنولوژی برخلاف نمونه‌های سنتی، پیغام صوتی را تنها به فردی که برای وی ارسال شده، انتقال می‌دهد. در واکی‌ تاکی های سنتی یک کانال رادیویی روی موج خاصی باز می‌شود و همه‌ی افراد می‌توانند روی آن موج خاص پیغام‌ ها را دریافت کنند. از طریق دستگاه Fogo حتی می‌توان پیغام متنی ارسال کرد یا اطلاعات مربوط به موقعیت جغرافیایی فعلی خود را از GPS دریافت کرده و به دوستان خود ارسال کنید.

چراغ قوه هوشمند همه کاره Fogo 1

چراغ قوه هوشمند همه کاره | دیجی اسپارکFogo 1

این دستگاه یک LCD و سه دکمه‌ دارد تا کاربر بتواند از امکانات آن استفاده کند. از طریق این دکمه‌ها نه تنها می‌توان پیغام ارسال کرد یا موقعیت جغرافیایی فعلی خود را مشاهده کرد بلکه می‌توان نور چراق ‌قوه‌ را کم و زیاد کرد. این تکنولوژی دارای سنسور شتاب‌سنج داخلی است مثلا اگر چراق‌قوه را با سرعت به سمت پای خود خم کنید نور آن کم می‌شود. اگر به زمین برخورد کنید نیز متوجه می‌شود و از طریق زنگ هشدار تلاش می‌کند تا دیگر Fogo‌های اطراف را از وجود شما آگاه کند تا بتوانند به کمک شما بیایند. اگر مسیر را گم کرده باشید و به دنبال راهی برای جلب توجه دیگران باشید می‌توانید چراق‌قوه را روی حالت چشمک زن بگذارید تا بصورت مرتب هر چند لحظه‌ یکبار فلاش بزند.

این چراغ قوه از طریق درگاه USB شارژ می‌شود و به این ترتیب می‌توان آن را از طریق خودرو، کامپیوترو برق شارژ کرد. Fogo، در تلاش است تا قابلیت‌های بیشتر مانند، تلفن ماهواره‌ای را به محصول خود اضافه کند. همچنین دست تولید کنندگان را برای اضافه کردن قابلیت های جدید باز گذاشته است. Fogo می‌تواند از طریق بلوتوث به گوشی شما متصل شده و اطلاعات جالبی را به آن منتقل کند. این چراغ قوه با قیمت ۲۰۰به فروش می رسد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه