رباتیک

WalkCar :کوچکترین اسکیت یا اسکوتر الکترونیکی کوچک قابل حمل

WalkCar :کوچکترین اسکیت یا اسکوتر الکترونیکی
نوشته شده توسط آزاده مختاری

امروزه وسایل الکترونیکی بسیاری ساخته شده است که هر کدام دارای قابلیت مختلفی می باشند. از اتومبیل های الکترونیکی گرفته تا اسکیت ها ی الکترونیکی و اسکوترها که در حال تولید وطراحی هستند. ولی در این میان وسایل الکترونیکی قابل حمل بیشتر از وسایل دیگر چشم نوازی می کنند.

به تازگی شرکت Cocoa Motors یک اسکیت و اسکوتر کوچک در اندازه یک لپ تاپ به نام WalkCar طراحی کرده است که باعث می شود کسانی که از اسکیت ها و اسکوترهای بزرگ استفاده کرده اند و با مشکل اندازه مواجه هستند این بار به راحتی بتوانند از این تکنولوژی استفاده کنند و همواره آن را با خود حمل کنند. این دستگاه به اندازه ای کوچک طراحی شده است که حتی میتوانآن را درکیف حمل کرد.

همچنین این دستگاه علاوه بر قابلیت های یک اسکیت و اسکوتر معمولی می تواند به راحتی برای پیاده روی وقدم زدن معمولی هم استفاده شود.

 WalkCar  دارای چهار چرخ وبدنه آلومینیومی می باشد که درمواقع عدم استفاده به راحتی می توان آن را داخل یک نایلون حمل کرد. این دستگاه می تواند تا وزن ۱۲۰ کیلوگرم را حمل کند. سرعت بالای این دستگاه ۱۰ کیلومتر در ساعت است که معادب با ۲/۶ مایل درمی باشد . همچنین در ساخت WalkCar از باتری استفاده شده است که با استفاده از کابل USB می تواند در مدت زمان شارژ ۳ ساعت تا ۱۲ کیلومتر قابل استفاده باشد.

اگرچه WalkCar ضعیف به نظر می رسد ولی نیرویی برای به حرکت انداختن یک فرد از روی سطح شیبداربا صندلی چرخدار را دارا می باشد. و با تغییر وزن می توان ترمزگرفت وشتاب را کم وزیاد کرد. همچنین هنگام قرار گرفتن پاها روی این دستگاه در حالت روشن قرار می گیرد وبا برداشتن پاها خاموش می شود.

این دستگاه قیمتی در حدود ۸۰۰۰ دلار تا ۱۰۰۰۰۰ دلار خواهد داشت. و در ماه هایاینده با بازار عرضه خواهد شد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه