Arduino-Hands-on-workshop---Digispark

دوره آموزش کاربردی آردوینو Arduino

تاریخ برگزاری: ——-

مدت زمان کارگاه : ۱۲ ساعتثبت نام در کارگاه کاربردی آردوینو - دیجی اسپارک

مدرس: تیم دیجی اسپارک

ساعت برگزاری: —–

مکان برگزاری: آزمایشگاه تخصصی الکترونیک IOTIC

ظرفیت: فقط ۱۲ نفر

مخاطبان: دانشجویان، دانش آموزان و همه کسانی که به آردوینو و IoT علاقمندند

 

 


نرم افزار آردوینو Arduino IDE


برد آردوینو Arduino یک سخت افزار اوپن سورس است و علت محبوبیت آن بوت‌لودر بسیار پایدار و جامعه کاربری فعال آن است. برای اجرا پروژه‌های مختلف رباتیک و الکترونیک واینترنت اشیاء IOT کافیست از برد آردوینو Arduino استفاده کنید. با طراحی مدار از پایه و محاسبات پیچیده الکترونیکی کلا خداحافظی کنید. برای استفاده از این برد نیازمند آپلود برنامه روی برد می‌باشید. برای این منظور نرم افزار قدرتمند با رابط کاربری بسیار ساده Arduino IDE نیاز است. محیط نرم افزار آردوینو دارای منوهای مختلفی است. به ظاهر این نرم افزار ساده می‌باشد. عملکرد بسیار هوشمندی در کدنویسی دارد. طی این کارگاه کاملا با محیط نرم افزاری آردوینو Arduino IDE آشنا خواهید شد. از شیوه دانلود و نصب نرم افزار گرفته تا کد نویسی و آپلود بر روی انواع بردها را آموزش خواهیم داد.

 


برد آردوینو Arduino چیست؟


برد آردوینو Arduino میکروکنترلر امبدد اپن سورس مناسب برای نمونه سازی است. برد اردوینو دارای نرم افزار بسیار ساده و منعطف می‌باشد. به هنگامخرید اردوینو Arduino دقت کنید برد آردوینو Arduino Uno از پر مصرف‌ترین بردهای اردوینو است. آخرین نسخه نرم افزار آردوینو در اختیار کلیه شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت. علاوه بر برد، خرید کیت آردوینو Arduino Kit بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است. آردوینو Arduino دارای بوت لودر بسیار پایدار و ورودی و خروجی‌های آنالوگ و دیجیتال می‌باشد. میکروکنترل بکار رفته بر روی برد آردوینو Arduino بر اساس زبان برنامه‌نویسی آردوینو Arduino و محیط ویژه کدنویسی آن برنامه‌ریزی شده است و برای کدنویسی به هیچ نرم‌افزار جانبی و یا کامپایلر دیگری نیاز نیست. پروژهای آردوینو Arduino می‌توانند به صورت مستقل و یا مرتبط با سایر نرم‌افزارهای کامپیوتر شخصی باشد. برای مثال می‌توان فرمان‌ها را برای کنترل موتورها از طریق پورت یواس‌بی ارسال نموده و یا داده‌های سنسورها را نیز از همین پورت دریافت کرد.

 

 


چرا در کارگاه کاربردی آردوینو شرکت کنم؟


 • چون دانشجو کیت حمایت میکند.
 • چون سرفصل‌های مهم بین المللی آموزش داده می‌شود.
 • چون با افراد خلاق در حوزه الکترونیک و رباتیک آشنا می‌شوید.
 • چون شرکت در کار عملی و گروهی باعث می‌شود آموخته‌هایتان را هرگز فراموش نکنید.
 • چون پس از کارگاه‌های دانشجو کیت امکان استعدادیابی و رشد آن برای شما وجود خواهد داشت.

 


سوالات متداول کارگاه کاربردی آردوینو


استفاده از برد آردوینو بسیار ساده و باعث بالا بردن سرعت عمل می‌شود. به واقع با یادگرفتن آردوینو می‌توانید هر نوع ایده‌ای را عملی کنید.
از طریق نرم افزار قدرتمند Arduino IDE که در این کارگاه موارد مهم برای راه اندازی پروژه‌ها آموزش داده می‌شوند.
برد آردوینو، برد برد و تعدادی قطعات که همگی بجز برد آردوینو در روز کارگاه ارایه می‌شوند.
از آنجایی که این کارگاه مقدماتی است. پیشنیازهای زیادی ندارد. موارد مهم در جلسه اول آموزش داده می‌شوند. الباقی از طریق سایت دیجی اسپارک در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.
قطعا خیر، برنامه نویسی آردوینو بسیار گسترده است. نیاز به استمرار حضور در کارگاه‌های مختلف دانشجو کیت و تمرین بسیار دارد.

بله برد آردوینو برای هر شخص باید همراهش باشد.


سرفصل‌های کارگاه


۱- معرفی کتابخانه

از مهم‌ترین قابلیت‌های آردوینو وجود کتابخانه‌ها می‌باشد. برای هر سنسور و ماژول و… کتابخانه منحصر به فردی وجود دارد. کتابخانه‌ها دستورات پیش پردازنده و ماکرویی را در داخل خود ذخیره می‌کنند. سپس در برنامه با توجه به نیاز برنامه نویس فراخوانی می‌شوند. در این سرفصل به تحلیل کتابخانه و توابع کتابخانه می‌پردازیم. شیوه یافتن کتابخانه و اصول نصب کتابخانه در نرم افزار آردوینو Arduino IDE آموزش داده می‌شوند.

 

۲- دستورات پیش پردازنده

بدون شک کامپایر آردوینو یکی از قدرتمندترین و جذاب‌ترین کامپایلرهاست. پیش پردازنده دستورات را از زبان برنامه سازی گرفته و به دستورات خوانا و قابل فهم برای کامپایلر تبدیل می‌کند. در این مبحث با توابع ماکرویی و چگونگی استفاده از ماکروها را یاد می‌گیریم. همچنین نحوه فراخوانی کتابخانه و تحلیل آن را فراخواهیم گرفت. این قسمت از کارگاه بسیار حائز اهمیت است. پس از تجربه تعامل با کاربران بسیار زیاد این بخش را به کارگاه اضافه کردیم.

 

۳- مبانی برنامه نویسی ++C

برنامه نویسی به زبان ++C نیازمند تحصیل و تجربه است. ولی اگر اصول اولیه و به اصطلاح چهارچوب کدنویسی را بدانید. می‌توانید به بی‌نهایت بروید. هر مداری که می‌خواهید با آردوینو پیاده سازی کنید. تمامی ایده‌هایتان را با آردوینو به سادگی چند خط کد نویسی پیاده خواهید کرد. در این مبحث ویژگی‌های مهم زبان برنامه نویسی ++C، انواع داده‌ها، تعریف متغیرها، توابع ثابت و نحوه ی فراخوانی آن ها در طول برنامه را یاد خواهیم گرفت.

 

۴- توابع و ساختارهای کنترلی

بسیاری از کاربران در خصوص توابع آردوینو اطلاعی ندارند. به عبارتی در کنار کتابخانه و دستورات برنامه نویسی، دانستن توابع بسیار اهمیت دارد. در این قسمت از کارگاه می‌آموزید که مقادیر دریافتی از یک سنسورر را در کدهای آردوینو به مقادیر مورد نیاز تبدیل کنید. مثلا مقادیر دریافتی از سنسور گاز را با توابع مربوطه به PPM تبدیل می‌کنیم. آموزش استفاده از توابع و ساختارهای کنترلی تحت شرایط خاص در کد برنامه را فراخواهیم گرفت.

 

۵- ساختار برنامه در آردوینو

بعد از آموختن توابع آردوینو، شیوه ادغام کردن توابع آردوینو را می‌آموزید. به عبارتی توابع تو در تو می‌نویسید. لازم است بدانید که زبان ++C از تعدادی کلاس و توابع تشکیل شده است که هر تابع برای قسمت خاصی در نظر گرفته شده است. در این مبحث نحوه ی فراخوانی توابع تو در تو را یاد خواهیم گرفت.

 

۶- ورودی و خروجی داده ها

در این میحث توابع بسیار مهم ورودی و خروجی آنالوگ و دیجیتال و نحوه ی فراخوانی آن ها را فراخواهیم گرفت.

 

۷- آموزش کامل سریال مانیتور

کامپایلر آردوینو دارای سریال مانیتور جهت مشاهده برخی از پارامترها می‌باشد. اصول کار با سریال مانیتور دردسرهای زیادی را برای بسیاری از کاربران بوجود آورده است. در کارگاه چند پروژه را از طریق سریال مانیتور آردوینو Arduino IDE کنترل و مشاهده می‌کنیم. از سریال مانیتور برای ارتباط بین دستگاه های و نمایش مقادیر ورودی و خروجی استفاده می‌شود. بخش مهم دیگر کارگاه کاربردی آردوینو، اصول استفاده از سریال مانیتور و شیوه نمایش پارامترها روی آن می‌باشد.

 

۸- نحوه‌ی تست برنامه آردوینو

کدهایی که برای آردوینو نوشته‌ایم، میبایست قبل از آپلود روی برد بررسی شوند. از اینرو قبل از آپلود کدهای آردوینو آن‌ها را تست می‌کنیم. در صورت بروز مشکل، کدها را عیب یابی و رفع خواهیم کرد. در این مبحث چگونگی رفع عیب و اشکال زدایی کدها را فراخواهیم گرفت. این مبحث برای بسیاری از کاربران که حتی کدها را از سایت مرجع آردوینو به زبان فارسی، دیجی اسپارک کپی می‌کرده‌اند، بسیار دردسر ساز بوده است. پس اصول تست و رفع عیب کدها را هم در این قسمت خواهید آموخت.

 

۹- اجرای پروژه‌های عملی با آردوینو

وقتی صحبت از کارکاه کاربردی آردوینو می‌کنیم، دقیقا راجع به این بخش می‌باشد. اجرای پروژه‌ها به صورت عملی توسط شرکت کنندگان در کارگاه، بسیار اهمیت دارد. چرا که از تئوری تا عمل بسیار مسیر متفاوت و پیچیده است. بنابراین کارشناسان ما در کارگاه کنار شما هستند تا بتوانید پروژه‌ها را به صورت عملی اجرا کنید. شیوه اتصلات مدار، ماژول و سنسورها به برد آردوینو هم بسیار اهمیت دارد. از اینرو در بخش اجرای پروژه‌های عملی با آردوینو، به صورت اصولی موارد را خواهید آموخت. این موضوع در اثر برگزاری چندین دوره مختلف کاملا آشکار شده است. بنابراین مهم‌ترین ویژگی کارگاه، کدنویسی پروژه‍‌ها توسط شرکت کنندگان و اجرای آن می‌باشد. در این ورکشاپ کدنویسی ۳ تا ۵ پروژه کاربردی و ترکیبی را فرا خواهیم گرفت و همزمان به صورت عملی تست و اجرا خواهیم کرد.

 

۱۰- توابع کاربردی ریاضی در آردوینو

توابع ریاضی نقش بسیار مهمی رد تحلیل داده ها و تبدیل داده‌ها در خروجی دارند. در این مبحث توابع کاربردی مانند map ( نگاشت)، توابع Sin, Cos, Tan، توابع لگاریتمی و بسیاری دیگر از توابع را بررسی خواهیم کرد.

ثبت نام در کارگاه کاربردی آردوینو - دیجی اسپارک

 

اگر برای شرکت در این دوره امکان حضور در تهران را ندارید. پیشنهاد ما دوره آنلاین اسپارکرینار می‌باشد.

 


شرکت در این دوره برای چه کسانی مناسب است؟


اینترنت اشیاء دارای یک بازار بسیار پرپتانسیل و نابی است. این موضوع از هیچ کسی دریغ نمی‌باشد. ابزارها و نرم افزارهای مختلفی در این راستا وجود دارند. در کشور ما موضوع اینترنت اشیاء IoT بسیار جدی گرفته شده و گرفته خواهد شد. یکی از پایه‌ای ترین ابزاهای اینترنت اشیا، برد آردوینو Arduino می‌باشد. بعد از آن آشنایی با نوشتن برنامه برای برد آردوینو می‌باشد. بنابراین با دارا بودن دانش فنی، جایگاه خود را در این بازار پر رنگ و پر رونق کنید.

 

پیمانکاران هوشمند سازی: کلیه افراد و یا کسب و کارهایی که در این شاخه فعالیت می‌کنند، با شرکت در  کارگاه کاربردی آردوینو می‌توانند به صورت کامل به این عرصه ورود کرده و با بردهای امبدد فعالیت حرفه‌ای را آغاز کنند. ما فرصتی در اختیار شما قرار خواهیم داد که بتوانید دنیای وسیع امبدد سیستم‌ها را کامل و دقیق درک کنید.

 

علاقمندان به دانش روز دنیا: اگر فقط به این موضوع علاقمند هستید و ایده هم دارید. بازهم شرکت در این کارگاه باعث می‌شود که با علم روز و به صورت اصولی پیش بروید. ما هم میدانیم که دانش برنامه نویسی بسیار پیچیده و مهارت استفاده از آن بسیار پیچیده‌تر می‌باشد. ما هم به هنگام آموزش برنامه نویسی بسیار سختی کشیدیم و چالش داشتیم. ولی چه باید کرد علم روز به سمت استفاده از امبدد سیستم‌ها پیش می‌رود.

 

 


این دوره برای چه کسانی مناسب نیست؟


افرادی که برنامه نویس بوده‌اند و حاضر به آموختن روش‌های نوین نمی‌باشند.

افرادی که انگیزه کافی برای اجرای تکالیف و چالش‌های جدید ندارند.

افرادی که اصلا به حوزه امبدد سیستم‌ها علاقمند نمی‌باشند.

 


تصاویر دوره‌های گذشته کارگاه کاربردی آردوینو


کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 20 تیر ماه - تهران

کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ ۲۰ تیر ماه – تهران

 

 

کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 31 تیر ماه - تهران

کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ ۳۱ تیر ماه – تهران

 

 

 کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 17 مرداد ماه - تهران

کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ ۱۷ مرداد ماه – تهران

 

 کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 17 مرداد ماه - تهران

کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ ۱۷ مرداد ماه – تهران

 

کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 26 مهر ماه - تهران

کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ ۲۶ مهر ماه – تهران

 

کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 26 مهر ماه - تهران

کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ ۲۶ مهر ماه – تهران

 

کارگاه کاربردی آردوینو 24 آبان در تهران

کارگاه کاربردی آردوینو ۲۴ آبان در تهران

 

تصویر کارگاه آردوینو 24-12-97 تهران

تصویر کارگاه آردوینو ۲۴-۱۲-۹۷ تهران

 

به زودی تصویر شما هم در این قسمت قرار خواهد گرفت. فرصت و ظرفیت محدود است، همین حالا ثبت نام کنید. اگر برای شرکت در این دوره امکان حضور در تهران را ندارید. پیشنهاد ما دوره آنلاین اسپارکرینار می‌باشد.

جهت ثبت نام کلیک کنید - دیجی اسپارک

 

 

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱۲۰ دیدگاه

  • درود
   قیمت کارگاه ها با توجه به شرایط حال حاضر بسیار مناسب در نظر گرفته شده است و امکان ثبت نام برای تمامی کاربران وجود دارد.

 • سلام
  بنده یه مقداری با آردوینو کار کردم، به نظرتون این کلاس به درد من میخوره؟

  • درود
   بله صد در صد
   با هر سطح و تجربه ای، با توجه به سرفصل های کارگاه کاربردی خواهد بود.

 • سلام
  با توجه به اینکه دوره ی قبلی نبودم مشکلی پیش نمیاد؟ عقب نمیفتم از بچه های دیگه؟

  • دورد
   خیر، مباحث مهم در هر دوره تکرار خواهد شد و مشکلی به وجود نخواهد آمد.

  • درود
   هدف اصلی کارگاه، آموزش کدنویسی در محیط آردوینو و نوشتن کدها توسط شرکت کنندگان است.

 • سلام
  آیا کد نویسی هم تدریس داده خواهد شد؟! من مشکل بسیاری در کدنویسی و یا یک تغییر ساده در کدها دارم! چون یاد نگرفتم
  ممنون میشم پاسخ بدهید

  • درود
   کاربر گرامی هدف اصلی این کارگاه، آموزش کد نویسی و توابع پر کاربرد در محیط آردوینو است. با شرکت در کارگاه ها به کد نویسی در محیط آردوینو تسط خواهید یافت.

  • سلام
   لطفا سوالات خود را فارسی تایپ نمایید.
   در حال حاضر این امکان وجود ندارد و بسیاری از شرکت کنندگان از شهرهای دیگر حضور پیدا می‌کنند.

  • سلام
   پس از شرکت در کارگاه ها در گروه دیجی اسپارک عضو خواهید شد و با دیگر همکاران و کاربران در ارتباط خواهید بود.

 • درود و خسته نباشید
  از اینکه با شرایط حال حاضر جامعه به فکر کاربران هستید، واقعا سپاسگزارم
  موفق و موید باشید

 • آیا کلاس ها در تهران برگزار میشود؟
  اصفهان نمیاین؟
  در هفته چند روز کلاس هست؟
  قیمتش ثابت یا مدام تغییر میکنه؟

  • درود
   بله تمامی کارگاه ها در تهران برگزار خواهد شد.
   در حال حاضر امکان برگزاری در شهرهای دیگر وجود ندارد. در صورتیکه تعداد شزکت کنندگان به حد نصاب برسد، حتما برگزار خواهد شد.
   کارگاه ها هر هفته برگزار خواهد شد.
   موفق باشید.

 • سلام
  من دانشگاهم از مهر شروع میشه و میام تهران
  این دوره ها فقط برای تابستانه یا ادامه داره؟

  • درود
   بله کارگاه ها ادامه دارد خواهد بود. از طریق همین صفحه پیگیری نمایید. اطلاع رسای خواهد شد.

 • رفع اشکال هم دارین؟
  من تو پروژه های خودم به مشکل خوردم نیاز به مشورت با خانم بلورچیان دارم

  • درود
   سوالات خود را از طریق آموزش های منتشر شده در سایت مطرح کنید. راهنمایی خواهد شد.

  • درود
   کاربر گرامی مباحث هر دوره متفاوت است و شما بر اساس نیاز خود می‌توانید در کارگاه ها ثبت نام نمایید.

  • درود
   چه بن تخفیفی مد نظر شما است؟
   در صورتیکه بن تخفیف برای کارگاه تعریف گردد، می‌توانید استفاده نمایید.

  • درود
   در حال حاضر برنامه مشخصی برای کارگاه مجازی در نظر نگرفته شده است. بسیاری از شرکت کنندگان از شهر های دور و نزدیک در کارگاه ها حضور پیدا می‌کنند.
   موفق باشید.

 • خسته نباشید
  از زحمات شما ممنونم
  لطفا کارگاه های بعدی اطلاع رسانی کنید تا بتوانیم برنامه ریزی کنیم و به تهران بیایم

  • درود
   از توجه شما ممنونم.
   کارگاه ها از طریق سایت و صفحات اجتماعی گروه دانشجوکیت اطلاع رسانی می‌گردد.

 • سلام
  اگر بخواهیم در کارگاه ها به صورت منظم شرکت کنیم، پروژه تکراری باید انجام بدیم؟

  • درود
   در صورتیکه تمامی سرفصل‌ها برای کاربر تکراری باشد، قبل از ثبت نام اطلاع رسانی خواهد شد.

  • سلام
   زبان برنامه نویسی آردوینو C++ است.
   مشخص است که برای یادگیری کامل باید دوره های مختلفی را شرکت نمایید. در این خصوص تیم دیجی اسپارک مشاوره خواهد داد.

 • سلام خوبین؟
  آیا دوره رزبری پای هم میزارین؟ من در مورد ه هر دو برد تحقیق کردم و میخوام همزمان با هم شروع به کار کنم
  الکترونیک خوندم و فقط اطلاعات خیلی کمی از C پلاس پلاس دارم
  و هدف اصلیم تسلط بر کد نویسه
  آیا این کلاس میتونه منو به هدفم نزدیک کنه؟

  • درود
   بله از طریق لینک زیر می‌توانید در کارگاه رزبری پای شرکت نمایید.
   هر دو برد ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد که باید به طور جداگانه به یادگیری آن پرداخت.
   با توجه به تلاش و پشتکار شما حتما در این راه موفق خواهید بود.
   ورکشاپ تخصصی رزبری پای

 • سلام
  خانم مهندس چه پروژه هایی اجرا می‌کنید؟
  نکات الکترونیک هم گفته میشه؟ میدونین که آردوینو پر از نکته ی الکترونیکیه و ماهایی که شبکه خوندیم هیچی بلد نیستیم

  • درود
   در هر دوره پروژه ها متفاوت است.
   بله تمامی نکات مهم و مورد نیاز الکترونیک کاملا تدریس خواهد شد. در این خصوص نگرانی نداشته باشید.

 • درود
  با این وجود ما خیلی از جلسات از دست دادیم و بی خبر بودیم
  در کارگاه بعدی از اول درس میدین یا باید با کلاس پیش بیایم؟

  • درود
   خیر
   اگر صرفا به دنبال مدرک هستید، به هیچ عنوان این کارگاه به شما پیشنهاد نمی‌گردد.
   هدف از این کارگاه بالا بردن سطح علمی کاربران است. به این امید که تمامی شرکت کنندگان پس از اتمام دوره ها به تسلط کاملی دست یابند و بتوانند از آموخته های خود بهترین استفاده را کنند.
   موفق باشید.

 • خسته نباشید
  نکات مهم برنامه نویسی یعنی چی؟!
  مگه نکته غیر مهم هم داریم؟
  چند جلسه باید بیایم تا یاد بگیریم خودمون کد نویسی کنیم؟ من حتی ۱ خط هم بلد نیستم

  • درود
   در محیط برنامه نویسی آردوینو، نکات تکنیکی و پرکاربرد بسیاری وجود دارد که با یادگیری آن ها به راحتی می‌توانید شروع به کدنویسی کنید.
   در هر دوره با توجه به سطح کلاس برنامه نویسی یاد خواهیم گرفت و همزمان در کارگاه کد نویسی خواهیم کرد. در این خصوص نگرانی نداشته باشید.

 • سلام
  خسته نباشید به همگی
  من اطلاعات مختصری از دانشگاه دارم برای برنامه نویسی ولی هنوز سر از برنامه نویسی آردوینو در نیاوردم
  با ۴ ساعت چه جوری میشه یاد گرفت؟
  آیا بعد از کارگاه با مدرس از طریق تلگرام میتوان در ارتباط بود؟

  • درود
   از توجه شما ممنونم.
   هدف اصلی کارگاه آردوینو، برنامه نویسی است. دقت داشته باشید که با یک دوره ۴ ساعته به تسلط کامل نخواهید رسید و باید وقت و انرژی بیشتری برای یادگیری اختصاص دهید.
   پس از کلاس طریق ارتباط با مدرس و دیگر شرکت کنندگان اطلاع داده خواهد شد.

 • سلام
  خسته نباشین
  منظور از توابع ماکرو که در سرفصل ها گفته شده چیست؟
  در کارگاه ها کدها را کپی میکنیم یا باید خودمون بنویسیم؟
  مدت زمان کارگاه برای این حجم از مطالب کم نیست؟
  چند تا پروژه نهایتا اجرا میشه ؟

  • درود
   در برنامه نویسی ++C پیش پردازنده ها توسط توابع ماکرویی تعریف خواهد شد. در کارگاه مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت.
   خیر هدف اصلی کارگاه آموزش کد نویسی و اجرای همزمان پروژه است. خودتان باید کدنویسی را انجام و سپس تعمیم دهید.
   در هر دوره بین ۳ تا ۵ پروژه پیشرفته و ترکیبی اجرا خواهد شد.

 • سلام
  لطفا پروژه ها را بنویسید و اینکه با چند جلسه حضور مسلط خواهیم شد؟
  لطفا سریع جواب بدین

  • درود
   کاربر گرامی در هر دوره پروژه ها متفاوت است و پس از شرکت در کارگاه اول سطح شما مشخص خواهد شد و راهنمایی خواهم کرد.
   دقت کنید جهت تسلط کافی به کد نویسی و کار با نرم افزار آردوینو تلاش و پشتکار شما هم بسیار اهمیت دارد.

 • سلام خدمت تان.
  من در افغانستان هستم ضرورت به یک پروژه آردوینو یعنی دزدگیر باقابلیت تماس را دارم میتوانیدهمرایم کمک کنید که چطوری بسازم؟
  ممنون تان میشم.

 • سلام.ببخشید من مدرس آردوینو هستم.مطالب آموزشی ما در کلاس برنامه نویسی کامل اردوینو.برنامه نویسی رجیستری.کتابخانه نویسی اردوینو.ارتباط متلب با اردوینو و…اموزش می دهیم در ۱۶ جلسه۲ساعته.مبلغ کل۳۰۰تومان می باشد.شما چکار می کنید که ۴ ساعت این هزینه رو می گیرید.؟

  • با سلام
   شما اگر در هر شهر و شهرستانی که حضور دارید، بر اساس نیاز بازار قیمت تعیین خواهید کرد. اینکه مدت زمان یک دوره یا کارگاه تعیین کننده ارزش آن باشد، صرفا یک امر تبلیغاتی است. در خصوص تفاوت قیمت کارگاه ۴ ساعته ما با کلاس چندین جلسه‌ای شما، فقط در تجربه و اعتبار ماست. تیم ما چندین سال است که در این زمینه تجربه دارند و تمامی سرفصل‌ها براساس نیاز کاربران طراحی می‌شود. تیم دیجی اسپارک در مورد این کارگاه‌ها تمرکز بر کاربردی بودن دارد و نه بر مدت زمانی که تدریس می‌شود.

 • سلام خسته نباشین خانم مهندس من در منزل میتونم تدریس شمارو دنبال کنم واستفاده کنم ؟

 • سلام من با پرداخت ۷۱ هزار تومان یک اشتراک ۳ ماهه خریداری نمودم متاسفانه مبلغ از حساب کسر شد اما ایمیل رسید که امروز اشتراک شما منقضی شد درصورتی که من همین امروز اشتراک رو خریدم لطفا پیگیری فرمایید و به شماره من ۰۹۱******* اطلاع دهید

 • سلام خانم پوربلورچیان میخواستم ببینیم ما که تهران نیستیم چطور باید شرکت کنیم دراین کلاس ها

 • سلام در صورت امکان لیست دوره های مرتبط با اردیونو و iot رو به این ادرس ایمیل بفرمایید
  با تشکر

 • با سلام و خسته نباشید
  من کلاس دهم الکترونیک هستم و میخواستم بدونم که ثبت نام در این کلاس ها برای سنین پایین هم ثبت نام میکنین

  • با سلام
   بله در صورتیکه علاقه به کدنویسی و مباحث الکترونیکی داشته باشید، محدودیت سنی به هیچ عنوان وجود ندارد و می‌توانید در کلاس ها شرکت کنید. از طریق لینک زیر با پرتال پشتیبانی در ارتباط باشید تا از تاریخ جدید ترین دوره آردوینو مطلع باشید.
   پرتال پشتیبانی

 • سلام
  لطفا بفرمایید با توجه به شرایط کنونی وضعیت کلاس ها به صورت هست و آیا کلاس های آنلاین هم خواهید داشت؟

 • سلام من یه ربات ساختم اما متاسفانه کد یرنامه ریزی پاکشده یکی هست ک بتونه کمک بهم کنه هزینه موردی نداره فقط کدو بسازه فیلم از ربات دارم مدیر سایت لطفا راهنمایی کنید

 • سلام ببخشید من میخاستم یه سنسور بر روی اردینو نصب کنم و با ماژول وای فا اون بفرستم روی یه اپلیکشن آیا میشه و کجا میتونم چند سوال کنم

 • ازکجا میشه این دوره رو خرید اگر برای شما مقدور است لینک خرید دروه رابگذارید من هرچی گشتم نتونستم چیزی ژیدا کنم وانگار از سایت ۲۰۱۸ غیر فعاله

  • با سلام
   کاربر گرامی چنانچه امکان برگزاری این دوره فراهم شود، حتما اطلاع رسانی می‌شود. اگر اولین بار است که سایت دیجی اسپارک را مشاهده می‌کنید، پیشنهاد میشود حتما بخش‌های مختلف سایت را بررسی کنید تا متوجه به روز بودن سایت باشید.

 • ازکجا میشه این دوره رو خرید اگر برای شما مقدور است لینک خرید دروه رابگذارید من هرچی گشتم نتونستم چیزی پیدا کنم

 • سلام
  با توجه به کرونا و محدودیت هاش امکان برگزاری کارگاه تو این روزا هم وجود داره ؟
  و اینکه دوره پیشرفته اردویینو رو لطفاً برگزار کنید
  راه اندازی پروژه های صنعتی و ساخت پروژه های پیچیده و ….

 • سلام
  من یک برنامه لازم دارم که اطلاعات را از آرایه دو بعدی با ۲۴۰ ستون و ۳۲۰ سطر که در آن کد رنگ به صورت هگز ۱۶ بیت نوشته شده . با هر بار خواندن کد آن را در یک متغیر ذخیره کرده و توسط دستور tft.draw Pixel(x,y,t) رنگ مورد نظر را در پیکسل مورد نظر نمایش دهد.
  تشکر

  • با سلام
   کاربر گرامی متوجه درخواست شما نشدیم. در صورت تمایل به انجام چنین کاری بایستی به طراحی مدار مراجعه کنید. در دیجی اسپارک فایل فروشی و یا کد فروشی نداریم.

 • با سلام. تاریخ برگزاری دوره جدید چه زمانی است. لطفاً تاریخ ها را به روز کنید.
  همچنین هزینه کارگاه را بفرمایید.

  آیا کارگاه در دوران کرونا حضوری برگزار می شود یا آنلاین و آیا فیلمهای کلاس آنلاین در اختیار ما قرار داده می شود یعنی کلاس آنلاین ضبط می گردد که بعداً دسترسی داشته باشیم؟
  ممنون میشوم در این مورد اطلاع رسانی کنید و این پست را ویرایش کنید.
  با تشکر