سخت افزار مدارهای الکترونیک

ازصفرتا۶۰درصدشارژدر مدت۳۰دقیقه

ازصفرتا60درصدشارژدر مدت30دقیقه
نوشته شده توسط آزاده مختاری

 عمرباتری یکی از موارد مهم در دستگاه های قابل حمل است. درسال های گذشته، پیشرفت های فوق العاده ای در گیگاهرتز، مگاپیکسل، رزولوشن صورت گرفته است. ولی برای بهبود عملکرد باتری این دستگاه ها وافزایش طول عمر آنها تلاش زیادی انجام نشده است.برای افزایش عمرباتری این دستگاه ها دوراه حل وجود دارد:افزایش عملکردباتری وانتخاب راه بهتربرای شارژ دستگاه.

در دیجی اسپارک با انتخاب راه بهتر برای شارژ دستگاه ازصفرتا۶۰درصدشارژدر مدت۳۰دقیقه با ما همراه باشید.

 اواخرسال گذشته Qualcomm به معرفی یک راه بهتر برای شارژ دستگاه تحت عنوان شارژ سریع ۲٫۰نمود.این تکنولوژی اجازه می دهد دستگاه های مجهزبه Qualcomm Snapdragon 75درصد سریعتر از دستگاه های استاندارد شارژ شوند.این تکنولوژی درتولید گوشی های تلفن مورد استفاده قرار نگرفت ولی به عنوان یک chipsets برای شارژبهتر استفاده شد.

Qualcomm برای شارژ سریع لوزام همراه به معرفی دوآداپتور پرداخت .TS-WC10برای شارژ سریع درخانه و TS-CC2PCبرای شارژ در خودرو.

طراحی آداپتورهای TS-WC10 وTS-CC2PC

آداپتورهای  TS-WC10 وTS-CC2PC به طور کامل از پلاستیک ساخته شده است.TS-WC10 شارژر اصلی استاندارد خود را که می تواند در هر NEMA1و NEMA5استفاده شود کهخروجی معمولا در شمال امریکا و بخش هایی از آسیا یافت می شودTS-CC2PC شارژر کوچکی برای اتومبیل است که سوکت های آن متناسب باهر خودرو متفاوت انتخاب می شود.شارژرخانه یک شارژ ۱Aوشارژسریع۲٫۰پورت، در حالی که شارژر ماشین ۲٫۴Aو شارژ سریع ۲٫۰پورت است.

شارژکردن آداپتورهای TS-WC10 وTS-CC2PC

وب سایت Tronsmart ادعا می کند این آداپتورها قادر به شارژ یک باتری ۳۳۰۰mAh از ۰٪ تا ۶۰٪ در ۳۰ دقیقه هستند. برای بررسی این ادعا، Qualcomm به تخلیه کامل باتری دستگاه  LG G4 پرداخت، سپس زمان را روی ۳۰دقیقه تنظیم کرد. از آنجایی که ظرفیت باتری LG G4 کمی کوچکتر از ۳۰۰۰ mAh است پس از ۳۰ دقیقه، LG تنها ۳۶ درصد شارژ را نشان داد. تصمیم گرفت برای بار دوم دستکاه رادرحالت کاملا خاموش و با کابل دیگری متصل کند ولی این بار فقط ۳۵درصد از دستگاه شارز شده بود ومتوجه شد که کابل هیچ تاثیری در شارژ ندارد برای بررسی ادعا بار دیگر آن را با گوشی S6 سامسونگ امتحان کرد که در مدت زمان ۳۰دقیقه دستکاه به اندازه ۵۱درصد شارژ شده بود.با مطالعه نتایج مختلف در دستگاه های متفاوت با این نتیجه رسید که ظرفیت وزمان شارژ در دستگاه های مختلف باهم متفاوت است.

نتیجه گیری

آداپتورهای TS-WC10  برای شارژسریع در خانه و TS-CC2PC برای شارژ ماشین هر دو راه حل خوبی برای شارژ شارژ سریع ۲٫۰ دستگاه های همراه هستند. و شارژ دستگاه های مختلف باتوجه به کارخانه سازنده متفاوت است.این شارژر قادربه شارژ دستگاه های سازگار، خیلی سریعتر ازشارژر ۲٫۱A استاندارد و یا شارژر ۱A. است.

در حال حاضر درتعداد انگشت شماری از گوشی ها این پشتیبانی وجود دارد گاهی اوقات، پس از مدت زمان  فقط ۳۰ دقیقه یا کمتر شارژ دستگاه ها کامل است. درچند سال گذشته  Qualcomm با استفاده از شارژ سریع ۲٫۰ توانسته است عمر باتری دستگاه های قابل حمل فوق العاده را به طورقابل توجه بهبودبخشد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه