آردوینو آموزش آردوینو سیم کارت GSM - GPRS پروژه های آردوینو

کنترل کلیه وسایل توسط مدار SMS Control و ماژول سیم کارت SIM808

SMS-Control-Sim808-Module--digispark-
نوشته شده توسط بهزاد ستاره

تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت است، هر روز دستگاهی ساخته می‌شود با امکاناتی که دیروز حتی فکرش را هم نمی‌کردیم. در مطلبی که پیش روی شماست به معرفی پروژه‌ای میپردازیم که توسط آن می‌توان وسایل برقی را از طریق پیام کوتاه روشن و یا خاموش کرد. حتی اگر هزاران کیلومتر از خانه یا محل کار خود فاصله داشته باشید! کافیست شما یک سیم کارت موبایل درون سوکت مخصوص آن جای داده و آداپتور دستگاه را به برق بزنید. حال با ارسال یک پیام کوتاه مشخص شده به شماره تلفن سیم کارت مورد نظر شما قادرید ۲ رله را در هر زمانی روشن یا خاموش نمایید.

مثلا به که کمک فرمان از دور توسط این پروژه شما می‌توانید از محل سکونت خود، پمپ آبی را که در باغ یا ویلای خود در منطقه یا شهری دیگر است؛ راه انداخته و بدین وسیله بصورت اتوماتیک از راه دور آبیاری باغ و … خود را بدون نیاز به وجود یک شخص ثالث با کمترین هزینه و سریعترین و مطمئن‌ترین روش انجام دهید. یا به کمک آن سیستم گرمایشی و یا سرمایشی ویلا یا مرغداری یا … را از دور راه اندازی کنید و یا چراغ‌های محلی را کنترل نمایید مدار کنترل از راه دور با موبایل و یا هزاران کاربرد دیگر که بسته به نیاز شما بوجود می‌آید.

 

کنترل وسایل برقی با ماژول SIM808

برای کنترل از راه دور سیم کارتی در پروژه مدار SMS Control قادر خواهیم بود با استفاده از ماژول GSM و GPS سیم کارت SIM808 به همراه برد آردوینو و چند رله، هر گونه وسیله و تجهیزات را  از راه دور کنترل نماییم. برد آردوینو از این جهت اهمیت دارد که مدار فرمان‌دهنده این پروژه است و ماژول SIM808 به عنوان مبدل سیم کارت و پل ارتباطی با شبکه مخابراتی است. پیامک از طریق ماژول Sim808 به کدهای قابل فهم آردوینو تبدیل می‌شود؛ سپس آردوینو به ماژول‌های رله Relay فرمان می‌دهد.

امکانات ماژول SIM808

امکان کنترل رله ها توسط هر شماره موبایلی

مدیریت وسایل برقی از دورترین نقطه کشور و یا هرجای دنیا

قابل استفاده در تمام نقاط تحت پوشش شبکه موبایل

کنترل دستگاه‌های صنعتی و وسایل برقی از راه دور

کنترل وسایل بدون حضور در محل با گوشی موبایل

 

کنترل کلیه وسایل توسط مدار SMS Control و ماژول سیم کارت SIM808-دیجی اسپارک

ماژول SIM808 در مدار SMS Control

ماژول SIM808 یک ماژول چهار باند است که ترکیبی از GPS برای سیستم ناوبری ماهواره‌ای است که طراحی کوچک و استفاده از کانال‌های استاندارد باعث محبوبیت و راه اندازی آسان شده است. بر روی این بورد کلیه قطعات و پین‌های مورد نیاز از جمله سوکت نصب سیمکارت، رگولاتور و… برای راه اندازی ماژول درنظر گرفته شده است. از طریق ارتباط سریال مشابه ماژول SIM900 راه اندازی می‌شود. همچنین ماژول SIM808 قابلیت نصب آنتن GPS، GSM و بلوتوث BT پشت برد قرار دارند. ظرفیت پشتیبانی از یک سیم کارت را دارد. ماژول Sim808 قابلیت نصب آنتن مجزا برای بلوتوث، جی اس ام و جی پی اس را دارد.

 

اتصالات مدار SMS Control

ماژول Sim808 مورد استفاده در این آموزش دارای ۷ پایه می‌باشد. در صورت عدم اتصال درست پایه‌ها ماژول راه اندازی نمی‌شود و عملکرد درستی از خود نشان نمی‌دهد.

 • پین شماه ۱ یا sleep در ماژول با s نشان داده شده در این پروژه بدون اتصال و با آن کاری نداریم.
 • پین شماره ۲ یا GND باید به زمین یا همان GND اردوینو Arduino متصل شود. ( خیلی مهم )
 • پین شماره ۳ یا V یا PWRIN نشان داده شده VCC می‌باشد و باید با ولتاژ ۹ ولت تغذیه شود.
 • پین شماره ۴ با K یا PWRKEY به GND منبع تغذیه ۹ ولت ماژول وصل شود. (خیلی مهم)
 • پین شماره ۵ TXD می‌باشد و به پایه شماره ۷ برد آردوینو Arduino متصل می‌شود.
 • پین شماره ۶ RXD می‌باشد و به پایه شماره ۸ برد آردوینو Arduino متصل می‌شود.
 • پین شماره ۷ یا GND باید به زمین منبه تغذیه ۹ ولت ماژول متصل شود. (خیلی مهم)
 • پایه سیگنال رله‌ها هم به پایه‌های شماره ۲ و ۴ آردوینو متصل می‌شوند.

 

کنترل کلیه وسایل توسط مدار SMS Control و ماژول سیم کارت SIM808-دیجی اسپارک (2)

 

لوازم مورد نیاز مدار SMS Control

برد اردوینو Arduino Uno

ماژول سیم کارت SIM808

آنتن ماژول سیم کارت GSM

آنتن GPS (برای GPS ماژول)

ماژول رله Relay Module

باتری یا آداپتور ۹ ولت

برد برد و سیم برد برد

 

کدهای مدار SMS Control

 

محدودیت در دسترسی کامل به این مجموعه آموزش

 

دسترسی کامل به آموزش برای اعضای دیجی اسپارک امکان پذیر است. بخش اصلی آموزش شامل سورس کدهای توسعه داده شده توسط مهندس‌های دیجی اسپارک است. به همین دلیل این آموزش خاص و یکتاست. برای استفاده از آن بایستی عضویت تهیه کنید. تبادل نظر با کاربران و پرسش سوال رایگان است و میتوانید از بخش نظرات همین آموزش اقدام کنید.

 

 

کارکرد مدار SMS Control

یک سیم کارت را در ماژول قرارداده و بعد از آپلود کدها در آردوینو و اتصالات مدار چراغ سبز رنگ روی ماژول بعد از چند ثانیه شروع به چشمک زدن می‌کند. اگر هر ۳ ثانیه یکبار چشمک زد یعنی اینکه ماژول به شبکه وصل شده است. با توجه به کدها ما رله ای که به پایه شماره ۲ وصل کرده‌ایم را با حرف A و رله متصل به پایه شماره ۴ را با حرف B مشخص کرده‌ایم. همچنین عدد ۰ به معنای غیرفعال کرده رله و عدد ۱ به معنای فعال کردن رله Relay می‌باشد. مثلا اگه ما بخواهیم هر دو رله را با یک SMS فعال کنیم متن A1B1 را به شماره سیم کارتی که در ماژول قرار دارد می‌فرستیم. و اگر بخواهیم فقط رله متصل به پایه شماره ۴ را فعال کنیم متن B1 را به سیم کارت می‌فرستیم و یا اگه بخواهیم هر دو رله را خاموش کنیم متن A0B0 را به ماژول می‌فرستیم.

 

این نکته را هم اضافه کنم که این ماژول با سیم کارت ایرانسل و همراه اول تست شده و در کمتر از ۱۰ ثانیه به شبکه وصل می‌شود و مشکلی با طرح رجیستری نداشت.

 

چنانچه در مراحل راه اندازی و انجام این پروژه با مشکل مواجه شدید، بدون هیچ نگرانی در انتهای همین پست، به صورت ثبت نظر سوالتان را مطرح کنید. من در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ رفع مشکل شما را خواهم داد.

در پایان نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید و با اشتراک گذاری این آموزش در شبکه های اجتماعی , از وبسایت دیجی اسپارک حمایت کنید.

 

درباره نویسنده

بهزاد ستاره

کارشناس الکترونیک
عاشق دنیای دیجیتال ام و سعی میکنم از تکنولوژی عقب نمونم

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۳۴۴ دیدگاه

 • با سلام
  در این قسمت برای ۱ تا ۱۵ همه رو OK میدهد
  while(GPRS.available())
  Serial.write(GPRS.read());
  اما مقدار GPRS.available() صفر است و در حلقه loop وارد while نمیشود!!
  مشکل GPRS.available() چیست ک خروجی صفر میدهد ؟!
  تمامی اتصالات مشابه اموزش انجام شده است
  باتشکر

  • سلام
   اگر از همین مدل ماژول استفاده میکنید و به طور کلی در پروژه هایی که از ماژول های GSM استفاده میکنید قبل از راه اندازی آن در پروژه ها بهتر است با استفاده از یک نرم افزار سریال مانند Serial Port Monitor Elitma و اتصال ماژول با مبدل USB به سریال به رایانه و استفاده از دستورات
   AT – COMMANDS از عملکرد صحیح ماژول اطمینان پیدا کنید مثل ارسال و دریافت SMS ، تماس صوتی و …
   چراغ سبز رنگ هم در صورت اتصال موفق به شبکه هر ۳ ثانیه یکبار چشمک میزند . موارد رو چک کنید اگر مشکلتون برطرف نشد پیام بگذارید

 • سلام
  ممنون از آموزش خوبتون.
  لطفا بخش های مهم کد را بصورت کامنت توضیح بفرمایید.
  همچنین در رابطه با اتصال آنتن ها هم توضیحی بفرمایید.
  ممنون

  • سلام از توجه شما ممنونیم .
   در این ماژول میتوانید از آنتن GSM IPX استفاده کنید . البته در تست هایی که بنده انجام دادم بدون آنتن هم سیم کارت مشکلی نداشت و به شبکه وصل شد . سعی میکنم در آینده کدها رو توضیح بدم

 • سلام خسته نباشید من ماژولsim800c دارم میتونم به این روش راه اندازی کنم و از این کد استفاده کنم؟لطفا راهنمایی کنید چه نماتی باید در نظر بگیرم یا کدهارو تغییر بدم…

  • سلام ، ممنون از توجه شما
   ابتدا بررسی کنید که ایا دستورات at+commands ماژول sim800c شما مشابه sim 808 میباشد یا نه . اگر مثل هم بودن با راه اندازی ماژول ( استفاده از ولتاژ مناسب و اتصال صحیح پایه های ماژول sim800c جهت راه اندازی ) میتوانید از این مدار استفاده کنید در غیر اینصورت کافیه دستورات at commandکه در برنامه است را جایگزین کنید به عنوان مثال دستور at+cmgd در خط ۴۴ برنامه تمامی smsهای ذخیره ماژول رو حذف میکنه اگه در ماژول شما این دستور تفاوت داشت کافیه جایگزین خط ۴۴ کنید .
   به طور کلی بهتره با دستورات at+commands ماژول ها اشنا شوید و با نرم افزار های سریال و مبدل usb و اتصال ان به رایانه به طور عملی کدها رو جهت اطلاع و یادگیری تست کنید . با تشکر

 • سلام
  اول از همه باید از سایت خوبتون تشکر کنم.
  اگه ممکنه لطفا اموزش ساخت gps traker با اردوینو مگا و ماژول sim800 و ماژول gps neo 7m رو بنویسید . فکر کنم خیلی کاربرد داره برا همه . هم از این نظر که اموزش استفاده از پورت دوم سریال اردوینو مگا هم هست که خیلی جاها کاربرد داره و میشه باهاس چندین ماژول که ارتباط سریال دارنو به وسیله یه میکرو کنترلر کنترل کرد. بازم تشکر میکنم از سایت خوبتون و همکارانتون.

  • سلام
   مدار gps tracker به زودی توسط یکی از همکاران آموزش داده میشود . سعی میکنیم در اینده اموزش های کاربردی در مورد ماژول های gps ارائه دهیم . با تشکر از شما کاربر عزیز

 • با ماژول سیم ۸۰۰ یا هر پردازشگر سیم کارت دیگه ای نمیشه بدون استفاده از آردوینو پروژه رو ران کرد؟

  • ماژول شبیه یک سنسور عمل میکند و شما برای راه اندازی و پردازش اطلاعات دریافتی و کنترل خروجی ها قطعا به آردوینو نیاز دارید.

  • سلام
   با باتری هم میشه اما چون باید در چند تا از پایه ها زمین اردوینو و ماژول مجزا باشند شما به دو باتری برای اردوینو و ماژول نیاز دارید.

 • ولتاژ مورد نیاز برای ماژول sim808 نوشته شده ۳٫۴تا۴٫۴
  چرا باطری ۹ ولت وصل شده تو شکلی که توضیح دادین؟

  • سلام ، در این مدل ماژولی که در پروژه استفاده شده با ولتاژی ۳.۴ تا ۴۰۴ ولت ماژول به شبکه وصل نشده و راه اندازی نمیشود ، اما پس از تست های فراوان با ولتاژ حدودا ۹ ولت ماژول به خوبی کار میکند . در مورد ولتاژ ۹ ولت هم جای نگرانی ندارد چون در ماژول یک رگلاتور به کار گرفته شده .

 • سلام آقای ستاره از آموزش خوبتون و سایت دیجی اسپارک تشکر میکنم، من خیلی دمبال همچین مداری بودم، عالی بود. فقط یه سوالی وقتی با سیم کارت تماس میگیرم، پیغام خاموش است میده
  راه حلش چیه؟

  • سلام ، ممنون از شما
   زمانی که سیم کارت با موفقیت به شبکه وصل شده باشد led روی ماژول هر ۳ ثانیه یکبار چشمک میزند. معمولا زمانی که ولتاژ ماژول کمتر از حد معمول باشد با خاموشی سیم کارت مواجه میشویم.
   اگه دقیقا از همین ماژول استفاده میکنید ولتاژ ۹ ولت رو بهش بدید.
   از انتن مناسب هم استفاده کنید.
   اگه مشکل داشتید دوباره پیام بگذارید.

 • سلام استاد گرامی.من میخواهم این مازول راراه اندازی کنم دو سوال داشتم اول اینکه این کدها را چگونه ب حافظه اردینویا سیم ارسال میکنید باید یکی یکی کدها را با کیبرد بنویسیم وبعد ب حافظه بفرستیم یا یکجا میشود همه کدها را اپلود کرد؟سوال دوم اینکه ایا بدون برد برد امکان سیمبندی بین مازولها وتغذیه وجود ندارد؟

 • سلام استاد.ممنون از توضیحات عالی تون . عذرخواهم ، میشه برنامه رو محدود به یک یا دو شماره موبایل کرد که فقط دستورات رو از این دو شماره دریافت کنه ؟

  • سلام ، ممنون از توجهتون
   به نظر من بهترین راه حل برای افزایش امنیت ،تغییر کدهای دستوری جهت فعالسازی و غیرفعالسازی رله هاست. در واقع شما با تغییر کدهایی خطوط ۲۰۶ تا ۲۱۴ در کدها میتوانید دستورات فعالسازی رله ها رو با هر کاراکتری که خواستید تغییر دهید .
   اگه سوال دیگه ای دارید پیام بگذارید
   ممنون

 • سلام
  من میخوام پروژه بالارو بابرد کاربردی صنعتیsim808 شرکت eca که ازقبل داشتم انجامش بدم ؛ایا تغییری باید در برنامه ardoino انجام بدم یا نه؟؟

  • سلام ، ممنون از توجهتون
   این پروژه با بردهای متفرقه تست نشده و متاسفانه امکان پشتیبانی وجود ندارد .

 • سلام من از باتری ۹ ولت استفاده میکنم و وقتی باتری به ماژول وصل میکنم ولتاژش افت میکنه و ۵.۵ ولت میشه و چراغ سبز پشت سر هم چشمک میزنه و وقتی اس ام اس میدم رله کار نمیکنه. آیا به نظر شما به خاطر افت ولتاژ مدار کار نمیکنه یا طبیعیه و اگه از آداپتور استفاده کنم افت ولتاژ پیش نمیاد؟ در ضمن آنتن gsm هم متصل کردم. تشکر

  • سلام
   ولتاژ نباید افت کنه و اگه تا ۵ ولت کاهش پیدا کنه مدار اصلا راه اندازی نمیشود و سیم کارت به شبکه وصل نمیشود .
   توصیه میشود از اداپتور استفاده کرده و یا از باتری مناسب استفاده شود نوسانات ولتاژ و افت جریان میتواند به ماژول آسیب برساند.
   توجه داشته باشید در صورت اتصال سیم کارت به شبکه چراغ هر ۳ ثانیه چشمک میزند.
   اگه مشکل دیگه ای داشتید پیام بگذارید

 • سلام بنده با آداپتور ولتاژ ۹ ولت به ماژول دادم و آنتن gsm و gps هردو متصل کردم و برنامه به آردوینو آپلود کردم و سیم کشی ها انجام شد ولی باز هم چراغ سبز پشت هم چشمک میزند و به شبکه وصل نمیشود و ولتاژدو سر V و K ماژول ۹ ولت میباشد . علت عدم کارکرد چیست ؟ همه چی طبق آموزش شماست

  • سلام مجدد. بالاخره به شبکه وصل شد، اما وقتی اس ام اس میدم رله کار نمیکنه و همچنان پین های ۲و۴ آردوینو HIGH میمونه . برنامه هم آپلود کردم. مشکل از کجاست؟

   • سلام
    ایا بعد از ارسال sms پیغام delivery را در گوشی دریافت میکنید و پیام تحویل داده میشود ؟

 • بله پیام تحویل داده میشود و پیغام دلیوری ظاهر میشود . در سریال مانیتور این کد بعد از ارسال پیامک داده میشود:

  Received CMTI
  SMS storage is “SM”,
  SMS id is 1
  Received CMGR
  CMGR status: 0,
  CMGR number: “”,

  بعد از دادن پیام دوم این پیغام میاید:

  Received CMTI
  SMS storage is “SM”,
  SMS id is 1
  Received CMGR
  CMGR status: 0,
  CMGR number: “”,
  CMGR something: SM”,
  CMGR date: 2

  لطفا راهنمایی فرمایید که چگونه مشکل را حل کنم. تشکر

  • سلام
   کدهای برنامه هیچ مشکلی نداره ، سعی کنید اتصالات سیم ها رو با دقت چک کنید . متنی که به ماژول ارسال میکنید فونت فارسی نباشه (‌عدد ۰ و ۱ رو انگلیسی بنویسید ) و در نهایت از گوشی دیگری پیام ارسال کنید .
   اگه دوباره مشکل داشت سیم کارت دیگه ای را داخل ماژول قرار داده و ترجیحا همراه اول یا ایرانسل باشد.
   اگر دوباره مشکل داشتید پیام بگذارید

 • سلام آقای ستاره
  ممنون از آموزش خوبتون.
  من یک پروژه دارم که میخوام بر عکس این آموزش هم داخلش باشه یعنی وقتی برق قطع میشه در یک محل دیگه که دسترسی هم به آن سخت است به من اس ام اس بده. حتی به این نیاز دارم که اگر اینترنت هم قطع شد در اون محل به من اس ام اس بده میشه لطف کنید راهنمایی بفرمایید و یا اگر اینجا امکان پذیر نیست به من ایمیل بزنید که چطور این پروزه را عملی کنیم.

  • سلام
   ساختار کلی پروژه های GSM رو دستورات at command تشکیل میدن . در واقع شما اگه میخاید پیامی به شما ارسال بشه به عنوان نمونه باید از کد at+cmgs برای ارسال پیام استفاده کنید و یکسری دستورات دیگه. پیشنهاد میکنم شما ابتدا با دستورات at command اشنا بشید و با تغییرات کدها در این پروژه و یا پروژ های مشابه علاوه بر ساخت پروژه مورد نظرتون به راحتی در اینده میتوانید پروژه های مشابه رو هم تحلیل کنید.
   اگه سوال دیگه ای داشتید پیغام بگذارید

 • سلام اقای ستاره عزیز مممونم از توضیحاتتون بنده میخواستم با شما ارتباط بگیرم بابت تهیه این مدار .

  • سلام کاربر گرامی
   برای ساخت آن طبق آموزش پیش بروید سپس در هر جایی که با مشکل مواجه شدید همین جا پیام بگذارید من راهنماییتون میکنم

 • سلام.من از این ماژول استفاده میکنم
  https://goo.gl/images/Xgz8C6
  اتصالات رو هم درست زدم و مشکل تغذیه و شبکه ندارم
  اما اسمس ک میفرستم هیچی نمیشه
  کلا ماژول اسمس رو فک کنم برای اردوینو نمیفرسته
  البته روی برد بورد تست میکنم

   • https://goo.gl/images/tFrVtP
    این ماژول
    تغذیه اردوینو و ماژول جدا ست
    اما gnd ماژول به gnd وصل کرده ام
    Rx و tx هم به پایه ۸ و ۷ اردوینو وصل کردم
    کلا مشکل دریافت اسمس دارم
    یعنی ب نظرم ماژول دریافت میکنه اسمس
    اما با اردوینو پیر نمیشه sim808 رو روی برد بورد گذاشتم
    مرسی

    • سلام ، روش راه اندازی هر ماژول با یکدیگر متفاوت میباشد و تقریبا ۹۰ درصد مشکلات مربوط به پروژه های GSMمربوط به ولتاژ تغذیه و زمین و نوع اتصالات این دو میباشد که در هر ماژول متفاوت است.
     وقتی sms ارسال میکنید پیغام delivered رو در گوشی میتونید ببینید ؟

     • نه
      اصلا پیغامی برنمیگرده
      چون فکر کنم ارتباط ماژول و اردوینو برقرار نمیشه
      پروژه های دیگه رو هم تست کردم
      کلا اسمس ک میفرستم اردوینو تشخیص نمیده
      میتونه از برد بورد باشه
      چون اتصالات هم چک کردم مشکل نداشته
      ب ماژول زنگ هم میزنم بوق میخوره و مشکل شبکه نداره

      • بهتره به جای برد برد مستقیما اتصالات رو از طریق سیم های نری به مادگی برقرار کنید
       https://daneshjookit.com/کابل-مبدل-و-آنتن/۱۶۷۶-کابل-فلت-۴۰-رشته-نری-به-مادگی-male-to-female.html

       منبع ولتاژی هم که به ماژول متصل میکنید بهتره امپر بالا باشه
       تا زمانیکه پیغام delivered دریافت نشود قطعا مشکلی از طرف ماژول وجود داره و خوب راه اندازی نشده. پیشنهاد میکنم نمونه پروژه با ماژولی که دارید رو در اینترنت پیدا کنید و به نحوه اتصالات و ولتاژها توجه کنید و در این پروژه اون روش رو به کار ببرید . چون روش راه اندازی هر ماژول متفاوت میباشد

 • با سلام و احترام . خدا قوت . بسیار عالیست. آیا ممکنه در انتها کدی را هم بنویسید که بجای سریال کامپیوتر از
  ماژول ۱۶۰۲ استفاده بشه و تصویر گزارش عملکرد را روی آن اسکرین نماییم . ؟ سپاسگزارم .

  • سلام ، ممنون از توجه شما
   بله شما میتوانید با تغییر کدها نتایج رو در یک lcd کاراکتری ببینید.

 • سلام
  خسته نباشید
  اگه میشه یه ماژول اموزش بدید که بشه یه جی پی اس کم حجم و کم مصرف ساخت .و بشه با گوشی رد یابی کرد
  اگه همچین ماژول هست و اموزش هم موجود داره بفرمایید تا بتونیم استفاده کنیم.
  با تشکر

 • سلام وقت بخیر شماره تماس بنده لطفا بهم پیام بدین تا با شما در ارتباط باشم
  با تشکر

  • سلام
   در این پروژه لزومی ندارد و استفاده از انتن GSM کفایت میکند .
   اما چنانچه بخواهید پروژه GPS با همین ماژول یا ماژول های مشابه طراحی کنید لازمتون میشه.

 • سلام با تشکر از زحماتتون
  اقا من مشابه دستورات بستم ولی پیامک ارسال و دریافت نمیشه مشکل چیه در ضمن برد من هر سه ثانیه چشمک نمیزنه و به گفته خودتون از انتن gsm استفاده نکردنم سیم کارتم هم ایرانسل هست

  • سلام ، ممنون از توجه شما
   به طور معمول و منطقی باید از انتن استفاده بشه اما این ماژول در مناطقی که فضای باز هستن و ساختمان بلند اطراف نیستن بدون انتن هم به شبکه متصل شده و تست شده است.
   دقت کنید که تغذیه ماژول ۹ ولت باشه و اتصال زمین ها خیلی مهمه و زمین های مجزا باشند طبق اموزش اتصال پایه ها.
   تا زمانیکه هر ۳ ثانیه ماژول چشمک نزند و پیام Delivered رو در گوشی مشاهده نکنید مشکل در راه اندازی ماژول و تغذیه است . بهتره با انتن هم تست کنید
   اگه موفق نشدید مشکل رو حل کنید همینجا پیام بگذارید سریع پاسخ میدم

 • سلام آقای ستاره
  خیلی مطلب جالب و کاربردی بود، خصوصا ویدیو که کاملا آگاه میکرد، میخواستم بدونم که بنده تاحالا با آردیونو کار نکردم، آموزشی دارید که شیوه استفاده از آردوینو را توضیح داده باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • سلام ، ممنون از لطف شما
   اموزش کامل اردوینو همراه با پروژه های مختلف در همین سایت قرار گرفته است. طبق اموزش ها پیش برید در هر قسمتی هم که مشکل داشتید کامنت بگذارید در اسرع وقت پاسخ داده میشود.

 • سلام ممنون از مطالب خیلی خوبتون. چند تا سوال دارم:
  ۱-باید برای برد آردوینو و ماژول سیم ۸۰۸ به صورت جداگانه از باتری یا آداپتور استفاده کرد؟(یعنی ۲ تا آداپتور یا باتری)
  ۲-اگر از آداپتور استفاده کنم اتصال مثبت و GND رو چجوری و به کجا وصل کنم؟
  ۳-اگر بخوام یک شیر برقی قطع و وصل آب را با این مدار کنترل کنم باید اتصالات شیر برقی رو به رله وصل کنم یا به جای دیگه(معمولا شیر برقی با ولتاژ ۲۲۰AC یا ۱۲DC کار میکنه). خیلی ممنون

  • سلام
   ۱- بله ، شما به دو منبع جداگانه نیاز دارید. البته از منبعی برای ماژول باید استفاده کنید که بتواند جریان مورد نیاز را تامین کند .
   ۲- در اموزش بالا نحوه اتصالات پایه ها به طور کامل توضیح داده شده است .
   ۳- شما اگر میخواهید یک وسیله را کنترل کنید چه با ولتاژ DC یا AC باید از رله استفاده کنید و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
   اگر در راه اندازی با مشکلی مواجه شدید کامنت بگذراید

 • مهندس سلام شرمنده دوباره مزاحم میشم مهندس با نصب انتن هر ۳ ثانیه یک بار چشمک میزنه و وقتی بش زنگ میزنم میگه مشترک مورد نظر در دسترس نیست ولی جواب پیام برام نمیاد برای تغذیه از باتری ۹ولت کتابی استفاده میکنم الان باید چه کنم

  • سلام ، ممنون
   اگر هر ۳ ثانیه چشمک میزند یعنی اینکه به شبکه وصل شده اما توجه داشته باشید وقتی با سیم کارت تماس میگیرید قطعا باید بوق بخوره در غیر اینصورت پروژه کار نمیکنه .
   شما با یک سیم کارت دیگر تست کنید اگه دوباره مشکل داشت از یک اداپتور برای راه اندازی ماژول استفاده کنید چون ممکنه باتری کتابی نتواند جریان مورد نیاز را فراهم کند یا اینکه باتری ضعیف باشد.

 • سلام مهندس
  در صورت امکان در مورد خط به خط برنامه توضیحاتی بنویسید
  (در رابطه با دستوراتی که استفاده کردید)

  • سلام
   مهم ترین قسمت کدهای مربوط به پروژه های GSM دستورات at command میباشد . در واقع با شناخت این دستورات ٬ کدها رو به راحتی میتوان تحلیل و یا حتی تغییر داد و پروژه جدیدی ساخت . انشالله در پروژه های بعدی کدهای مربوط به GSM توضیح داده خواهد شد.

 • سلام
  پین های ماژول sim808 رو که از بازار خریدم با ماژول شما فرق میکنه. و نتونستم مثل ماژول شما گیر بیارم، که عکسه اون رو میتونید ببینین:
  https://ezgif.com/jpg-to-webp/ezgif-1-5c22830a95.jpg
  لطفا در مورد پین هاش که ۳۲تا (۲تا ۱۶تا) هستن و این که به کجا باید وصل بشن توضیح بدید.
  ضمنا آداپتور رو اگه بخوام به پین های ماژول وصل کنم چجوری باید + و gnd اش را وصل کنم و سوال آخرم این که خروجی ماژول رله ۳ تا است که NO و COM و NC هستن که اگه بخوام به شیر برقی که ۲ تا سیم داره وصل کنم اتصالش به کجاست؟خیلی ممنون.

  • سلام
   در مورد ماژولی که تهیه نموده اید در اینترنت باید اطلاعاتش رو پیدا کرده و پایه های ان را شناسایی کنید بنده شخصا با این مدل کار نکردم و این رو هم در نظر بگیرید شیوه راه اندازی ماژول ها با یکدیگر متفاوت میباشد و ممکن است نحوه اتصالات ماژول شما با این پروژه متفاوت باشد و حتی ممکنه با ولتاژ کمتری راه اندازی شود پس احتیاط کنید که با ولتاژ زیاد به ماژول اسیبی نرسد و در موردش تحقیق کنید.
   برای تشخیص پایه های مثبت و منفی اداپتور هم چند راه وجود داره :
   روی خود اداپتور، مثبت و منفی سوکت مشخص شده و معمولا قسمت داخلی سوکت مثبت میباشد .
   روش بعد استفاده از مولتی متر میباشد .
   و میتونید با یک لامپ یا led همراه با مقاومت هم پایه مثبت و منفی رو پیدا کنید.
   رله ها :
   no در حالت نرمال باز
   nc در حال نرمال بسته
   com مشترک
   شما برای شیر برقی باید سیم مثبت یا فاز را قطع کرده و یک طرف ان قطعا به پایه com و پایه دیگر با توجه به اینکه میخواهید در حالت عادی باز یا بسته باشد به یکی از دو پایه دیگر وصل کنید‌.

  • سلام
   در بالا قسمت قطعات مورد نیاز میتوانید با کلیک رو هر کدام از قطعات قیمت ها رو ببینید.

 • سلام. ممنون از آموزش خوبتون.
  می خواستم ببینم این ماژول امکان این رو داره که سنسور دما و رطوبت بهش وصل بشه و این ۲ به عنوان ورودی باشند و تعداد خروجی بیشتری هم بده؟

  • سلام ، منظورتون از سوال اول رو متوجه نمیشم لطفا کامل تر توضیح دهید.
   در مورد سوال دوم بله میشه خروجی ها رو افزایش داد اما نیاز به تغییراتی در کدهای برنامه میباشد.

   • منظورم از ورودی این هست که به فرض دما و رطوبت رو به عنوان ورودی دریافت کنه و بعد از تحلیل تصمیم بگیره که کدوم رله رو فعال کند.
    خروجی بیشتر هم منظورم تعداد رله هاست مثلا ۴ تا رله رو بشه کنترل کرد.
    با همین ماژول میشه یا باید ماژول دیگه ای به کار برد؟

 • سلام .
  چند سوال مبتدی دارم و ممنون میشم پاسخ بدید :
  ۱٫ نیاز هست همیشه آردوینو با کابل USB به کامپیوتر متصل باشد ؟ (برای کدها)
  ۲٫ قطع و وصلی برق توسط بورد آردوینو انجام می شود ؟ سیم به کجای بورد وصل می شود ؟ و با برق شهر مشکلی ندارد ؟
  اگر کمی مبتدی تر این موارد را به بنده توضیح دهید ممنونتان می شوم !
  سپاس .

  • سلام
   ۱. شما زمانی که بخواهید کدهای نوشته شده رو از طریق رایانه یا لب تاب به اردوینو بفرستید باید از کابل usb استفاده کنید . اما بعد از ارسال کردن کدها شما برای تغذیه برد میتوانید از اداپتور هم استفاده کنیدو حتما نیازی به کابل usb نیست.
   ۲. قطع و وصل برق به وسیله قطعه ای به نام رله که توسط چند تا سیم به اردوینو متصل شده انجام می گیرد و در واقع کنترل اصلی با اردوینو انجام میشود و رله فقط دستور ارسالی که قطع و وصل میباشد را اجرا میکند و رله با قطع و وصل برق شهر مشکلی هم ندارد.
   اموزش اتصال سیم ها هم در قسمت اتصالات کامل توضیح داده شده است.
   در دیجی اسپارک اموزش های زیادی در مورد نحوه کار رله و اردوینو قرار داده شده است.
   اگر سوال دیگه ای دارید همینجا پیام بگذارید در اسرع وقت پاسخ میدهم.

   • سلام مجدد .
    ممنون از توجه و راهنمایی شما .
    منظورتان این هست که یکبار کدها به آردوینو با کابل USB ارسال بشه ، کدها درون حافظه اون ذخیره میشن ؟
    ممنون میشم یک آموزش ترجیحا تصویری از نحوه ارسال و ذخیره کدها به آردوینو با کابل USB در اختیار من قرار بدید .
    و مورد بعدی اینکه مثلا ما سیم های یک لامپ به رله وصل می کنیم .
    برق رله توسط آداپتور تامین میشه یا باید برق شهر هم به رله وصل کنیم ؟
    سیم های لامپ (فاز و نول) به چه صورت درون رله قرار می گیرند ؟ تفاوتی ندارند ؟
    حداکثر چند رله میتوانیم برای انجام اینکار (قطع و وصل کردن) استفاده کنیم ؟
    عذرخواهی میکنم بابت سوال های مبتدی ، بگذارید پای تازه کار بودنم …
    سپاس .

    • سلام
     کدها یکبار که به اردوینو ارسال بشه ذخیره میشه و نیازی به اتصال مجدد به رایانه نداره.
     شما کافیه نرم افزار arduino ide رو نصب کنید و کدهای بالا رو در ان کپی کرده و با انتخاب برد اردوینویی که دارید اطلاعات رو ارسال کنید . در دیجی اسپارک و اینترنت اموزش های تصویری زیادی وجود دارد که کافیه جستجو کنید.
     در مورد سوالات مربوط به رله لینک پایین رو مطالعه کنید.
     http://digispark.ir/relay-in-iot-project/
     در این پروژه دو رله میتوانید استفاده کنید.
     تغذیه رله ها هم میتوان از طریق اردوینو تغذیه بشن و هم اینکه براشون از یک منبع دیگه استفاده کنید.

 • درود .
  ۱٫ در این پروژه از آداپتور ۹ ولت چند آمپر باید استفاده شود ؟
  ۲٫ آیا امکان ارسال نتیجه از طریق پیامک وجود دارد ؟ در واقع این کد را توسعه داد و زمانی که شخص پیامک را به سیم کارت درون ماژول SIM808 ارسال می کند ، موقع وصل یا قطع شدن برق ، نتیجه را از طریق پیامک به شخص اطلاع بدهد . میتوانید کدش را در اختیار بنده قرار دهید ؟

  با تشکر .

  • سلام
   ۱ – در این پروژه از آداپتور ۱ آمپر استفاده شده است . اما اگر قصد خرید دارید ۲ امپر یا حتی ۳ امپر نیز پیشنهاد میشود چون در پروژه های مختلف میتوانید استفاده کنید.
   ۲ – تمامی پروژه ها قابل ارتقا هستن و شما با شناخت کدهای at command و تعمیم کدها میتوانید پروژه را با توجه به نیاز شخصی تغییر دهید.

 • با سلام
  میشه راهنمایی بفرمایید که چطور میشه این پروژه رو برای یک دستگاه برقی واقعی مثل تلویزیون یا مایکروفر و … استفاده کرد؟ ممنون از لطفتون

  • سلام ، ممنون از توجه شما
   هر گونه وسیله ای رو که بخواهید کنترل کنید باید به نحوی به رله متصل بشه ( به ماکزیمم جریان رله دقت کنید چون مدل های مختلفی وجود داره و باید تحمل جریان مصرف کننده را داشته باشد) که روش های مختلفی وجود داره .
   برای اشنایی با رله از لینک زیر استفاده کنید و اگر نکته مبهم یا سوالی داشتید در همان لینک پیام بگذارید همکاران در اسرع وقت پاسخ خواهند داد.
   http://digispark.ir/relay-in-iot-project/

 • سلام، خسته نباشید
  خواستم بدونم میشهش تعداد رله های بیشتری رو با این مدار به‌کار برد یا نه.

    • در ابتدا شما باید با دستورات at command ماژول sim808 اشنا بشید.
     افرایش خروجی ها هم کار چندان اسانی نیست که با تغییر یک یا دو کد بتوان خروجی را افزایش داد.
     من پیشنهاد میکنم برنامه فعلی رو برای دو خروجی کامل تحلیل کنید و با تلفیقی از این کدها خروجی ها رو افزایش دهید‌.

 • درود .
  ماژول سیم کارت SIM808 که به سایت دانشجوکیت لینک دادید ، ناموجود هست .
  لطفا لینک ماژول جایگذین که با این بورد UNO سازگار باشد را برای بنده ارسال کنید .
  همچنین اگر سیم/کابل خاصی نیاز دارد آن را در پاسخ ذکر کنید . (ترجیحا لینک خرید آن را ارسال نمایید.)
  با تشکر از شما .

  • سلام
   برای این پروژه فقط آنتن gsm مورد نیاز است و باید به آن متصل شود.
   این ماژول قابلیت GPS را نیز به همراه دارد و در اینده اگر بخواهید به عنوان
   GPS از ان استفاده کنید پیشنهاد میکنم آنتن GPS را نیز تهیه نمایید.

 • با عرض ادب خدمت اقای ستاره
  بنده با استفاده از کدهای شما ماژول A6 gsm mini رو راه اندازی کردم و با اون ماژول رله رو ۴تایی رو کنترل میکنم . وبا اظافه کردن چند کد در جواب پیامک ها ی ارسالی وضعیت رله . که خاموش یا روشن هستند رو نیز ارسال میکند
  ممنون میشم راهنمایی کنید که چطوری مثلا با ارسال دستوری شبیه به Tel0913***5977 ماژول به شماره تلفن ارسال شده بهش پیامک وضعیت
  رله هارو ارسال کند.
  با احترام

  • سلام ، ممنون از توجه شما
   تمامی پروژهای GSM ، ساختار کلی آن ها را دستورات AT command تشکیل میدهند و با درک کامل این کدها هر نوع تغییراتی رو میشه در برنامه ایجاد کرد.
   به عنوان مثال با دستور at+cmgw در ماژول sim808 پیام ارسالی ذخیره میشود . شما میتوانید با تغییرات در کدها فرایندی را شکل دهید که زمانی شماره جدید دریافت و ذخیره شد وضعیت رله ها به شماره جدید ارسال کند.

 • سلام
  وقت بخیر
  ایا این اموزش ها رو به طور خصوصی هم میتونیم داشته باشیم ؟
  اگر بله چطور میتونیم هماهنگ بشیم و قیمت بدونیم ؟

 • سلام آقای ستاره. با تشکر از آموزش های خوبتون. میشه این روش رو برای ماژول sim900 پیاده سازی کرد؟

  • سلام ، اگه بتوانید ماژول را با موفقیت راه اندازی کنید و دستورات at command ماژول sim 900 با ماژولی که در این پروژه به کار رفته است یکسان باشد معمولا مشکلی پیش نمیاد.
   بنده پیشنهاد میکنم حتما تست کنید

 • سلام مهندس.وقت بخیر.آقا بنده ماژول sim808 را با میکرو atmega16 راه اندازی نمودم و توانستم پیام هم بفرستم.اما برای ارتباط با gps و دریافت اطلاعات مکان از ماژول پاسخی دریافت نمی کنم..یعنی بعد از ارسال کد AT+CGNSINF پاسخ دریافت شده از ماژول خالی است یعنی پاسخ می آید اما هیچ کاراکتری داخل آن نیست.نمی دانم مشکل از چیست.ممنون میشم راهنماییم کنید.با تشکر.

  • سلام ، ممنون از توجه شما
   قابلیت GPS این ماژول رو تست نکردم اما این نکته رو در نظر داشته باشید که قطعا باید در فضای باز تست شود و از انتن GPS مناسب استفاده کنید.
   از لینک زیر استفاده کنید و سوالتون رو اونجا کامنت کنید
   http://digispark.ir/sim808-gps-tracker-location-service/

 • سلام
  ماژول را به اداپتور ۹ ولت وصل کردم
  طبق توضیحاتی که دادید
  اما نمیدونم چرا به شبکه وصل نمیشه !
  خیلی اذیت شدم ،واقعا به نظرتون مشکل چیه؟
  چطور بفهمیم مشکل از کجاست ؟؟؟

 • سلام ، خسته نباشید
  بنده طبق این آموزش عمل کردم و مدار رو بستم . همه چیز درست به نظر میاد اما متاسفانه با ارسال پیامک وضعیت رله تغییری نمیکند . در هنگامی که پیامک را ارسال میکنم میزان آمپر مصرفی ماژول تغییر پیدا میکنید ( روی منبع تغذیه نمایش داده میشود ) ، تماس هم که میگیرم با اون سیم کارتی که روی ماژول هست ، باز هم آمپر بالا میره و روی گوشی هم بوق میزنه )
  اما متاسفانه وضعیت رله تغییری پیدا نمیکنه ،
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  باتشکر

  • سلام
   زمانی که پیام را ارسال میکنید باید پیغام ( پیام ارسال شد ) را در گوشی مشاهده کنید و اتصالات را دوباره با دقت بررسی کنید علی الخصوص پایه های رله . از لینک زیر هم استفاده کنید :
   http://digispark.ir/relay-in-iot-project/

   • با سلام مجدد ،
    عرض کردم ، وقتی که پیام رو ارسال میکنم آمپر مصرفی ماژول بالا میرود و فکر میکنم که این به همین معنی هست که پیام رو دریافت کرده ،
    Received CMTI
    SMS storage is “SM”,
    SMS id is 1
    Received CMGR
    CMGR status: 0,
    CMGR number: “”,
    همچین پیامی هم در سریال مانیتور نمایش داده میشه
    بنده از رله استفاده نکردم ، یک led قرار دادم
    اما خب متاسفانه نتیجه نداره و تغییری در وضعیت led ایجاد نمیشود
    لطفا راهنمایی بفرمایید
    با سپاس فراوان

    • سلام
     کدهای برنامه قطعا مشکلی ندارد چون توسط کاربران دیگر این پروژه بارها انجام شده هست ، من فکر میکنم مشکل شما در اتصالات مدار میباشد و همچنین متن sms را انگلیسی بفرستید و از اعداد فارسی استفاده نکنید .

 • با سلام و تشکر فراوان بابت پروژه های خوبتون
  ببخشید‌ من شنیدم که ماژول سیم کارت SIM808 دارای وای فای میباشد
  اگه من بخوام باوای فای این ماژول هم یه دستوری واسه آردینو بفرستم که رله ی دیگه رو فعال کنه باید چه تغیراتی رو ایجاد کنم؟؟

 • با سلام خدمت آقا بهزاد
  آقا بهزاد ببخشید من میخوام با این پروژه سه تا رله رو کنترل کنم باید در کجا و چه تغیرهایی انجام بدم.
  لطفا راهنمایی ام کنین
  با تشکر

  • سلام ، کافیه کدها رو با دو خروجی تحلیل کنید .
   به راحتی میتوانید خروجی ها رو اضافه کنید.

 • سلام دوباره
  ببخشید آقا بهزاد یه سوال دیگه
  من میخوام با شماره مخصوص اس ام اس رو دریافت کنه
  یا میشه گفت که با هر شماره ای که اس ام اس میفرستم شناسایی نکنه فقط شماره منو شناسایی کنه و فقط از سیمکارت من دستور دریافت کنه
  باید چه تغیراتی ایجاد کنم لطفا راهنمایی ام کنید من خیلی کنجکاو این پروژه هستم
  با تشکر.

  • سلام ، از دستورات at command و if استفاده کنید ، سعی کنید برنامه رو تحلیل کنید و برای هدفتون زمان صرف کنید.

 • آیا میشه با برد wemos d1 که ماژول وای فای هست بجای این نوع آردینو استفاده کرد . بخاطر اینکه اون ر و دارم و فعلا هزینه برای این نکنم

  • سلام ، من با این برد تست نکردم ، ولی احتمالا چون یک برد مبتنی بر اردوینو میباشد فکر نمیکنم مشکلی وجود داشته باشد .

 • با سلام
  من هم مثل دوستمون بجای رله از led استفاده کردم
  مثبت led ها رو به پایه ۲ و یکی هم ب پایه ۴ اردوینو وصل کردم
  و منفی رو هردو رو به gnd ماژول
  وقتی اردوینو رو ریست میکنم
  از همون اول هر دو led روشن میشن(درسته؟)
  وقتی A0 و یا A0B0 میفرستم, تغییری تو led ها ایجاد نمیشه و روشن میمونن (از دریافت اسمس و اردوینو مطمئنم چون تو سریال مونیتور هم پیام ها میان)
  الان سوالم اینه که مگه خروجی نباید ۰ولت بشه؟
  پس چرا تغییری تو led ها ایجاد نمیشه
  یا خروجی تغییری دیگه میده!!! ک روی led تاثیر نداره؟
  با تشکر

  • سلام
   در حالت اولیه هر دو led باید روشن باشن چون در خطوط ۴۰ و ۴۱ برنامه هر دو رو در حالت high قرار دادیم.
   در مورد سوال دوم که بسیاری از کاربران مشکل دارن مربوط میشه به حالت اولیه رله ها ، چون این برنامه برای رله ها تست شده و در بسیاری رله ها حالت اولیه رله ها با هم تفاوت دارن و بالعکس عمل میکنن هیچ مشکلی پیش نمیاد .
   شما اگه میخاید برای led تست کنید کافیه کدهای low و highخطوط ۲۰۸ تا ۲۱۷ را تغییر دهید و یا اینکه حالت اولیه هر دو led رو از high به low تغییر دهید.

   • با سلام مجدد
    کد خط ۲۰۸ تا ۲۱۷ رو تغییر دادم(جای high و low رو عوض کردم
    اما توفیقی حاصل نشد
    میشه بفرمایید led هارو چجور به اردوینو وصل کنم؟

    • سلام ، led ها را با مقاومت ۳۳۰ اهم سری کرده و به پایه ۲ و ۴ اردوینو متصل کرده و پایه های کاتد ان را به زمین اردوینو وصل کنید.

     • حالا من led لیزری گذاشتم و بدون مقاومت
      اما ارسال اسمس تاثیری روی وضعیت led ها ندارد
      میشه خودتون با led25 تست کنید تا متوجه منظورم بشین؟

       • نه متاسفانه
        رله در دسترس ندارم
        اما با توجه به مکانیزم رله و اینکه رله رو که تغذیه کنید دوپایه رو به هم وصل میکنه
        حالا من به جای تغذیه کردن رله , led رو تغذیه کردم.فکر نمیکنم جواب نده

        • من فکر میکنم پروژه شما مشکل داره و به این دلیل از شما خاستم با رله چک کنید .
         کاربران زیادی این پروژه رو با موفقیت و بدون مشکل انجام دادن .

 • با سلام و خسته نباشید.در صورت درخواست این پروژه را با خروجی ۱۶کانال میتوانید طراحی کنید؟
  درصورت مقدور بودن تماس حاصل فرمایید .

 • با سلام و عرض ادب
  ضمن تشکر از جنابعالی
  پس از یستن مدار و لود کردن برنامه موارد زیر رو مشاهده کردم….متاسفانه خروجی اصلا درست کار نمی کند.
  ۱-پیام تحویل داده می شود و پیغام دلیوری ظاهر می شود.
  ۲- هر ۳ ثانیه چشمک می زند.
  ۳- وقتی با سیم کارت تماس می گیرم بوق می خوره .
  ۴- از منبع تغدیه ۹ولت خوب استفاده کردم.
  ۵- دو led ها را با مقاومت ۳۳۰ اهم سری کردم و به پایه ۲ و ۴ اردوینو متصل کرده و پایه های کاتد ان را به زمین اردوینو وصل کردم… حتی توضیح شما رو هم مطالعه و اجرا کردم.” در حالت اولیه هر دو led باید روشن باشن چون در خطوط ۴۰ و ۴۱ برنامه هر دو رو در حالت high قرار دادیم.
  در مورد سوال دوم که بسیاری از کاربران مشکل دارن مربوط میشه به حالت اولیه رله ها ، چون این برنامه برای رله ها تست شده و در بسیاری رله ها حالت اولیه رله ها با هم تفاوت دارن و بالعکس عمل میکنن هیچ مشکلی پیش نمیاد .شما اگه میخاید برای led تست کنید کافیه کدهای low و highخطوط ۲۰۸ تا ۲۱۷ را تغییر دهید و یا اینکه حالت اولیه هر دو led رو از high به low تغییر دهید” …… حالت اولیه رو هم هر چی میگذارم درست مشاهده میکنم.
  ۵- در سریال مانیتور این کد بعد از ارسال پیامک داده میشود.
  AT+CMGD=1
  OK
  AT+CMGD=2
  OK
  AT+CMGD=3
  OK
  AT+CMGD=4
  OK
  AT+CMGD=5
  OK
  AT+CMGD=6
  OK
  AT+CMGD=7
  OK
  AT+CMGD=8
  OK
  AT+CMGD=9
  OK
  AT+CMGD=10
  OK
  AT+CMGD=11
  OK
  AT+CMGD=12
  OK
  AT+CMGD=13
  OK
  AT+CMGD=14
  OK
  AT+CMGD=15
  OK
  Received CMTI
  SMS storage is “SM”,
  SMS id is 1
  Received CMGR
  CMGR status: 0,
  CMGR number: “”,
  بعد از دادن پیام دوم این پیغام میاید:
  CMGR something: SM”,
  CMGR date: 2
  بعد از چند بار تست هم یکبار هم این پیام آمد:
  Received CMTI
  SMS storage is “SM”,
  SMS id is 1
  Received CMGR
  CMGR status: 0,
  CMGR number: “”,
  CMGR something: 30020006E006F00740020

  OK
  +CMTI: “SM”,
  CMGR date: 4

  CMGR content:
  Received CMTI
  SMS storage is “SM”,
  SMS id is 1
  Received CMGR
  CMGR status: 0,
  CMGR number: “”,
  خیلی ممنون میشم راهنمایی فرمایید
  با تشکر

  • سلام ، ممنون از توجه شما
   دستورات رو انگلیسی بفرستید مثلا دستور A0 ، عدد ۰ رو فارسی ننویسید ، با یک سیم کارت دیگر هم تست کنید . کدهای برنامه و اتصالات هیچ مشکلی ندارند چون بارها توسط کاربران با موفقیت انجام شده است. اتصالات ماژول رو با دقت ببندید .
   نحوه اتصالات زمین gsm بسیار مهم میباشد.

 • با سلام…تشکر از پاسخگویی شما…
  ۱- بله انگلیسی وارد کردم مثل A0B1…A1B1
  ۲-از سیم کارت دیگر هم استفاده کردم
  ۳-اگر منظور اتصالات زمین پین های زیر است که مطمئن هستم چند بار هم چک کردم..
  پین شماره ۲ یا GND باید به زمین یا همان GND اردوینو Arduino متصل شود.
  پین شماره ۴ با K یا PWRKEY به GND منبع تغذیه ۹ ولت ماژول وصل شود.
  پین شماره ۷ یا GND باید به زمین منبه تغذیه ۹ ولت ماژول متصل شود.
  ۴-در ضمن من فقط آنتن gsm به آن وصل کردم ایرادی نداره که؟
  ۵- یک سوال داشتم اگر برنامه درست کار کند چه متنی در سریال مانیتور نمایش داده میشه؟
  ۶- کدام قسمت سریال مانیتور من درسته؟
  در سریال مانیتور این کد بعد از ارسال پیامک داده میشود
  AT+CMGD=1
  OK
  AT+CMGD=2
  OK
  AT+CMGD=3
  OK
  AT+CMGD=4
  OK
  AT+CMGD=5
  OK
  AT+CMGD=6
  OK
  AT+CMGD=7
  OK
  AT+CMGD=8
  OK
  AT+CMGD=9
  OK
  AT+CMGD=10
  OK
  AT+CMGD=11
  OK
  AT+CMGD=12
  OK
  AT+CMGD=13
  OK
  AT+CMGD=14
  OK
  AT+CMGD=15
  OK
  Received CMTI
  SMS storage is “SM”,
  SMS id is 1
  Received CMGR
  CMGR status: 0,
  CMGR number: “”,
  بعد از دادن پیام دوم این پیغام میاید:
  CMGR something: SM”,
  CMGR date: 2
  بعد از چند بار تست هم یکبار هم این پیام آمد:
  Received CMTI
  SMS storage is “SM”,
  SMS id is 1
  Received CMGR
  CMGR status: 0,
  CMGR number: “”,
  CMGR something: 30020006E006F00740020
  OK
  +CMTI: “SM”,
  CMGR date: 4
  CMGR content:
  Received CMTI
  SMS storage is “SM”,
  SMS id is 1
  Received CMGR
  CMGR status: 0,
  CMGR number: “”,
  خیلی ممنون میشم راهنمایی فرمایید
  با تشکر

  • در مورد انتن مشکلی نیست.
   شما باید در سریال کدهای زیر رو ببینید :
   AT+CMGD=1
   OK
   AT+CMGD=2

   OK
   AT+CMGD=AT+CMGD=4

   OK
   AT+CMGD=5

   OK
   AT+CMGD=6

   OK
   AT+CMGD=7

   OK
   AT+CMGD=8

   OK
   AT+CMGD=9

   OK
   AT+CMGD=10

   OK
   AT+CMGD=11

   OK
   AT+CMGD=12

   OK
   AT+CMGD=13

   OK
   AT+CMGD=14

   OK
   AT+CMGD=15

   OK
   بعد از ارسال پیام :
   Received CMTI
   SMS storage is “SM”,

   SMS id is 1
   Received CMGR
   CMGR status: “REC UNREAD”,
   CMGR number: “+98XXXXXXXXXX”,
   CMGR something: “”,
   CMGR date: “18/05/16,21:07:08+18”

   CMGR content: A0B0

   به جای x باید شماره موبایل خودتون رو ببینید.

 • با عرض سلام و خسته نباشید
  ۱- من میخواهم این آموزش رو پیاده سازی کنم ولی بعضی از قطعات مورد نیاز در سایت موجود نیست. میخواستم ببینم امکان تهیه قطعات بصورت کیت کامل از سایت وجود داره ؟ و یا از کجا میتوانم قطعات رو تهیه کنم؟ آیا فروشگاه اینترنتی یا جایی هست که بتوان حضوری خرید انجام داد؟
  ۲- اگر بخواهیم تعداد بیشتری دستگاه رو کنترل کنیم میتوانیم از ماجول رله ۴ یا ۸ کانال استفاده کنیم و یا باید تعداد دستگاه ها رو زیاد کنیم؟ ماکزیمم چند رله قابل کنترل هست؟
  ۳- امکان تهیه این پکیج بصورت آماده وجود داره یا کسی هست که بتونه زحمت ساختش رو بکشه چون من تجربه کار با آردوینو رو ندارم. و یا شماره تماسی که در صورت نیاز بشه ازشون راهنمائی گرفت.
  با تشکر

  • سلام
   قطعات را در دانشجوکیت میتوانید تهیه نمایید اگر سوالی در مورد قطعه یا موجودی آن داشتید در لینک همان قطعه کامنت بگذارید .
   برای افزایش خروجی علاوه بر افزایش رله ها باید در کدهای برنامه هم تغییراتی ایجاد کرد.
   شما در این سایت میتوانید به طور کامل با اردوینو و اموزش برنامه نویسی اشنا شوید ، در هر بخشی هم که مشکل داشتید کامنت بگذارید همکاران در اسرع وقت پاسخ خواهند داد.

 • سلام
  وقت بخیر
  آیا امکان داره رمزی تعریف بشه یا یک کاری انجام بدیم که از هر سیم کارتی دستور نگیره ؟

  • سلاو
   بله با کمک دستورات at command و استفاده از دستورات if و…. این امکان وجود دارد .

 • سلام
  من ماژول sim808 رو به اداپتور ۹ ولت پ ۳ امپر وصل کردم.احتمال داره ماژول بسوزه؟؟
  چطور میفهمیم ماژول اسیب دیده یا نه؟؟
  ایا روشی وجود داره ؟؟

  • سلام ، خیر با این اداپتور صدمه ای به ماژول شما نمیرسه .
   یک مثال عرض میکنم خدمتتون :
   فرض کنید شما یک وسیله دارید که با ولتاژ ۵ ولت و جریان یک امپر کار میکند ، اگر شما یک اداپتور ۵ ولت با جریان ۳ امپر به ان وصل کنید مشکلی برای وسیله پیش نمیاد چون فقط به اندازه جریان خود یعنی ( یک امپر) جریان از اداپتور میکشد . اما مقدار ولتاژ مهمه و نه باید کمتر باشه و نه بیشتر ، اما اگه مقدار جریان اداپتور بیشتر باشد مشکلی پیش نمیاد.
   اگه ماژول به شبکه وصل شود و با ان تماس بگیرید بوق بخورد مشکلی ندارد

 • سلام ممنون به خاطر سایت خوبتون اگر هیچ آنتنی به ماژول وصل نکیم سیم کارت دیگه وصل نخواهد شد؟

 • سلام خسته نباشید اگر هیچ آنتنی به ماژول وصل نکنیم دیگه سیم کارت کار نمی کند؟

  • سلام ، معمولا در فضای باز کار میکنه ولی توصیه میکنم از انتن استفاده کنید.

 • سلام و خسته نباشید به شما و تیمتون.
  ماژولی که من گرفتم مقداری با ماژول شما فرق داره ینی تعداد پایه های بیشتری داره و موقعیت پایه های ماژول من با ماژول شما فرق میکنه و تعداد پایه های gnd بیشتری هم داره. ولی چیپ هردو ماژول ۸۰۸ هست. میخاستم ببینم امکانش هست عکس ماژول براتون بفرستم تا برام مشخص کنید پایه ها رو

  • سلام
   ماژول های GSM هر کدام معمولا روش راه اندازی متفاوتی دارند و متاسفانه در فضای مجازی هم خیلی رو این موضوع بحث و بررسی نشده است . در ماژولی هم که در این پروژه به کار رفته است بنده برای راه اندازی چندین روز درگیر بودم و تست ها زیادی انجام شد تا سرانجام راه اندازی شد.
   پیشنهاد میکنم برای راه اندازی در اینترنت جستجو کرده و سعی کنید حالت های مختلف پایه ها رو تست کنید . البته دقت داشته باشید که به ماژول اسیبی نزنید.

   • چیزی تو نت پیدا نکردم متاسفانه ولی یکم که درگیر ماژول شدم ماژول روشن شد. ولی led نت مداوم چشمک میزنه که نشان از روشن بودن ماژول هست ولی بعضی اوقات led نیمه high اول نیمه روشن میشه و بعد هفت بار چشمک میزنه وقفه حدود یک ثانیه ای و دوباره و دوباره و …
    این چشمک ها نشانه چیه؟؟؟

    • سلام
     اگر ماژولی که استفاده میکنید چند تا پایه GND داشته باشه نحوه اتصال این پایه ها خیلی مهمه ، معمولا چند تا پایه ها باید به زمین تغذیه ماژول وصل بشه و چند تا پایه دیگر به پایه زمین اردوینو متصل بشه ، شما حالت های مختلف اتصال زمین رو بررسی کنید و ببینید در کدام حالت به شبکه وصل میشود ، هر بار هم که تغییر میدید حدودا ۲۰ ثانیه صبر کنید که به شبکه وصل بشه .
     معمولا بعد از اتصال به شبکه هر ۳ ثانیه چشمک میزنه و وقتی هم با سیم کارت داخل ماژول تماس میگیرید بوق بخوره .
     ولتاژ تغذیه مناسب به ماژول متصل کنید و حداقل یک امپر باید باشه .
     بهترین روش برای تست ماژول بوق خوردنه و به led ها اکتفا نکنید

   • من تو نت گشتم و ماژولی شبیه ماژولی که من خریدم پیدا نکردم.
    یکم باهاش ور رفتم و فکر میکنم اتصالات رو درست انجام دادم.
    ((۵V-9A))
    ماژول شروع کرده به چشمک زدن.
    ولی بعضی وقتا led نیمه روشن میشه و بعد هفت بار چشمک میزنه و حدود یک و نیم ثانیه خاموش و دوباره از اول .
    این حالت چشمک زدن نشانه چیه؟
    به سیم هم زنگ میزنم میگه در دسترس نمیباشد.

    • ابتدا مطمئن شوید که ایا ماژول شما با ۵ ولت راه اندازی میشه یا خیر .
     به عنوان نمونه ماژولی که من در این پروژه استفاده کردم در بیشتر سایت ها نوشته بودند که با ۵ ولت کار میکنه اما در نهایت با ۹ ولت راه اندازی شد و با ۵ ولت اصلا به شبکه وصل نشد.
     البته ممکنه ماژول شما با ۵ ولت کار کنه اما در هر صورت در مورد ولتاژ تحقیق کنید چون اگه ولتاژ بیشتر متصل کنید اسیب میبینه .
     led ها نشان میده که ماژول شما به شبکه وصل نشده و معمولا اگر متصل بشه هر سه ثانیه چشمک میزنه و بوق ازاد میخورده اگر با ان تماس بگیرید.
     با صبر و حوصله حالت های مختلف پایه ها رو تست کنید مخصوصا پایه های GND

     • پشت ماژول نوشته که vin 4.5V – 15V
      و BAT 3.4V – 4.4V
      و اینکه من از منبع تغذیه کامپیوتر برق گرفتم پنج ولت نه امپر رو به vin و پایه BAT رو به به چیزی وصل نکردم ولی توی هاردوار دیزاین چیپ نوشته که باید به ۳.۴ تا ۴.۴ دو امپر وصل کنم.
      وقتی که وصلش میکنم به همون پنج ولت ماژول بعد دو سه ثانیه تقریبا خاموش میشه.
      میخواستم بدونم اگه من پایه vin رو به دوازده ولت ده امپر و پایه BAT رو به پنج ولت وصل کنم ماژول اسیب نمیبینه مخصوصا پایه BAT؟

      • سلام
       من نمیتونم در مورد اسیب رسیدن به ماژول شما نظر بدم و مسیولیت این کار با خود شماست دوست عزیز .
       اما دو حالت زیر رو به ترتیب تست کنید :
       ۱) من پیشنهاد میکنم ابتدا ولتاژ ۹ ولت رو به پایه vin متصل کنید ( به پایه bat چیزی وصل نکنید ) و ببینید نتیجه چه میشود .
       ۲) اگر دوباره وصل نشد در نهایت ۹ ولت را بهvin و ۵ ولت را به bat وصل کنید.

       حواستون باشه ۹ ولت را بهbat وصل نکنید و فقط حداکثر ۵ ولت را به ان متصل کنید!!!
       دقت کنید که مسئولیت این کار با خود شماست اما فکر میکنم با یکی از دو حالت بالا به نتیجه برسید.
       اگر بیش از یک پایه GND هم داشت حالت های مختلف ان را تست کنید.

 • salam man az mudle sim 800c baraye proje khodam estefade mikonam vali moshkeli ke hast vaghti be batry litiomie 4800ma vasl mikonam daem roshane cheraghesh va cheshmak nemizane mikhastam bebinam chie iradesh va chetoori beshnase shabakamo

 • خیلی خیلی ازتون ممنونم. ماژول کار کرد.vin رو به ۱۲ وصل کردم و bat رو خالی گزاشتم.
  حالا ی مشکل دگ دارم.
  من توی سریال مانیتور کد هارو تا
  .
  .
  .
  AT+CMGD=15
  OK
  دریافت میکنم.
  هیچکدوم از GND ها رو هم به اردوینو وصل نکردم. فقط پین های TX RX رو و POWERKEY رو که باید یک ثانه بهش پالس بدی رو که خودم به کد اضافه کردم.
  مشکل دریاف نکردن باقی کدها از چی میتونه باشه؟؟؟

  عذر میخوام که انقدر سوال میپرسم و ازتون ممنونم که پاسخ میدین.

  • سلام
   تا اینجا AT+CMGD=15 که نشون داده درسته ، اما باید gnd ها رو هم وصل کنید . powerkey رو هم به نظر من به زمین وصل کنید .
   حالت ها مختلف اتصال gnd ماژول و powerkey را به زمین منبع ۱۲ ولت و زمین اردوینو تست کنید و هر بار یک sms بفرستید ببینید تغییرات رو در سریال مشاهده میکنید یا خیر اگر تغییری نکرد برید حالت بعدی.
   با صبر و حوصله همه حالت ها رو تست کنید تا به نتیجه برسید .

 • سلام…تشکر از پاسخگویی شما…
  ۱- A0B1…A1B1 به انگلیسی وارد می کنم
  ۲-از سیم کارت دیگر هم استفاده کردم
  ۳- اتصالات زمین پین های زیر است که مطمئن هستم چند بار هم چک کردم..
  پین شماره ۲ یا GND باید به زمین یا همان GND اردوینو Arduino متصل شود.
  پین شماره ۴ با K یا PWRKEY به GND منبع تغذیه ۹ ولت ماژول وصل شود.
  پین شماره ۷ یا GND باید به زمین منبه تغذیه ۹ ولت ماژول متصل شود.
  ۴- یک سوال داشتم اگر برنامه درست کار کند چه متنی در سریال مانیتور نمایش داده میشه؟
  ۵- کدام قسمت سریال مانیتور من درسته؟
  در سریال مانیتور این کد بعد از ارسال پیامک داده میشود
  AT+CMGD=1
  OK
  AT+CMGD=2
  OK
  AT+CMGD=3
  OK
  AT+CMGD=4
  OK
  AT+CMGD=5
  OK
  AT+CMGD=6
  OK
  AT+CMGD=7
  OK
  AT+CMGD=8
  OK
  AT+CMGD=9
  OK
  AT+CMGD=10
  OK
  AT+CMGD=11
  OK
  AT+CMGD=12
  OK
  AT+CMGD=13
  OK
  AT+CMGD=14
  OK
  AT+CMGD=15
  OK
  Received CMTI
  SMS storage is “SM”,
  SMS id is 1
  Received CMGR
  CMGR status: 0,
  CMGR number: “”,
  بعد از دادن پیام دوم این پیغام میاید:
  CMGR something: SM”,
  CMGR date: 2
  بعد از چند بار تست هم یکبار هم این پیام آمد:
  Received CMTI
  SMS storage is “SM”,
  SMS id is 1
  Received CMGR
  CMGR status: 0,
  CMGR number: “”,
  CMGR something: 30020006E006F00740020
  OK
  +CMTI: “SM”,
  CMGR date: 4
  CMGR content:
  Received CMTI
  SMS storage is “SM”,
  SMS id is 1
  Received CMGR
  CMGR status: 0,
  CMGR number: “”,
  خیلی ممنون میشم راهنمایی فرمایید
  ممکن به خاطر سیم کارت ها می باشد.

 • سلام استاد خسته نباشید من همه مراحل را به درستی انجام دادم سیم کارت هم به شبکه وصل شده است و زنگ می زنم بوق می خورد ولی A1 را ارسال می کنم رله تغیر وضعیت نمی دهد و از ماژول زیر استفاده کردم
  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://shop.aftabrayaneh.com/Sim808_Module_GSM_Gprs_GPS_Data__AFTAB.html&ved=2ahUKEwiPqZOm58XbAhXjx1kKHcR9CGoQFjACegQICBAB&usg=AOvVaw3gulc4YseQtOQuHmKVirwo

  • سلام ، روش راه اندازی ماژول ها معمولا با هم تفاوت دارند.
   در نظرات قبلی به این مشکلات پاسخ داده شده . در خطوط اخر high را به low و بلعکس و دوباره تست کنید

 • سلام
  خسته نباشید من تمام اتصالات مدار را درست متصل کردم ولی با دادن پیام رله کار نمی کند و مشکل از روشن نشدن gpsماژول می باشد و ماژول این ماژول پروژه شما فرق می کند می شود یک دستور در مدار اضافه کنیم که gps ماژول روشن شود. با تشکر

  • سلام
   در این پروژه ما نیازی به روشن کردن gps نداریم و اصلا هم قرار نیست gps روشن بشه . شما طبق اموزش ها پیش برید و مطمین شوید که درست راه اندازی شده ، کافیه با سیم کارت تماس بگیرید که بوق بخورد و همچنین با ارسال پیامک ، تحویل داده شود . کامنت ها قبلی بقیه دوستان هم مطالعه کنید احتمالا مشکلتون برطرف بشه.

 • با سلام
  بنده بتازگی با سایت شما اشنا شدم
  یجورایی باید از قبل بلد باشی کار کنی تا بفهمی چگونگی کار به چه صورت است
  لطفا راهنمایی کنید
  مثلا بنده میخام لامپ خونه رو با اس ام اس خاموش روشن کنم
  سوالی که بنده دارم اینه چطوری به اون وسیله برقی وصل بشم
  مثلا شنیدم سیستم گاز یا آب خوبه اما چطوری به سیستم ابرسانی یا گازرسانی باید وصل شد و دستور داد

   • با سلام
    من تمام اتصالات رو درست وصل کرد
    وقتی به سیم کارت زنگ میزنم بوق میخوره پیام میدم پیام ارسال میشه و تحویل داده میشه ولی هیچ تغییری در رله ایجاد نمیشه
    لطفا راهنمایی کنید

    • سلام
     در کامنت های قبل به این نوع مشکل و سوال پاسخ داده شده .
     اتصالات رو چک کنید و میتوانید کدهای خط ۲۰۸ و ۲۱۰ و ۲۱۵ و ۲۱۷ را بلعکس کنید .

 • سلام یه مشکل برام پیش امده وقتی که پیام ارسال میکنم هیچ اتفاقی نمی افته فقط در پرت سریال این رو نمایش میده
  Received CMTI
  SMS storage is “SM”,
  SMS id is 1
  Received CMGR
  CMGR status: 0,
  CMGR number: “”,
  CMGR something: SM”,
  اتصالات رو هم چک کردم
  وقتی هم زنگ میزنم بوق میزنه

  • سلام
   در کامنت های قبل به این نوع مشکل و سوال پاسخ داده شده .
   اتصالات رو چک کنید و میتوانید کدهای خط ۲۰۸ و ۲۱۰ و ۲۱۵ و ۲۱۷ را بلعکس کنید .

   • سلام
    تمام اتصالات درسته
    بوق میخوره
    پیام تحویل داده میشه
    جای کد ها رو هم عوض کردم LOW و HIGH
    کل نظر ها رو خوندم بیشترشون که ماژول bk sim808 استفاده کردن مشکلون کار نکردن رله بود
    ماژول سیم رو با کلی دردسر چند برابر قیمت واقعیش پیدا کردم
    فلیم یه جور نشون داده اتصلات رو عکس یه جور دیگه
    خواهشا ببینید مشکل کجاست.
    من این پروژه واقعا نیاز دارم

    • این پروژه هیچ مشکلی نداره و بارها توسط کاربران دیگر هم اجرا شده و استفاده کردند . به جای رله از led استفاده کنید و دوباره نتیجه رو بررسی کنید .

   • سلام داداش
    خدای کلی هزینه کردم که این پروژه رو راهندازی کنم،
    جون هر کی میپرستی مشکل منو حل کن،
    اگه ممکنه چیزای که برا این پروژه خریدم رو براتون بفرستم
    شما مشکلشو برام خل کنید
    هرچقدر هزینش باشه پرداخت میکنم
    بخدا گرفتار شدم
    خوهشا میکنم کمک کنید
    اینم ایمیل منmsr2024@gmail.com

    • سلام
     دوست عزیز بنده هم خوشحال میشم کاربران بدون مشکل پروژه رو راه اندازی کنند ، اما واقعا تمامی نکته ها در متن توضیح داده شده و مشکلات دیگه هم در کامنت ها به کاربران مختلف توضیح داده شده است .
     اگر نکته ای باشه قطعا توضیح میدادم ، سعی کنید مدار رو باز کنید و دوباره از نو تست کنید . اتصالات رو با دقت بررسی کنید ، پین های خروجی رو تغییر بدید و به چند پین دیگه انتقال دهید

 • سلام آقای ستاره . ممنون از زحماتتون .
  آیا با ماژول Sim 808 امکان کنترل دستگاه و …. از طریق تماس و یا تماس تک زنگ هست؟
  اگر نیست با چه ماژولی میشه؟ Sim 900A ؟

  • سلام ، بله با ماژولی که در این پروژه استفاده شده امکانش هست ولی باید کدها رو تغییر داده و از دستورات at command استفاده کنید.

 • سلام . این طوری که من از رله ها متوجه شدم هر وسیله ای که قصد کنترلش را داریم بنا به آمپر باید رله را هم انتخاب کرد و در هر حال یکی از موارد مهم هست؟
  اگر جریان مورد استفاده بیش از رله انتخابی باشد به دستگاه آسیب می رسه؟ و اینکه اگر چند دستگاه با جریان بالا برای کنترل مدنظر باشد در انتخاب رله و ماژول و آردوینو باید دقت کرد یا فقط در رله تاثیر گذاره؟
  ببخشید اگه سوالاتم مربوط به بحث نیس و پیش پا افتاده .

 • سلام من اتصالات رو بار ها چک کردم اما بعد از ارسال اس ام اس هیچ تغیری در رله اتفاق نمی افتد و متن زیر را نمایش می دهد
  SMS storage is “SM”,
  SMS id is 1
  Received CMGR
  CMGR status: 0,
  CMGR number: “”,
  CMGR something: “,
  CMGR date: 2
  نمی دونم مشکل از کجاس راهنمایی کنید

  • سلام ، خروجی را با پایه های دیگر تست کنید و حالت های فعال شدن رله را از high به low و بالعکس تست کنید .

 • سلام با تشکر از شما من ماژول رو تهیه کردم تمام اتصالات و چراغ چشمک زن سه تانیه یک بار هم درست است اما با ارسال پیامک تغییری در خروجی رله رخ نمیدهد و در مانیتور پیام زیر نمایش داده میشود خاهش میکنم عاجزانه به من کمک کنید ..ممنون

  SMS storage is “SM”,
  SMS id is 1
  Received CMGR
  CMGR status: 0,
  CMGR number: “”,
  CMGR something: “,
  CMGR date: 2

  • سلام ، خروجی را با پایه های دیگر تست کنید و حالت های فعال شدن رله را از high به low و بالعکس تست کنید .

   • با سلام تست شد ولی مشکلم حل نشد مشکل میتونه از رله باشه یا از برنامه نویسیش ?? اخه داخل سریال مانیتور من حالت high و low رو اصلا نمیبینم

    • قطعا از برنامه نیست چون همین برنامه دیروز توسط یکی از دوستانم استفاده شد و بدون مشکل راه اندازی گردید. به جای رله از یک led کوچک همراه با مقاومت ۳۳۰ اهم استفاده کنید و مقاومت را با پایه آند سری کنید. حالت high و low در داخل سریال مانیتور قابل مشاهده نیست باید در برنامه اصلی آن را تغییر دهید

 • سلام. دوستان یه سوال داشتم ازتون. من یه ماژول رله ۲ کاناله گرفتم ولی بعضی موقع ها با وجود اینکه چراغ های روی ماژول رله روشن میشن ولی رله صدا نمیده و تریگر نمیکنه. بعد وقتی ماژول رو میزنم به دیوار دوباره درست میشه. میدونید مشکل از کجاست؟

 • سلام و روز بخیر
  قطعاتمورد نیاز برای ساخت این کیت رو از کجا میتونم. تهیه کنم آیا موجود دارین؟ یا اگر کیت رو اماده کنید بفرستید چقدر هزینه میشه؟

  • قطعات رو میتوانید از سایت دانشجو کیت تهییه نمایید ، اگر این مدل ماژول gsm رو نتوانستید تهیه نمایید از مدل های مشابه استفاده کنید و سعی کنید مدلی را خریداری نمایید که روش راه اندازی ان اسانتر باشد . امکان فروش کیت اماده وجود ندارد.

 • سلام خسته نباشید
  اگه بخوام ۸ تا رله رو کنترل کنم باید داخل برنامه نویسی چه تغییری انجام بدم
  زیاد وارد نیستم

  • سلام ، برای افزایش خروجی نیاز هست مفاهیم اولیه کد نویسی رو یاد بگیرید و چند پروژ عملی انجام دهید ، سپس کدهای این برنامه رو تحلیل کنید و با توجه به کدهای موجود برای دو خروجی ان را افزایش دهید و به هشت خروجی برسانید.

 • سلام
  میخواستم بدونم چطوری کد هارو دریافت کنم
  من حتی تو سایتم عضو شدم ولی نمیدونم کدهارو از کجا بگیرم
  ممنون میشم جواب بدین

 • سلام خسته نباشید من ایمیل تایید برام اومده ولی نمیتونم از کدها استفاده کنم مشکل کجاست ممنون از پاسخگوییتون

  • با سلام
   کاربر گرامی شما برای دسترسی به آموزش‌هایی که دارای دسترسی اسپارکر پلاس می‌باشند، اشتراک اسپارکر پلاس هم نیاز است. ولی شما اشتراک اسپارکر معمولی تهیه کرده‌اید.

 • سلام!
  خسته نباشید.
  من میخواستم این پروژه رو راه بندازم،
  ولی تو منطقه ای که میخوام نصب کنم سیمکارت آنتن نمیده؛
  عوض ماژول سیم از چه جایگزینی میشه استفاده کرد ؟؟؟

  • دلیل استفاده از ماژول سیم کارت در این پروژه کنترل تجهیزات از راه دور میباشد در غیر اینصورت باید از پروژه های بلوتوث و… استفاده کنید.

 • با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  میخواستم بپرسم که ماژول sim808 آیا توانایی انتقال تصویر بوسیله سیم کارت رو هم داره یا نه؟ اگر داره سرعتش تا چه حد هست؟ با تشکر

  • سلام این ماژول ویژگی gprs رو هم دارند اما برای انتقال تصاویر فکر نمیکنم گزینه مناسبی باشند.

 • سلام و وقت بخیر
  بنده این پروژه رو با ماژول sim 800L پیاده سازی کردم
  منتها موقع آپلود کدها ارور به وجود میاد
  مشکل کجاست؟
  اتصالات اشکال دارن؟

  • سلام ممکنه کدهای at command sim808 با ماژول شما متفاوت باشد ، در این باره تحقیق کنید

 • سلام
  آقای ستاره بنده می خواستم کد هارو بگیرم که اشتباهی ۶۶هزار پرداخت کردم ینی دوبار پرداخت کردم ولی نتونستم کدی دریافت کنم باتشکر

 • سلام خسته نباشید
  من این قطعات رو تهیه کردم اما مداری که شما تو عکس بستید و تو فیلم هست یکم تفاوت داره
  کاربرد اون انتن هاچیه؟
  ایا نیازه؟
  من باطری ۹ولت
  برد اردینو اونو
  دوتا رله
  یه ماژول سیمکارت
  و سیم های مربوط رو خریدم
  طبق اون عکس و توضیحات متن به انتن نیازی نیست
  اگ هست لطفا بگید کجا باید وصل کنم
  من فقط میخام از مدار یه جواب بگیرم همین
  لطفا راهنماییم کنید

  • سلام ، قطعا به انتن نیاز دارید . روی برد ماژول یک جایی هست شبیه نری و مادگی که انتن رو با مقداری فشار جا میندازید . انتن وظیفه دریافت و ارسال سیگنال رو دارند .
   معمولا انتن ها رو باید جداگانه بخرید و همراه با ماژول نمیفرستن . در اینترنت سرچ کنید ببینید چه انتنی مناسب ماژول شماست .

 • با سلام
  مدار بنده به شبکه وصل شد و تماس میگیرم بوق می زنه ولی پیام میدم رله کار نمیکنه و پیام ارسال شد بهم میاد

  • سلام ، یکی از مشکلاتی که بیشتر کاربران با ان مواجه میشوند متاسفانه به مدل ماژول دقت نمیکنند . کدهای At Command در بسیاری از ماژول ها با هم متفاوت میباشند . سعی کنید کدهای ماژولتون رو در اینترنت پیدا کرده و با این کدها مقایسه کنید اگر جایی نیاز به تغییر بود اصلاح کنید.

    • از ولتاژ ۹ ولت استفاده کنید . به روش اتصال تغذیه و زمین دقت کنید . زمین اردوینو و منبع ۹ با هم فرق میکنه . قطعا در قسمت اتصالات مشکل دارید.

     • با سلام آقایه ستاره بدادم برس کولی خرج کردم نشود که نشود همه چی مثل آموزش شماهستش ولی نشد که نشود

     • ببخشید زیادی پی ام گزاشتم
      راستی من موقه آپلود برنامه نوع آردوینورو مشخص نکردم ممکنه از این باشه خیلی ممنون بابت سایت خوبتون

      • باید مدل اردوینو مشخص شده باشد. اصلا اگر این مورد را رعایت نکنید، برنامه خطا می‌دهد. مطمئن هستید که برنامه آپلود شده؟ لطفا بررسی کرده و نتیجه را از همین طریق اعلام بفرمایید.

       • برنامه رو دروست آپلود کردم
        و با ولتاژ۹ استفاده کردم
        اتصالات مشکلی نداشت
        از یه موبایل دیگه پیام دادم نشد
        راستی پایه ۲ آردوینو رو به یدونه مولتی متر وصل کردم چه پیام میدم نمیدم ۳ولت خروجی میده
        پایه هایه ۲-۴ با یدونه ال ای دی متصل کردم همیشه روشنه
        یک بارم پایه سیگنال رله رو به T1 وصل کردم پیام دادم یک بار روشن خاموش شد
        وقتی پیام میدم ال ایدی اردوینو RX چشمک میزنه وخاموش میشه
        بازم ممنون

        • تا اینجارو خوب پیش اومدید . همین که چراغ RX روشن میشه یعنی اوکیه .
         وقتی دستور خاموش و روشن رو میفرستید باید با متن انگلیسی تایپ کنید و مخصوصا اعداد انگلیسی باشه
         مثلا A۱ خطا میده و باید A1 بنویسید

         • با متن انگلیسی تایپ کردم ولی نشد
          راستی پایه سیگنال رله به زمین آردوینو وصل میکنم رله فعال میشه پس نتیجه میگیریم رله با منفی کار میکنه ولی پایه هایه ۲-۴آردوینو مثبت حالا بنضر شما چیکار کنم تا دروست بشه

          راستی اگه مدار درست شد میشه همیشه ازش استفاده کرد واگه برق بره بیاد رله باز فعال میشه؟
          خیلی ممنون

          • در چند خط اخر برنامه High را به Low و
           Low را به High تغییر بدید.
           خطوط ۲۰۷ تا ۲۱۸ رو به دقت بخوانید میتونید حالت پایه ها رو به روش بالا بلعکس کنید.

          • سلام دوباره
           کد هارو بلعکس کردم بهجایه ۲ ۴گزاشتم ولی نشد اردوینو رو پاک کردم دوباره اپلود کردم نشد بازم مثل قبل

       • راستی من بعد اتصالات وبستن مدار ولتاژهارو دادم وبعد روشن شدن مدار کد هارا آپلود کردم
        آیا این درسته

        راستی میشه بدون این که کاری بکنیم اول برنامه هارو آپلود کنیم بعد ماژول و رله هارو متصل کنیم

        • معمولا فرقی نمیکنه . اما بهتره اول برنامه اپلود بشه بعد اتصالات . چون ممکنه دستتون به یکی از سیم ها بخوره و ارتباط قطع بشه.

          • با سلام
           اسپارکرها کارهای دیگری هم دارند، امکان اینکه خارج از سایت موارد را پیگیری بفرمایید، وجود ندارد. لطفا مساعدت بفرمایید و فقط از طریق بخش نظرات اقدام بفرمایید.

        • تمامی نکته ها هم در برنامه و هم در کامنت ها توضیح داده شده است و بیشتر کاربران مدار رو با موفقیت اجرا کردند .
         من پیشنهاد میکنم تمامی حالت ها رو دوباره بررسی کنید مخصوصا اتصالات پایه های SIM808
         پورت ها خروجی را رو دو پایه دیگر برنامه ریزی کنید و از پایه ۲و ۴ استفاده نکنید.
         نکته دیگه ای به ذهنم نمیرسه .

         • با سلام…تشکر از پاسخگویی شما…
          ۱- بله انگلیسی وارد کردم مثل A0B1…A1B1
          ۲-از سیم کارت دیگر هم استفاده کردم
          ۳-اگر منظور اتصالات زمین پین های زیر است که مطمئن هستم چند بار هم چک کردم..
          پین شماره ۲ یا GND باید به زمین یا همان GND اردوینو Arduino متصل شود.
          پین شماره ۴ با K یا PWRKEY به GND منبع تغذیه ۹ ولت ماژول وصل شود.
          پین شماره ۷ یا GND باید به زمین منبه تغذیه ۹ ولت ماژول متصل شود.
          ۵- دو led ها را با مقاومت ۳۳۰ اهم سری کردم و به پایه ۲ و ۴ اردوینو متصل کرده و پایه های کاتد ان را به زمین اردوینو وصل کردم… حتی توضیح شما رو هم مطالعه و اجرا کردم.” در حالت اولیه هر دو led باید روشن باشن چون در خطوط ۴۰ و ۴۱ برنامه هر دو رو در حالت high قرار دادیم.
          در مورد سوال دوم که بسیاری از کاربران مشکل دارن مربوط میشه به حالت اولیه رله ها ، چون این برنامه برای رله ها تست شده و در بسیاری رله ها حالت اولیه رله ها با هم تفاوت دارن و بالعکس عمل میکنن هیچ مشکلی پیش نمیاد .شما اگه میخاید برای led تست کنید کافیه کدهای low و highخطوط ۲۰۸ تا ۲۱۷ را تغییر دهید و یا اینکه حالت اولیه هر دو led رو از high به low تغییر دهید” …… حالت اولیه رو هم هر چی میگذارم درست مشاهده میکنم

 • با سلام
  مداره بده به شبکه وصل میشود و بوق می خوره اما رله ها کاری نمیکنند
  ممنون میشم کمکم کنید با تشکر

  • سلام به جای رله یک led بزارید . در متن برنامه پایه خروجی رو برای یک پایه دیگه تعریف کنید و برنامه را تغییر دهید.

   • سلام بنده به شما اعتماد کردم وسایل سایتو خری داری کردم چرا جواب نمیدید

    • با سلام
     کاربر گرامی کلیه موارد مربوطه به شما راهنمایی شده است. چنانچه همچنان نمی‌توانید برد را راه اندازی کنید، بخشی از مسیر راه اندازی و اتصالات را اشتباه انجام می‌دهید.
     ولی همچنان می‌توانید سوالات تکمیلی را از همین طریق ارسال بفرمایید.

  • با سلام
   لینک محصولات در آموزش قرار گرفته است. میبایست وارد لینک‌ها شده و کالاها را به سبد خرید اضافه کتید. در مرحله آخر، جمع کل هزینه‌ها قابل مشاهده خواهد بود.

 • سلام من ماژول آردوئینو نانو دارم و ماژول سیم ۸۰۰ ال
  نقشه اتصالات اینها رو میخاستم
  ممنونم راهنماییم بفرمایید

 • سلام .قسمتی از کد برنامه را کم وزیاد کردم الان رله ها روشن وخاموش میشن ولی پیامک نمیاد
  نوشته بود cod ” “;masseg;ادامش رو پاک کردم نمیدونم چی بنویسم لطفا راهنمایی کنید .

 • سلام آقای بهزاد ستاره
  من توی این پروژه از ماژول sim808 پایه دار استفاده کردم که مستقیم روی شیلد آردینو uno متصل میشه آدابتور ۹ ولت را هم به آردینو وصل کردم کابل usb هم به سیستم وصل کردم از ماژول رله دوبل هم استفاده کردم با سیم های مادگی به نرگی چهارتا پایه رله رو به ماژول sim808 که روی آردینو متصل هست وصل کردم آردینو، ماژول و رله روشن میشند چراغ شبکه روشن میشه هر سه ثانیه چشمک سبز میزنه برنامه که آپلود میکنم رله صدای تق میده روی سریال مانیتور at comand تا ۱۵ میاد پیام که می فرستم روی سریال مانیتور توضیحاتی که توی سورس کدها هست چاپ میشه ولی رله کار نمیکنه صدای تق نمیده با اُهم متر هم تست کردم سیم ها هم از رله مستقیم به پایه های ۲ و ۴ وصل شده، چندین بار امتحان کردم تغییری نکرد حتی پایه ها رو عوض کردم بازم نشد

  • با سلام و تشکر از شما
   پیرو اطلاعاتی که ارایه داده‌اید، مشکل اتصال به شکبه را ندارید. لطفا بفرمایید، چه کاراکتری را به شماره SMS میکنید؟ و پس از ارسال SMS داخل سریال مانیتور چه مواردی را دریافت میکنید؟

     • ۰۸:۳۷:۲۲٫۷۸۷ -> Received CMTI
      ۰۸:۳۷:۲۲٫۸۲۱ -> SMS storage is “SM”,
      ۰۸:۳۷:۲۲٫۸۲۱ -> SMS id is 1
      ۰۸:۳۷:۲۲٫۸۵۵ -> Received CMGR
      ۰۸:۳۷:۲۲٫۸۸۹ -> CMGR status: 0,
      ۰۸:۳۷:۲۲٫۸۸۹ -> CMGR number: “”,
      ۰۸:۳۷:۲۳٫۹۷۶ -> CMGR something: I: “SM”,
      ۰۸:۳۷:۲۴٫۰۱۰ -> CMGR date: 2
      این رو نشون میده درسریال بعد ازپیام A1B1
      اما رله تغییر حالت میده سیم ها هم درست وصل شده

 • سلام میخواستم بپرسم کدوم قسمت های برنامه رو باید تغییر بدیم مثلا شماره تلفن رو کجا بنویسیم و قسمت های دیگه که باید تغییر کنه رو بگید

 • سلام خسته نباشید من تمام مرحل رو رفتم فقط ماژول سیمکارت چشمک نمیزنه و فقط یک ال ای دی قرمز رو شن هست آیا قسمتی از برنامه باید تکمیل شود تا ماژول راه اندازی شود یا خیر درضمن تمام اتصالات رو درست وصل کردم با تشکر

  • با سلام
   بخش راه اندازی ماژول Sim800L با استفاده از سیم کارت و تغذیه مناسب کفایت میکند. در حقیقت اگر ال ای دی روی برد به صورت هر ۳ ثانیه یکبار چشمک بزند، وضعیت اتصال به شبکه ماژول انجام شده است. دقیقا مواردی شامل تغذیه و اتصالات را بفرمایید، تا بررسی کنم.

 • سلام با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما و تشکر از پاسخگویی شما سوالی داشت
  تمام قطعات رو درست نصب کردم و برنامه رو بدون کوچک ترین تغییری کپی و ریختم روی آردوینو اما ماژول سیمکارت من sim808 هست اما ۷پایه نیست ۳۰ پایه داره من gnd ها وrxd txd رو درست وصل کردم PWRKEY هم درست وصل کردم ولی پایه PWRIN رو نداره ومن نمیدونم به کدوم وصل کنم ماژژول من ۳تا ال ای دی داره به نامvbat ,net ,stat و VBAT بعد از وصل برق همیشه روشنه ولی اون دو سی ثانیه یک بار روشن و خاموش میشن ولتاژ تغدیه هم باتری ۹ ولت هست لطف راهنمایی ام کنید چون ماژول ۷پایه پیدا نکردم و مجبورم با همین درستش کنم

 • سلام خدمت شما
  اگه با شماره های پنل پیامکی sms ارسال بشه مشکلی نداره !؟
  چون یه پروژه متفاوت طراحی کردم برای این کار

  • با سلام
   کاربر گرامی در این آموزش بایستی از یک شماره دستورات تعریف شده به شماره سیم کارت داخل ماژول ارسال شود. طبیعتا ارسال sms تکی از طریق پنل پیامکی به صورت دائمی کار منطقی نمی‌باشد.

 • 😐 کسی نیست جواب بده مهمه
  و اینکه میشه با اداپتور مودم ها هر دو برد رو راه انداخت منظورم اداپتور مودم ها ۹ ولت هست امپرش مهم نیست !؟
  و پین شماره ۳ یا V یا PWRIN باید به مثبت اداپتور وصل بشه ؟

  • سلام مجدد
   کاربر گرامی روزانه بیش از ۸۰ نظر جدید در دیجی اسپارک ثبت میشوند. از اینرو پاسخگویی به همه سوالات کمی زمانبر خواهد بود. در خصوص بحث تغذیه مسایل اهمیت بسیار زیادی دارند. از اینرو هم جریان اهمیت دارد و هم ولتاژ که در صورت یکسان بودن منبع تغذیه باید از مبدل کاهنده برای هر بخش استفاده کرد.

 • باسلام وخسته نباشید . اینجانب دستگاه دزدگیر سیم کارتی مدل GSM ALARM SYSTEM SC-101 و ماژول رله ۵ ولت چهار کاناله دارم . برای روشن و خاموش کردن وسایل برقی ” طریقه اتصال سیم از رله به دستگاه دزدگیر ” چگونه است .
  “برای نمایش تصویری دستگاه دزدگیر سیم کارتی مدل GSM ALARM SYSTEM SC-101 از سایت یوتیوب قابل رویت است . ”
  “” با تشکر سالار “”

  • با سلام
   کاربر گرامی در اینجا سوالات مربوط به همین آموزش پاسخ داده می‌شوند. چنانچه آموزش دیگری در دسترس دارید امکان رسیدگی به آن از این طریق وجود ندارد. چنانچه روش اجرا و یا پروژه درخواستی‌تان را نمی‌دانید، به پرتال پشتیبانی و بخش خدمات فنی مراجعه کنید.

 • با سلام میخواستم برای ارتباط سیم ۸۰۰ ال فقط با باتری که هم ای ام ای وهم دیتا ارسال کنه به جز ادمگاه۸ به خازن یا به قطعه ای دیگر نیاز هست؟

 • سلام دوستان خواهش میکنم میشه کد ها را برای من بفرستید چون نمی تونم تهیه کنم دانش اموز هستم خواهش میکنم

  • با سلام
   کاربر گرامی با داشتن کدها به تنهایی، امکان استفاده از این پروژه را نخواهید داشت. جهت اجرای آن نیاز به پشتیبانی و رفع عیب میباشید. که در این صورت باید حتما از طریق سایت اقدام بفرمایید.

   • من امکان خرید اشتراک را ندارم و در شهر مرزی زندگی میکنم و ۱۶ سالمه اگه میشه این اموزش را در اخیارم قرار بدید

    • با سلام
     کاربر گرامی دسترسی به کدها، فقط بخش کوچکی از پروژه میباشد. برای راه اندازی آن نیاز به همراهی اسپارکرها تا حصول نتیجه نهایی هستید. از اینرو فقط با تهیه اشتراک میتوانید این کار را انجام دهید.

     • سلام من کد های ماژول سیم۹۰۰ را دارم میشه بجای سیم ۸۰۸ از ماژول سیم۹۰۰ در این پروژه استفاده کرد. وقطعه سیم ۹۰۰ را استقاده کنم

      • با سلام
       اگر منظورتان راه اندازی پروژه SMS کنترل با ماژول Sim900 می‌باشد، بله این کار امکان پذیر است. ولی اگر میخواهید دقیقا همین کدها را با برد Sim900 استفاده کنید، این موضوع تست نشده است.

 • سلام
  دنبال سورس یک برنامه کنترل هوشمند وسایل برقی بوسیله رله و با ماژول GSM به همراه چند تایمر خودکار هفتگی هستم که روی برد های arduino و یا STM32 قابلیت اجرا داشته باشه
  یک مورد تو سایت wle پیدا کردم زیر ۱۰۰ تومن تقریبا به چیزی که میخواهم نزدیکه .
  عضو این سایت هنوز نشدم در این جا چیزی که دنبالش هستم بهش میرسم؟
  یا علی مد

 • با سلام و عرض خسته نباشید ، بنده مدار ماژول را درست بستم ، منبع تغذیه هم ۹ ولت هست ، ولی متاسفانه چراغ چشمک زن خاموشه و کلا به شبکه متصل نمیشه

  • با سلام
   کاربر گرامی جهت دریافت راهنمایی،لطفا اطلاعات کاملتری ارایه کنید. همچنین یکبار ماژول GSM را از مدار خارج کرده و فقط تغذیه را به آن متصل کنید، سپس شرح حال وضعیت ال ای دی را اعلام کنید.

 • سلام خسته نباشی ممنون از سایت خوبتون ..ببخشید میخواستم بدونم میشه برای دزدگیرم گذاشت مثلا با فعال شدن ی سنسوری ماژول سیم یک اسمسی رو برای گوشیم بفرسته …و بدون میکرو کنترل هم میشه باهاش کار کرد ؟

  • با سلام
   ضمن تشکر از توجه شما، درخواست شما قابل اجراست، برای این منظور از ماژول‌های سیم کارتی باید استفاده کنید. ولی درخواست شما ربطی به این آموزش ندارد. کدنویسی مجزا نیاز دارید.

 • سلام از سیم ۸۰۸ به عنوان جی پی اس استفاده کردم ولی فقط در بعضی از مناطق خوب به شبکه وصل میشه و در بعضی جا ها با اینکه در فضای باز هم هست به شبکه جی اس ام وصل نمیشه نمیدونم اشکال کار چیه ممنون میشم راهنمایی کنین

  • با سلام
   برای افزایش دقت در پروژه حتما میبایست از یک ماژول GPS مجزا استفاده کنید. این ماژول SIM808 در بخش مکان یابی کمی اختلال دارد. البته کیفیت آنتن مورد استفاده برای GPS هم بی تاثیر نمیباشد.

   • سلام پس دستگاه های جی پی اس که در بازار بصورت آماده بفروش میرسند از چه ماژولی استفاده می کنند که در بعضی از آنها اصلا آنتن خارج استفاده نمیشه ولی بخوبی کار میکنه؟

    • با سلام مجدد
     در خصوص این دستگاه‌ها بنده اطلاعاتی ندارم. ولی برای دقت در موقعیت یابی حتما به آنتن GPS نیاز است. همچنین وجود ماژول GPS مجزا هم در دقت آن تاثیر خواهد داشت.

 • سلام…ممکنه توضیح بدید که من میخوام از sim 800 بجای ۸۰۸ استفاده کنم بقیه پایه هارو چیکار کنم؟
  سیم ۸۰۰ پایه هاش ۱۲ تاست…بقیه ی پایه ها چی میشه و کلا پایه هاش متفاوته….و همچنین تو کدش چ تغییراتی ایجاد میشه؟؟؟
  ممنونم

  • با سلام
   متاسفانه بنده این مورد را تست نکرده‌ام و نمی‌توانم به صورت قطعی این موضوع را اعلام کنم. ولی از آنجایی که در این آموزش از کتابخانه سریال استفاده شده است. همچنین از دستورات AT Command برای تنظیمات بهره برده شده، کافیست دستورات AT Command این آموزش را با مدل SIM800 مطابقت دهید.

 • سلام…ممکنه توضیح بدید که من میخوام از sim 800 بجای ۸۰۸ استفاده کنم بقیه پایه هارو چیکار کنم؟
  سیم ۸۰۰ پایه هاش ۱۲ تاست…بقیه ی پایه ها چی میشه و کلا پایه هاش متفاوته….و همچنین تو کدش چ تغییراتی ایجاد میشه؟؟؟
  ممنونم

 • سلام دوستان.راهنمایی میکنید منو برای لامپ های کم مصرف را با روش دست زدن خاموش روشن کنم.چه وسایل و چه برد و میکروفن لازم داره؟ایا سه یا چهار لامپ را میشه به یک برد ماژول وصل کرد؟اطلاعاتی دارین در این زمینه راهنمایی کنید.با تشکر

 • سلام اقای ستاره
  من مدار و دستورات شما رو انجام دادم اما متاسفانه سیم کارت در شبکه رجیستر نمی شود ، هم سیم کارن ایرانسل و همراه اول تست کردم اما متاسفانه باز هم میگفت دستگاه خاموش می باشد، با توجه به مثال های دیتا شیت ماژول تونستم gps ماژول راه اندازی کنم و موقعیت بگیرم اما هنوز نتونستم gsm راه اندازی کنم به نظرتون مشکل باز هم از منبع تغذیه هست؟ در صورتی که من راحت موقعیت رو از gps میگیرم . قابل ذکر است هم با منبع تغذیه ازمایشگاهی با خروجی ۵ امپر هم با ادابتور با خروجی ۲ امپر تست کردم اما باز سیم کارت در شبکه رجیستر نمیشه. ممنون میشم کمکم کنید

 • سلام، یه دستگاه سیمکارتی دارم که به پمپ وصل و فقط قطع و وصل شدن پمپ با مسیج بهم اطلاع میده، ایا میشه با تغییرات داخلش، کاری کرد که بشه فرمان قطع و وصل براش فرستاد؟gprs

 • سلام ببخشید چطور میتونم کد کامل این پروژه‌ را دانلود کنم؟
  میگه عضو اسپارکر پلاس شوید!
  باید یه پولی رو بدم بعد بتونم دانلود کنم
  لطفا یکم راهنماییم کنید

   • با سلام
    من هنوز نتونستم کدهای پروژه کنترل وسایل برقی با آردوینو و sim808 رو ببینم با اینکه اشتراک خریدم هنگامی که به قسمت کدهای مدار میرسم این پیغام رو نوشته ((ایمیلی برای تائید حساب شما ارسال شده است .)) و هیچ کدی دیده نمی شه

   • سلام آیا میشه با این ماژول تماس صوتی برقرار کرد؟ میکروفن و بلندگو به کجا وصل میشه آردینو یا sim808 اگه آموزشی هست لطفا راهنمایی کنید
    ممنون

 • سلام آیا ترتیب این پایه ها (sim808 و Arduino)فقط مخصوص این پروژه است یا این ترتیب کلی هستش و برای پروژه های دیگه مخصوص این دو برد هم کارایی دارد؟

 • با سلام
  چرا من با اینکه اشتراک خریداری کردم نمی تونم کدهای مدار را مشاهده کنم لطفا کمکم کنید

  • با سلام
   جناب آقای باوندی حساب کاربری شما را بررسی کرده‌ایم مشکلی ندارد. لطفا مساعدت فرمایید طی ارسال تیکت دسترسی ریموت دسکتاپ ارسال کنید تا مشکلتان را دقیقا بررسی کنیم.

  • با سلام
   کاربر گرامی آموزش های سایت فایل Hex ندارند و تمامی کدها در متن آموزش قرار گرفته شده است.

 • ماژول sim808 را از سایت تهیه کردم و مطابق آموزش دقیقا سیم بندی را اجرا کردم . اصلا چراغ سبزی روی ماژول روشن نمی شود. یک LEDقرمز که احتمالا مربوط به پاور است و ثابت روشن میشود و یک LED قرمز دیگر هر تقریبا هر ۳۰ ثانیه چند چشمک میزند. برای تغذیه ماژول هم از آدابتور ۹ ولت ۲آمپر استفاده کردم .تغدیه آردوینو هم از USB تامین میشود . اگر تغذیه ماژول را بجای ۹ ولت از ۵ولت خروجی آردوینو بگیرم ، LED قرمز چشمک زن بجای هر ۳۰ ثانیه هر ۱ ثانیه چشمک میزند. ولی در هر صورت در شبکه رجیستر نمیشود. سیم کارت را هم تعویض کردم ولی باز هم درست نشد.

  • با سلام
   همه اتصالات را جدا کرده و فقط تغذیه ماژول Sim808 را متصل کنید. سپس آنتن جی اس ام حتما نصب باشد، از یک خازن ۱۰۰۰ میکروفاراد در تغذیه به صورت موازی استفاده کنید. در مکانی که آنتن دهی مناسبی دارد قرار بدهید. سپس وضعیت ال ای دی روی برد را اعلام کنید.

   • سلام
    آردوینو را کامل حذف کردم (یعنی پین شماره ۱ و ۲ و ۵ و ۶) آزاد هستند . s , g , r , t به جایی متصل نیستند . برای تغذیه ماژول از همان آداپتور ۹ ولت و ۲ آمپر استفاده کردم و همانطور که فرمودید یک خازن ۱۰۰۰ میکرو با تغذیه موازی کردم . و در مکانی که آنتن موبایل کامل بود امتحان کردم .مجددا همان حالت روشن شدن یک led پاور بصورت ثابت و یک led قرمز که هر ۳۰ ثانیه ۳ چشمک می زند اتفاق افتاد . البته آنتن gsm نداشتم .

    • با سلام مجدد
     در ابتدا تغذیه ماژول باید درست باشد. که طبق توضیحات ارایه شده مناسب است. سپس باید آنتن دهی مناسبی داشته باشید تا به شبکه متصل شود. که با توجه به توضیحات شما بدون آنتن در حال تست هستید. لطفا اتصال آنتن با توان مناسب را هم برقرار کنید. سپس نتیجه را در ادامه همین پیام اعلام کنید.

     • الان همین سیم کارت رو روی یک مودم صنعتی که از ماژول SIM5320E استفاده میکرد نصب کردم در حالی که آنتن هم نداشت (آنتنش رو برای همین ماژول SIM808 استفاده کرده بودم) ، در کمتر از ۳۰ ثانیه به شبکه وصل شد.

 • سلام
  با همان شرایط و سیم بندی قبلی آنتن gsm هم اضافه کردم ولی روشن شدن LEDها دقیقا به همان شکل قبل بود

 • سلام جناب مهندس
  من به بورد یا قطعه ای نیاز دارم که هنگامی که مدارم قطع شد به من پیامک ارسال کند
  آیا چنین چیری وجود دارد
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام ببخشید در دانشجو کیت نوشته ولتاژ ایم ماژول ۳.۴ تا ۴.۴ ولت است!
  چرا شما ۹ ولت را اعمال کرده اید؟
  لطفا راهنمایی کنید.

   • سلام ببخشید چراغ قرمز بالای چراغ سبز چگونه باید چشمک بزند؟
    چون تغذیه را به ۹ ولت کتابی زدم ۳ بار چشمک میشه و تا ۱۵ ثانیه خاموشه ولی وقتی به آداپتور ۵ ولت ۲ آمپر میزنم ۷ بار پشت سر هم چشمک میزنه و ۵ ثانیه خاموشه و این سیکل ادامه داره.
    به شبکه هم وصل نمیشه چه کاری انجام دهم

 • سلام
  اشتراک یک ماهه خریداری کردم متاسفانه موفق به دانلود پروژه نشدم لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • با سلام
   کاربر گرامی ضمن تشکر از شما، فرآیند سایت به صورت دانلودی نیست و با خرید اشتراک به متن کامل آموزش دسترسی پیدا خواهید کرد. در صورتیکه مشکل شما برطرف نشده است، از طریق پرتال پشتیبانی فروشگاه با تیم فنی در ارتباط باشید.

 • با سلام
  من تمامی پایه ها رو چک کردم و دقیقا درست هست و سیم کارت هم داخل گوشی تست کردم و اون هم کاملا سالم و ایرانسل هست. مکانمم هم جابجا کردم و کد رو هم روی برد اردوینو اپلود کردم ولی اصلا سیم کارت به شبکه وصل نمیشه ! چه کاری باید انجام بدم ؟

   • وقتی ولتاژ ۹ ولت میدهم به این صورت میزند که چراغ قرمز یک ثانیه روشن است و بعدش دو تا چشمک میزنه و خاموش میشه تا حدود ۱۵ ثانیه و دوباره همینطور

    وقتی ولتاژ ۵ ولت میدهم هر یک ثانیه چشمک میزند. آنتن های gsm و gps خوب هم برای سیستم تهیه کردم. ممنون از پیگیری شما

     • برای ۹ ولت از یک اداپتر معمولی ۲۰۰ میلی امپر و برای ۵ ولت از خود اردوئینو استفاده می کنم.

      • با سلام
       در این صورت جریان مورد نیاز برای ماژول تامین نمیشود. از پایه ۵ ولت آردوینو که اصلا استفاده نکنید. ولی اگر از آداپتور استفاده میکنید، حتما از آداپتور ۱ آمپر به بالا استفاده کنید. سپس نتیجه را در ادامه همین تیکت اطلاع رسانی کنید.

 • ممنون از اطلاعاتتون یک سوال تا چند تا خروجی رله میتوان از این ماژول گرفت یعنی فقط دوتا یا مثلا ۸ تا یا ۱۰ تا هم میشه گرفت

  • با سلام
   این مورد قابل بست و افزایش است. روش‌ها و راهکارهای مختلفی وجود دارد. برای این منظور ماژول رله مستفیم به ماژول جی اس ام متصل نمیشود. بلکه به برد آردوینو یا میکرو متصل میشود.

 • با سلام
  مشکلی در اانجام این پروژه داشتم اگر امکانش هست راهنمایی کنید. بعد از اتمام اتصالات و شروع به کار,
  پیام تحویل داده میشود و پیغام دلیوری ظاهر میشود . در سریال مانیتور این کد بعد از ارسال پیامک داده میشود:

  Received CMTI
  SMS storage is “SM”,
  SMS id is 1
  Received CMGR
  CMGR status: 0,
  CMGR number: “”,

  بعد از دادن پیام دوم این پیغام میاید:

  Received CMTI
  SMS storage is “SM”,
  SMS id is 1
  Received CMGR
  CMGR status: 0,
  CMGR number: “”,
  CMGR something: SM”,
  CMGR date: 2

  لطفا راهنمایی فرمایید که چگونه مشکل را حل کنم. تشکر

  • سلام
   متنی که برای فعال و یا غیرفعال سازی رله ها ارسال می کنید، باه چه صورت ارسال میکنید؟
   پیشنهاد میکنم فرمت صحیح فعال و یا غیر فعال سازی را در انتهای متن، مطالعه کنید.

 • سلام
  من چندین بار اتصالات رو چک کردم و چندتا سیم کارت امتحان کردم، ماژول سیم‌کارت راه نمیوفته، فقط چراغ قرمزش روشن میشه و اون چراغ چشمک زنش هم هر ۳۰ ثانیه چشمک میزند و تماس هم که میگیرم میگه در دسترس نیست پیام هم دلیور نمیشه

 • یه سوال دیگه، من تو پیامها متوجه شدم که انگار دو تا منبع تغذیه لازم داریم نه؟
  آخه نچتو عکس یکیه ولی انگار آردینو هم یه منبع تغذیه لازم داره؟؟؟ چون من با یه منبع تغذیه که طبق عکس هست نصب کردم ولی آردینیو روشن نشد

  • سلام مجدد
   به نظر میرسد که تغذیه ماژول را از برد آردوینو تامین کرده‎اید، چنین کاری اصولی نیست و تغذیه ماژول بایستی مجزا و حداقل توان ارایه ۲ آمپر در لحظه اتصال را داشته باشد.

 • سلام خسته نباشید.ماژولsim808رو به پورت سریال آردینو مگا ۲۵۶۰ ک پین های ۱۰،۱۱ هس وصل کردم.از هر روشی که به ذهنم رسیده امتحان کردم.ولی هیچ دستوری رو ارسال و دریافت نمیکنه.دستوراتatرو دریاف نمیکنه.ماژول سیمکارت مشکلی از لحاظ انتن دهی نداره چون وقتی بهش زنگ میزنم بوق میخوره
  و هر ۳ثانیه چشمک میزنه ب شبکه وصل هس..منبع تغذیه ماژول هم ۹ولت ۲.۵ آمپر یا ۵ولت ۳آمپر وصل کردم ولی موندم چرا دستورات رو اجرا نمیکنه.پایه های rx و txروهم جابجا کردم.منفی sim800رو با منفی مبدل سریال و حتی اردینو هم یکی کردم ولی باز جواب نداده.هر نوع برنامه ای که به ذهنم رسیده امتحان کردم.ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

  • سلام
   آیا ارتباط RX و TX به صورت ضربدری برقرار است؟
   آیا گراند آردوینو و ماژول مشترک است؟

   • اره هم ضربدری و هم مستقیم زدم بازم نشد
    زمین همشون مشترک هس…
    متاسفانه هرکاری میکنم AT قبول نمیکنه…
    پیش چن نفر رفتم بازم نشد
    راه حلی مممنون میشم

 • سلام و روز بخیر ببخشید مزاحمتون شدم ،اولا چطوری میتونم این دستگاه رو تهیه بکنم دوما قیمتش چنده ؟ و با چه شماره تلفنی میشه تماس گرفت ؟ سپاسگزارم منو راهنمایی بفرمایید ،لطفا تو واتساپ پاسخ بدید خیلی مننون‌میشم

  • با سلام و تشکر از شما
   اینجا فقط آموزش داریم دستگاهی برای این منظور در دسترس نیست. میتوانید طبق لینک های ارایه شده در این آموزش، اقدام به خرید اجناس کرده و طبق آموزش راه اندازی کنید.