تکنولوژی

استفاده از جلبک ها در تولید فوم انعطاف

استفاده از جلبک ها در تولید فوم انعطاف
نوشته شده توسط آزاده مختاری

جلبک؟ جلبک چیست؟ احتمالا همه ما کنار رودخانه  و مناطقی که اب گذر می کند جلبک را دیده ایم و به خواص آن دقت نکرده ایم. به تازگی دانشمندان از این گیاه سبز که به نظر بدون فایده می رسد جلبک ها خواص زیادی داشته اند به طور مثال در صنعت برای تولید اکسیژن و تمیز کردن فاضلاب ها و ارائه نور و استفاده به عنوان یک منبع سوختی و استفاده های بسیار دیگر. در این مقاله به استفاده از جلبک ها در صنعت تولید فوم می پردازیم.

در دیجی اسپارک با استفاده از جلبک ها در تولید فوم انعطاف پذیر همراه باشید.

استفاده از جلبک در تولید فوم های انعطاف پذیر می تواند کمک شایانی به کاهش هزیه ها داشته باشد.

استفاده از جلبک ها با برداشت جلبک در ایالات متحده و آسیا شروع شد. در این مناطق به دلیل غنی بودن جلبک های زیادی وجود دارد که به خودی خود می تواند سبب مرگ ومیر آبزیان و بخصوص ماهی ها شوند.بنابراین برداشت این جلبک ها می تواند به پاک سازی محیط کمک کند.

یکی از محققان این طرح اظهار داشت: با توجه به رشد جمعیت انسانی و صید بی رویه و وفورمنابع غذایی در آب برای صید سبب رشد بیشتر جلبک ها می شود و ازاین رو جلبک ها به راحتی رشد می کنند ونیاز به تولید جلبک نیست و به وفور یافت می شوند بنابراین باید در پی استفاده مفید از آن ها باشیم که ما طی تحقیقات مداوم به استفاده از این جلبک ها برای پایداری محیط در صنعت پرداختیم. همچنین جلبک ها از نظر اقتصادی هزینه یادی ندارند و استفاده از آن ها به حفظ محیط زیست کمک می کند.

استفاده از جلبک ها در تولید فوم انعطاف

استفاده از جلبک ها در تولید فوم انعطاف| دیجی اسپارک

پس از برداشت جلبک ها آن ها را خشک و به صورت فرمولازیسیون در آورده اند و به حالت پودر تبدیل کرده اند. این پودر را با مواد دیگر ترکیب کردند و یک خمیر نرم تهیه شد. که به تولید فوم انعطاف پذیر انجامید. بنابراین بسته به استفده فوم در مکان مورد نظر آن را از ۱۵ تا ۶۰ درصد به مواد دیگر اضافه می کنند که این درصد می تواند به انعطاف های متفاوت منتهی شود.

در حال حاضر مواد تهیه این فوم ها به صورت بلوری در فروشگاه ها قابل عرضه می باشد که تولید کنندگان می توانند از این موارد در تولید اسباب بازی ها و لوازم ورزشی و محصولات یوگا و فوم کفش استفاده کنند.

این فوم از سال ۲۰۱۶ در آسیا و ایالات متحده به صورت رسمی تولید و وارد بازار خواهد .

 

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه