تکنولوژی سخت افزار

ساخت کوچکترین اره با پرینترهای سه بعدی در یک ساعت

ساخت کوچکترین اره با پرینترهای سه بعدی در یک ساعت
نوشته شده توسط آزاده مختاری

آیا به فکر تولید کوچک ‌ترین دریل کاربردی چاپ سه‌بعدی جهان افتاده‌ اید؟ شاید مناطقی وجود داشته باشد که به ظرافت خاصی برای بریدن و سوراخ کردن نیاز دارد و بادریل ها و اره های بزرگ نتوان به ظرافت مورد نظر دست یافت. همچنین برای جایی به دریل کاری و اره نیاز داشته باشیم که امکان استفاده از وسایل بزرگ وجود نداشته باشد. بنابراین تولید دریل واره کوچک کاری است که لنس آبرنثی انجام داده است.

این شخص که مدت هاست بر رروی مسائل کوچک کار می کند وتصمیم دارد یک جعبه ابزار مینیاتوری داشته باشد به تولید این اره کوچک گام مهمی در رسیدن به آرزوهای خود برداشته است. این اره که اندازه ناخن دست می باشد توسط پرینترهای سه بعدی تولید شده است. و کوچکترین اره تولید شده جهان می باشد.

بر اساس اعلام ۳DPrint.com، آبرنثی از نرم‌افزار Onshape برای طراحی این اره استفاده کرده است و سپس با استفاده از پرینتر سه‌بعدی Ultimaker 2 آن را چاپ کرده است.

مشخصات فیزیکی اره

این اره دارای تمامی اجزای معمول یک اره کمانه ‌ای معمولی مانند نگهدارنده‌ی تیغه، روکش محافظ اره و دو نیمه که بدنه‌ی اصلی را شکل می‌دهند می باشد. بخش‌های این اره دارای ضخامت بدنه‌ی ۰٫۵ میلی‌ متر و یک لایه به ارتفاع ۲۱-۴۰ میکرون هستند. تولید این اره در کمتر از یک ساعت انجام می شود.

توان مصرفی این دستگاه از باتری تامین می‌شود. همچنین می‌توانید آن را با فشردن یک کلید ریز بر روی دسته روشن کنید، اما این اره در واقع توانایی بریدن چیزهای ضخیم و بزرگ را ندارد و فقط می تواند به بریدن جیزهایی در ضخامت ناخن بپردازد. سازنده این اره در نظر دارد با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی به تولید اره هایی با قابلیت برش چیزهای بزرگتر بپردازد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه