سخت افزار

شارژ گوشی‌های هوشمند و وسایل کوچک با شمع

نوشته شده توسط آزاده مختاری

امروزه دنیای ما با وسایل برقی کارمی‌کند و تمام وسایل موجود در منزل به برق وابسته هستند. بنابراین قطع برق سبب بی‌نظمی می‌شود. زیرا از کوچکترین وسایل خانه مثل موبایل تا بزرگترین وسایل زندگی برقی شده‌اند. تصور کنید که برق منزل شما به طور ناگهانی قطع شود و شارژ گوشی هوشمند شما نیز با اخطارهای مجدد نیاز به شارژ داشته باشد. راه حل چیست؟

امروز در دیجی اسپارک به معرفی شارژ گوشی‌های هوشمند و وسایل کوچک با شمع می‌پردازیم.

از زمان‌های قدیم در هنگام قطع برق مردم برای روشنایی از شمع استفاده می‌کردند بنابراین دانشمندان برای شارژ گوشی‌های هوشمند نیز به استفاده از شمع روی آوردند. این شارژر جدید که Candle Charger هم برای داخل خانه و هم برای کاربردهای صحرایی مناسب است. و با بهره گیری از گرمای اندک حاصل از یک شمع و مجموعه‌ای کوچک و جمع و جور به شارژ می‌پردازد.

نحوه کار این شارژرها به این صورت است که شمع مخصوص Stower در زیر یک مخزن کوچک آب قرار می‌گیرد و اختلاف دما باعث تولید برق می شود. یک جعبه شمع برای شش ساعت شارژ مداوم ۲/۵ وات لازم است که این خروجی برابر خروجی اکثر پورت‌های USB لپ تاپ است و برای شارژ کردن دو گوشی آیفون با یک شمع کافی است. این شارژر فقط برای گوشی‌های هوشمند ساخته نشده است و می‌تواند چراغ قوه و دوربین و وسایل کوچک شما را شارژ کند.

در ساخت این وسیله از یک ماژول ترموالکتریک استفاده شده است که این وسیله نیمه هادی اختلاف دما را به برق تبدیل می‌کند. یک مدار هوشمند نیز خروجی این سیستم را متناسب با وسیله‌ای که برای شارژ شدن به آن وصل می‌کنید هماهنگ می کند.

برای دسترسی به بهترین ولتاژ برای شارژ لازم است آب دستگاه را هر ۱۰ دقیقه یک بار عوض کنید ولی تا مدت زمان ۳۰ دقیقه نیز می‌توان به تعویض آب پرداخت تا اختلاف دما ثابت بماند.

شارژ گوشی‌های هوشمند و وسایل کوچک با شمع1

شارژ گوشی‌های هوشمند و وسایل کوچک با شمع| دیجی اسپارک

با توجه به این که شارژرهای خورشیدی نیز طراحی شده است ولی در استفاده برای شب محدودیت دارند ولی این شارژرها تا زمانی که شمع در دسترس باشد بدون هیچگونه عملیات نصب و راه اندازی  یک جریان برق پیوسته و کارآمد و قابل اطمینان تولید خواهد شد.

بدنه این شارژرها از آلومینیوم ساخته شده است که هم به راحتی قابل حمل است و مقاوم نیز می‌باشد. بنابراین استفاده از این شارژر راحت است و در سفر و مسافرت‌های صحرایی نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

این شارژرها از ماه دسامبر وارد تولید انبوه می‌شوند و دارای قیمتی بین ۶۵ دلار برای سهام داران و در حدود ۹۵ دلار برای بقیه خریداران می‌باشد.

Candle Charger در حال حاضر در فهرست پروژه های KickStarter قرار دارد و قیمت تعهدی هر عدد از آن برای حمایت کنندگان، ۶۵ دلار تعیین شده است. در صورتی که همه چیز طبق برنامه پیش برود، تحویل سفارشات از ماه دسامبر آغاز می شود و قیمت نهایی خرده فروشی این وسیله ۹۹ دلار پیش بینی شده است.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه