تکنولوژی

عینک‌های هوشمند Cool Design Smart Glass با قابلیت کنترل از راه دور وسایل

نوشته شده توسط آزاده مختاری

امروز تصمیم داریم در دیجی اسپارک به معرفی عینک‌های هوشمند Cool Design Smart Glass با قابلیت کنترل از راه دور وسایل بپردازیم.

اگر با تکنولوژی پیشرفت کنیم بسیاری از ضروریات زندگی در دسترس خواهد بود.با توجه به این که عینک‌های هوشمند مدت زمانی است که راهی بازار شده‌اند ولی این عینک قابلیت گسترده دیگری دارد که کسانی که آن را به چشم می زنند می‌توانند کنترل بسیاری از کارهای معمولی خود را بر عهده بگیرند.

در طراحی وساخت این عینک‌های هوشمند از کوچکترین ماژول سوییچ میکرو PS استفاده شده است و استفاده کننده قادر به کنترل اشیای اطراف است. و بوسیله این عینک هوشمند دیگر احتیاجی به چندین کنترل دیده نمی شود.

اگر شما به یکی از لوازم خانگی که قصد کنترل آن را دارید نگاه کنید یک آیکن در جلو دید شما ظاهر خواهد شد و اگر این آیکن همان دستگاه مورد نظر شما باشد با استفاده از دکمه ای که روی دسته سمت راست قرار دارد می‌توانید آن را کنترل کنید.

این عینک به جای تکیه بر منشوری که جلوی آن قرار گرفته و تصاویر را بر روی عدسی عینک بتاباند، کل سخت‌افزار را درون یک عینک سنتی جا داده است. یک لیزر مادون قرمز کوچک در دسته راست این عینک با حسگر‌های کوچکی در ارتباط است که در حال حاضر برای قرار گرفتن در نزدیکی یا روی لوازم خانگی به منظور کنترل آن‌ها طراحی شده‌اند.

هم چنین این دکمه قابلیت چرخشی نیز دارد واز طریق آن می‌توانید در بین قابلیت‌ها و منوها جستجو کنید و تنظیمات خاص خود را بر روی آن دستگاه مورد نظر اعمال کنید. که این تنظیمات بسته به نوع وسیله مورد نظر متفاوت است و می‌تواند شامل حجم صدا، میزان قدرت، سرعت، میزان روشنایی و… باشد.

این پروژه هنوز به مرحله ساخت انبوه نرسیده است و درحال اضافه شدن موارد مهم دیگری به آن می‌باشد. و می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد.

 

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه