تکنولوژی سخت افزار

پرینتر بی سیم وقابل حمل Zuta

پرینتر بی سیم وقابل حمل Zuta
نوشته شده توسط افشین طباطبایی

شاید با شنیدن نام پرینتر شما پرینترهای قدیمی را به خاطر آورید که بسیار بزرگ هستند و فضای زیادی را اشغال می کنند. نسل پرینترها روز به روز پیشرفت کرده است و هر روز بر قابلیت های آن ها افزوده خواهد شد ولی نیاز به یک پرینتر قابل حمل که بتوان در هرنقطه و به راحتی از آن استفاده کرد یک نیاز است. بنابراین محققان با طراحی پرینتر بی سیم وقابل حمل Zuta در این امر گام نهادند.

در ادمه برای شناخت بیشتر این محصول با دیجی اسپارک همراه ما باشید.

بعد ازماه آوریل شرکت Zutaحدود ده تن بهره ازفروش پرینتر جیبی به شرکت  Kickstarter بدست آورد پرینتری که بسیار ساده وقابل حمل است ومستقیم با صفحه ارتباط دارد.

آزمایشگاه Zuta پس از بالا بردن تقریبا ۶۰۰،۰۰۰ دلار در Kickstarter، برای شروع تولید چاپگر بیسیم آماده است و از مشتریان  از قبل سفارش می گیرد.

همانطور که مشاهده می شود این پرینتر مثل یک بطری غذای کودک است که به طور هوشمند مواد غذایی را مدیریت می کند.در آزمایشگاه Zuta قیمت قبل ازسفارش پایین ترازهزینه راه اندازی خواهد بود وحدود ۱۹٫۹۹دلاراست. چاپگر به رنگهای سیاه وسفید است.کارتریج همراه آن برای چاپ حداقل ۱۰۰ صفحه است ودرخواست  کارتریج اضافی قبل از سفارش می باشد.

پرینتر بی سیم وقابل حمل Zuta

پرینتر بی سیم وقابل حمل | دیجی اسپارکZuta

این  پرینتر بیسیم حدود یک ساعت کار می کند و با USBهای کوچک قابل شارژ است. این پرینتر می تواند سایزهای مختلف را پرینت بگیرد.همچنین نیازبه درایور برای نصب آن نیست و می تواند در سیستم عامل های مختلف مثل AndroidوIOSوویندوز کارکند.

اندازه این چاپگر ۱۰٫۲ سانتی متر است که بهترین مزیت برای فروش محصول است. درمکان هایی مثل یک کافی شاپ و یا در یک هتل می تواند خوب عمل کند.همچنین کاربرانی که خیلی نیازکمی به چاپگر دارند یادر مکان هایی که دسترسی سنتی به چاپگرامکان پذیرنیست مناسب است.این چاپگربا گوشی های هوشمند وتبلت هم سازگاری دارد و وقتی نیازبه چاپ عکس یا سندی در تلفن همراه یا تبلت باشد می تواند به راحتی مورداستفاده قرار گیرد.

هدف آزمایشگاه Zutaرسیدن به تولید انبوه این پرینتر در سپتامبر۲۰۱۵است.ودر حال حاضربه معرفی محصول و گرفتن شریک پرداخته است.

درباره نویسنده

افشین طباطبایی

نویسنده و پژوهشگر مسایل اجتماعی هستم. چند جلد کتاب چاپ شده دارم که در وبلاگ شخصی خودم میتونید راجع بهشون تبادل نظر کنید. در حال حاضر مشاور چند سازمان دولتی مسئول در زمینه‌های اجتماعی هستم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه