تکنولوژی

یوتیوب برنامه ی YouTube Kids مخصوص کودکان منتشر کرد.

یوتیوب برنامه ی YouTube Kids مخصوص کودکان منتشر کرد.
نوشته شده توسط آزاده مختاری

شاید یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از والدین تماشای برنامه های غیر مرتبط با سن فرزندان باشد. بخصوص برای والدینی که شاغل هستند و فرزندان زمان زیادی را به دور از نظارت خانواده به سر می برند. با توجه به درخواست های والدین برای برنامه ای جداگانه برای کودکان یوتیوب برنامه ی جدید YouTube Kids مخصوص کودکان منتشر می کند. این برنامه سریال های تلویزیونی مخصوص کودکان به علاوه ویدیوهای که برای کودکان طراحی شده است را نشان می دهد و به والدین اجازه می دهد که زمان مشخصی را برای بستن ویدیو مشخص کنند تا کودکان بیش از اندازه سرگرم این برنامه نشوند.

این برنامه در ابتدا برای سیستم عامل اندروید عرضه می شود و هنوز اطلاعاتی از عرضه ی آن برای دیگر سیستم عامل ها منتشر نشده است. منوی اصلی آن شامل برنامه های پربیننده و چهار آیکون موسیقی، فیلم و سریال، یادگیری و گشت و گذار می باشد. حتی برنامه های شبکه National Geographic که برای کودکان هم تهیه شده است، در بین آن ها دیده می شود.

به گفته ی یوتیوب، آن ها درخواست های زیادی از والدین مبنی بر ارائه ی برنامه جداگانه برای کودکان داشته اند و همین مسئله باعث شده است تا این برنامه منتشر شود و در همین زمینه، در سالی که گذشت، برنامه های یوتیوب که مخصوص کودکان است حدود ۲۰۰ درصد رشد داشته است. این برنامه که مخصوص کودکان زیر ۱۳ سال منتشر می شود، طبق قانون محافظت از کودکان در آمریکا، باید اجازه ی والدین را مبنی بر دریافت داده از اینترنت برای کودکان بگیرد و والدین نقش مهمی در موفقیت این برنامه خواهند داشت.

یوتیوب تصمیم دارد بااین برنامه کاربران زیادی را جذب نماید و به این ترتیب بتواند برنامه های دیگر خود را به نمایش بگذارد. یوتیوب روش سرمایه گذاری در این برنامه را مشخص نکرده است ولی صاحب نظران معتقدند که با استفاده از این برنامه خانواده ها نیز جذب یوتیوب شده و می تواند با افزایش کاربران ونرخ بازدیدها به اهداف خود دسترسی داشته باشد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه