تکنولوژی سخت افزار

Caron Bicycle دو چرخه ای با شش حالت پدالی مختلف

نوشته شده توسط آزاده مختاری

دوچرخه از قدیم الایم وسیله ای جهت حمل ونقل بوده است کم کم این وسیله با پیشرفت تکنولوژی و همه جانبه شدن استفاده از دوچرخه توانست به عنوان یکب از ورزش های مورد علاقه مردم شناخته شود. دوچرخه‌سواری ورزش خوبی به شمار می‌رود، و ورزشکاران باید ماهیچه‌های مشابه را در طول این ورزش بارها و بارها حرکت دهند.

با توجه به این که در دوچرخه های معمولی فقط بعضی ماهیچه ها در حال حرکت هستند و در یک ورزش کامل باید تمام عضلات و ماهیچه ها در حرکت باشند بنابراین به منظور اصلاح نحوه‌ی انجام این ورزش، Caron Bicycle ایجاد شده است. با این دوچرخه می‌توان در شش جهت مختلف پدال زد که با انتخاب هرکدام از این شش حالت  دوچرخه‌سوار می‌تواند به سمت جلو حرکت نماید.

Caron تقریبا یک دوچرخه‌ی معمولی است و بزرگ ‌ترین تفاوت آن با دوچرخه های معمولی خوابیدگی در دسته‌ی زیری است. علاوه بر پدال‌ زنی عادی، Caron همچنین با بالا و پایین بردن یک پا (چپ یا راست)، حرکت یک پا در چرخش کامل درحالی که پای دیگر پایین نگه داشته شود، هر دو پا بالا و پایین حرکت کنند، هر دو پا ۳۶۰درجه کامل می چرخند، پهلو به پهلو، و ابتدا پای چپ سپس پای راست دوباره به سمت بالا و پایین بروند، قابل استفاده است.

برای انتخاب حالت پدال زنی یک سوئیچ بر روی دسته نصب شده است که می توان به انتخاب حالت پدال پرداخت.

این دوچرخه با پدال های کوچک تر برای استفاده بچه ها هم طراحی شده است. همچنین می توان با خرید صفحه پدال شش گوشه که در این دوچرخه استفاده شده است دوچرخه های معمولی را ارتقا داد. همچنین این دوچرخه می تواند با یک قاب مربع شکل کوچک در یک نقطه نگه داشته شود و به دوچرخه ثابت برای ورزش کردن در یک مکان ثابت تبدیل گردد.

طراحان Caron Bicycle در حال حاضر مشغول جمع‌آوری بودجه‌ی لازم برای تولید این دوچرخه در کمپین ایندی‌ گوگو هستند.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه