تکنولوژی سخت افزار

Flare برای حفظ امنیت کامل خانه

Flare برای حفظ امنیت کامل خانه
نوشته شده توسط آزاده مختاری

در دنیای امروز تکولوژی های امنیتی بسیاری مطرح شده است ولی هنوز یک طرح جامع وکامل که با یک راه اندازی ساده شروع شود و به راحتی در دسترس مردم قرار گیرد مطرح نشده است.

بنابراین نیاز به یک دستگاه امنیت کامل که به طور واحد به کنترل خانه بپردازد احساس می شد. با معرفی طرحی به نام Flare برای حفظ امنیت کامل خانه در یک دستگاه واحد است این نیاز مشتریان برطرف می شود. این دستگاه دارای یک دوربین HD، آشکارساز حرکت، شتاب سنج، سنسور دما، بلندگو، آژیر، ماژول ۳G و تراشهWi-Fi  می باشد ودر صورتی که اهالی منزل، منزل را ترک کنند متوجه خالی بودن خانه خواهد شد و به نظارت منزل می پردازد تا امنیت لازم را فراهم کند. در واقع Flare از سنسورهای تشخیص صدا و چهره استفاده کرده و افراد را تشخیص می دهد. اگر حیوان در منزل باشد این دستگاه عکس العملی نشان نمی دهد.

برای استفاده ازFlare  که نوعی دوربین دیجیتال است، نیازی به استفاده از ابزاری مثل وب کم نیست. در واقع خود دستگاه امکاناتی دارد که بدون نیاز به رمز گذاری و رمز شکنی، رویداد های منزل را نظارت می کند و در صورت نیاز اعلام می دارد.

باتری های این دستگاه نیاز به شارژ مستقیم ندارند بنابراین در صورت قطع برق به خوبی کار می کنند. از طرفی از Wi-Fiپشتیبانی می کند و محدودیت های کابل کشی برای آن وجود ندارد. در کمتر از ده دقیقه می توان این سیستم را راه اندازی کرد و با سیستم های IOS و اندروید آن را هماهنگ کرد تا رویداد ها روی گوشی های هوشمند اعلام کند.

این دستگاه به طور هوشمندانه برنامه ریزی شده است واز تکنولوژی هوش مصنوعی بهره می برد و هنگامی که حضور شما را در خانه می بیند هشداری نمی دهد ولی وقتی در خانه حضور ندارید و از خانه دور هستید حضور افراد غریبه را هشدار می دهد.

قیمت این دستگاه در عمده فروشی ها ۱۷۵ دلار است ولی در خرده فروشی ها با توجه به این که قیمت حمل ونقل هم به آن اضافه می شود قیمت آن بالاتر می رود و تا ۲۴۵ دلار می رسد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه