Yeair؛ سریع ترین، قوی ترین و هوشمندترین کوادکوپتر روز

Yeair؛ سریع ترین، قوی ترین و هوشمندترین کوادکوپتر روز -دیجی اسپارک

در سال های اخیر  تعداد هواپیما های بدون سرنشین بسیار افزایش یافته است.برای خرید یک هواپیما که دوربین در آنها ثابت شده است علاوه بر اینکه مقدار زیادی هزینه باید بکنید تصاویر بدست آمده از مناظر با لرزش زیاد است و کیفیت کمی دارند اما کوادکوپترها (quadcopters) بسیار مقرون به صرفه می باشند.

یک پهپاد به نام ” Yeair ” به تازگی در دنیای هواپیماهای بی سرنشین پا به عرصه گذاشته است و در حال حاضر در مرحله جمع آوری سرمایه برای ساخت آن می باشند. Yeair دارای موتور احتراق حرفه ای دوگانه است و می تواند تا ۵ کیلو گرم بار را با خود حمل کند و سرعت آن بالاتر از ۹۲ کیلومتر در ساعت است.

چنین مشخصات فوق العاده ای از تفکر نوآورانه توسط airstier است، در پشت این هواپیما بدون سرنشین جدید، یک تیم سه نفره وجود دارد. بیشتر کوادکوپترها که در حال حاضر ساخته شده اند توانایی بالا رفتن  و نیروی محرکه برای حرکت خود را از آرایش چهار تا هشت ملخ هواپیما الکتریکی  بدست می آورند در صورتی که بیشترین قدرت درYeair از یک موتور احتراق حدود ۵ کیلووات بدست می آید. وجود موتور باعث ایجاد صدا بیشتر در کوادکوپتر می شود همچنین Yeair با یک مخزن سوخت پر می تواند به مدت یک ساعت به طور مداوم پرواز کند و طیف وسیعی حدود ۵۶ کیلومتر را طی کند.

با این مشخصات که در بالا ذکر شد Yeair سریع ترین، قوی ترین و هوشمند ترین کوادکوپتر امروزه است. با این حال به منظور بهبود پویایی این کوادکوپتر و بهبود شتاب برخاستن آن از زمین یک موتور الکتریکی ۶۰۰ کیلو واتی را بر روی آن آزمایش می کنند تا واکنش سرعت آن را نسبت به این دستورات مشاهده کنند. این کار باعث می شود که Yeair یک موتور پشتیبان اضطراری داشته باشد و به خودی خود در هوا بماند. همچنین در این کوادکوپتر پاهای فرود در طول مسیر بسته است و در هنگام فرود پایین می آیند ( مانند یک هواپیما)  همین ویژگی باعث شده است عملکرد آن بسیار زیاد بهبود یابد.

Yeair؛ سریع ترین، قوی ترین و هوشمندترین کوادکوپتر روز -دیجی اسپارک

هدایت این پهپاد با بکار گیری یک تراشه GPS  در برد آن انجام می شود و دستورات را از طریق Wi-Fi از یک گوشی همراه دریافت می کند. شما می توانید توسط یک برنامه تلفن همراه به آن مسیرهای پرواز انتخابی را بدهید و یا این پهپاد را به طور خودکار خاموش کنید. در این برنامه تلفن همراه حتی حالتی وجود دارد که به پهپاد اعلام می کنید “من را دنبال کن” .

هواپیمای بدون سرنشین Yeair در حال کامل شدن است و برای ماه مه قرار است به بازار فروش بیاید . پس کمی منتظر بمانید.

2 دیدگاه ها

  1. سجاد می‌گه:

    چه باحال .هنوز نیومده؟

  2. رفع جای جوش می‌گه:

    طریقه ساختشو میشه لطفا آموزش بدید؟
    تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *