تکنولوژی سخت افزار مدارهای الکترونیک

آردوینو و اینبار میکروکنترلر با انرژی خورشیدی !

آردوینو و اینبار میکروکنترلر با انرژی خورشیدی-دیجی اسپارک
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

اگر با پلت فرم آردوینو آشنایی داشته باشید می دانید که این برد متن باز برای انجام بسیاری از پروژه های الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

SODAQ به تازگی برد میکروکنترلر کوچکی به نام Autonomo ساخته که با انرژی خورشیدی کار می کند و هم اکنون به قیمت ۲۵ دلار در سایت کیک استارتر قابل دسترسی است.

Autonomo به عنوان یک سیستم ماژولار ساخته و به شما اجازه می دهد ماژول های ارتباطی مورد نیاز پروژه خود را انتخاب کنید. این مدار امکاناتی همچون Wifi, GPRS/2G, 3G, LoRa, SigFox و Bluetooth را برای شما فراهم می کند.

SODAQ دلیل ساخت این برد را اینگونه بیان می کند :

“ما اعتقاد داریم که شما می توانید با آگاهی از اطلاعات مهم، زمان بسیار کمتری برای کارهای خود صرف کنید. اطلاعاتی که شما نیاز دارید باید به راحتی در اختیار شما قرار بگیرد.” او اینگونه مثال می زند : ” مثلا برای رفتن به موج سواری نیازی نیست شما شدت باد یا سطح آب نزدیک ساحل را اندازه بگیرید. زمان این کارها دیگر گذشته است.”

Autonomo را می توان در یک جعبه کوچک جای داد. این برد از میکروکنترلر جدید Atmel Cortex M0+ 32bit استفاده می کندو آنگونه که سازنده آن می گوید: ” ما آن را به گونه ای طراحی کردیم که به طور مستقل قابل استفاده باشد و با یک پنل خورشیدی به اندازه یک کف دست کار کند.”

توان پردازشی پردازنده جدید M0+، قابل مقایسه با کامپیوترهای مک اولیه شرکت اپل است.

هدف این پروژه ساخت ابزاری بوده است که بتواند تنها با استفاده از نیروی خورشیدی و به طور نامحدود مورد استفاده قرار بگیرد. سازنده دستگاه می گوید : ” پس از سالها تجربه در زمینه ساخت ابزارکها با توان پایین، Autonomo را برای اجرای کارها با توان کم و به طور موثر، ساخته ام.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه