تکنولوژی

آموزش ساخت شمارنده تعداد شنا

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

هنگام انجام ورزش شنا خیلی راحت میتوانید خودتان را گول بزنید. آیا به اندازه کافی پایین میروید؟ و یا آیا کامل بدن خود را پایین میکشید؟ همچنین اینکه شنای کاملی بروید کمی سخت است و باعث می‌شود تأثیر بهتری داشته باشد. در این آ«وزش چند مرحله‌ای آموزش ساخت یک شمارنده شنا را برای شما خواهیم داشت که میتوانید آن را با وسایلی ساده و کمی خلاقیت برای خود درست کنید.

مرحله اول : نیازمندی ها

FXPEPR1IH2DTBDP.MEDIUM

ما در اینجا از برخی از سنسور ها مخصوصاً شیلد توسعه استفاده زیادی داریم پس بهتر است در مورد آن‌ها مطالعه کرده و نحوه کار آن‌ها را به خوبی یاد بگیرید.شیلد ها و سنسور های توسعه چیزهایی هستند که به شما کمک میکنند تا در سریعترین زمان و با کمترین دردسر بتوانید محصول مورد نیاز خود را بسازید. بهترین راه رید کیت استارتر توسعه آردوینو است که دارای موارد زیر است:

– برد LinkIT ONE

– شیلد توسعه آردوینو

– شیلد lcd کاراکتری آردوینو

– بازر توسعه

– ماژول توسعه اینفرارد فاصله سنج

مرحله ۲ : متصل کردن برد توسعه

F3MX1NGIH2DTBDS.MEDIUM

خیلی راحت سنسور های توسعه خود مانند اینفرارد را به linkIT متصل میکنیم. بدین وسیله میتوانیم به راحتی شیلدهای توسعه خود را به برد متصل کرده و نگران کمبود فضای برد آردوینو نباشیم. در هنگام متصل کردن این شیلد پین هارا به دقت در جای خود قرار داده و آن‌ها را محکم کنید.

مرحله ۳ : متصل کردن سنسور ها

FROLBYQIH2DTBDU.MEDIUM

حال که برد توسعه را متصل کردیم باید ابتدا lcd کاراکتری را نصب کنیم؛ کار این lcd نمایش دادن تعداد شناهایی است که انجام داده اید. مطمئن شوید که آن را به پورت i2c متصل کرده‌اید سپس ماژول ir را متصل میکنیم که وظیفه آن تخمین مسافت است. این سنسور بر اساس نوری که ارسال کرده و میزان نوری که پس از ارسال اندازه‌گیری میکند کار میکند. سپس این ماژول تخمین میزد که آیا شما یک شنای کامل رفته‌اید و یا تقلب کرده‌اید و هر شنای کامل را که حساب میکند قرار است بر روی lcd کاراکتری نمایش دهد. و در آخر باید بازر را نصب کنیم. آن را به یک پورت استاندارد دیجیتال متصل کنید و سپس باید به مرحله بعدی و مهمترین مرحله برویم.

مرحله ۴ : بارگذاری کد ها

F9WDVC7IH2DTBDH.MEDIUM

زمان کد زدن فرا رسیده است. کد این پروژه آسان و ساده است میخواهیم یک برنامه بسازیم که کارهای زیر را انجام دهد :

هربار که سنسور یک مجاورت را حس کرد یک عدد به عدد های روی lcd اضافه کند

پس از هر شنای موفق یک بوق از بازر شنیده شود

اگر کمی گیج شده‌اید کد این برنامه را در زیر برای شما قرار داده ایم. میتوانید از آن ایده بگیرید و یا آن را استفاده کنید.

CODE

مرحله ۵ : وقت تمرین است

FT9KNJ7IH2DTBD0.MEDIUM

محصول خود را روشن کرده و آن را با شنا رفتن آرمایش کنید و مطمئن شوید که درست کار میکند. چیزی که ساختید کار یک دستیار تمرین را انجام خواهد داد و نیازی نیست تا تمرکز خود را برهم زده و تعداد شناها را بشمارید.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۲ دیدگاه