پروژه های آردوینو

آموزش ساخت مولتی متر Multimeter با استفاده از آردوینو Arduino

نوشته شده توسط علیرضا قربانی

در این این آموزش قصد داریم به آموزشدر ساخت یک وولتمتر دیجیتال با استفاده از آردوینو بپردازیم . با دیجی اسپارک همراه باشید.

آموزش ساخت مولتی متر با استفاده از آردوینو – پروژه آردوینو –  آموزش آردوینو – آموزش پروژه محور آردوینو – آموزش ساخت مولتی متر با استفاده از آردوینو – Arduino

تجهیزات مورد نیاز ساخت مولتی متر

مقاومت ۱۰ کیلو اهم 

مقاومت ۲۲ کیلو اهم

آردوینو Uno

LCD 2* 16  ( استفاده از ال سی دی ضروری نمی باشد و میتوانید برای نمایش اطلاعات از سریال مایتور استفاده کنید)

 

آتوضیحات مولتی متر با آردوینو

در اولین مرحله باید این مورد را در نظر بگیریم که نمی‌توان به آردوینو  ولتاژهای بالا اعمال کرد  و فقط میتوان ولتاژی در رنج ۰ تا ۵ ولت اعمال کرد . به منظور کاهش ولتاژ های مختلف به مقدار ۰ تا  ۵ ولت باید از  مدار تقسیم کننده‌ی ولتاژ استفاده کنیم.مدار تقسیم کننده‌ی ولتاژ یا voltage divider  مداری است که برای تقسیم ولتاژ الکتریکی استفاده میکند به این معنی که در خروجی کسری از ولتاژ ورودی را اعمال میکند. با در نظر گرفتن ولتاژ ورودی  و با محسابات ریاضی میتوان ولتاژ خروجی مورد نیاز را بدست آورد.شما میتوانید از سایت زیر مقدار مقاومت ها را بدست آورید.

در این پروژه قصد داریم که بتوانیم حداکثر ولتاژ ۱۵ ولت را توسط مولتی‌متر اندازه‌گیری کنیم ، برای این منظور برای تقسیم ۱۵ ولت به  بازه ۰ تا ۵ ولت ،در مدارمان به جای مقاومت R2 یک عدد مقاومت ۱۰ کیلواهم  و به جای R1 یک عدد مقاومت۲۰ کیلو اهم استفاده میکنیم. بنا بر این با ضریب ۱/۳ ولتاژ را تقسیم بندی کرده ایم. Vout را که در بازه‌ی بین ۰ تا ۵ ولت است به پین آنالوگ A0 آردوینو متصل میکنیم.

 

کد آردوینو مولتی متر Multimeter

 

چنانچه در مراحل راه اندازی و انجام این پروژه با مشکل مواجه شدید، بدون هیچ نگرانی در انتهای همین پست، به صورت ثبت نظر سوالتان را مطرح کنید. من در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ رفع مشکل شما را خواهم داد.

 

پروژه

برای دریافت بن خرید از دانشجو کیت، کاربران بایستی با استفاده از وسایل این آموزش، پروژه را اجرا کرده و یا حتی مدار جدیدی تعریف کنید. سپس از اجرای کار فیلم گرفته و در شبکه‌های اجتماعی از جمله آپارات و اینستگرام، با هشتگ‌های دیجی_اسپارک و دانشجوکیت  و digispark  و  daneshjookit منتشر کنند. سپس از طریق بخش نظرات در ادامه همین آموزش، جهت دریافت بن خرید ارسال رایگان به ارزش ۱۰۳۰۰ تومان از دانشجو کیت، لینک را زیر همین پست ارسال کنید.

 

در پایان نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید و با اشتراک گذاری این آموزش در شبکه های اجتماعی , از وبسایت دیجی اسپارک حمایت کنید.

 

درباره نویسنده

علیرضا قربانی

علیرضا قربانی هستم دانشجوی مهندسی پزشکی. چیزهای خیلی زیادی رو در دنیا دوست دارم. یک گیک هستم و یشه گفت یک هکر. نه به معنی دزدی پسورد و ایمیل مردم. به معنی عشق به دونستن و عشق به تحقیق درباره خیلی از چیزهایی که می بینم و می‌شنوم. اگر بخوام علاقه‌مندی‌ درجه یکم رو نام ببرم میتونم بگم برنامه نویسی و بعد از اون امبدد سیستم ها.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱۲ دیدگاه