اینترنت اشیا IOT ترفند خانه هوشمند سخت افزار

آموزش کار با ماژول کنترلر دما W1209 دماسنج اینترنت اشیاء IOT

نوشته شده توسط پریسا پوربلورچیان

دماسنج‌ها و ترموستات‌های دیجیتال کاربری فراوانی دارند. از کاربری صنعتی گرفته تا کاربری خانگی، ولی تمرکز من بر روی اینترنت اشیاء IOT است. دماسنج سنسورهای متنوع با دقت عملکرد متفاوتی دارد. سنسورهای محیطی تا سنسورهای تماسی و سنسورهای ضد و آب و … همگی به نوعی سنجش دما را انجام می‌دهند. وقتی صحبت از کنترل کردن می‌کنیم. دیگر فقط سنجش دما اهمیت ندارد. به عنوان مثال در یک گلخانه بر اساس نوع کشت آنجا دما باید در یک بازه‌ی خاصی نوسان داشته باشد. در یک مرغداری برای فرآیند جوجه کشی، نوسان دمایی رنج مشخصی دارد. در اتاق سرور به نوعی دیگر این فرآیند انجام می‌شود. در این سه مثال ساده سنسور دماسنج نوسانات را به سیستم اعلام می‌کند. سپس بر اساس برنامه‌ای که نوشته شده است، سیستم به عنوان یک نمونه‌ای از هوش مصنوعی عمل می‌کند. در مبحث اینترنت اشیاء IOT این فرآیند کنترل و نظارت کلا بر عهده یک سیستم هوش مصنوعی است. اشیاء مانند انسان‌ها هویت پیدا می‌کنند و با یکدیگر تعامل داده‌ای دارند. یعنی تصمیم به عمل کردن یک سنسور کاملا بستگی به عملکرد یک یا چند سنسور دیگر دارد. این نوعی از تعامل بین اشیاء در اینترنت اشیاء IOT است.امروز یک ماژول دماسنج حرفه‌ای را معرفی خواهم کرد. این ماژول با کد تجاری W1209 از طراحی منحصر به فرد و خلاقی بهره می‌برد. به نظر من می‌تواند انتخاب مناسبی برای استفاده در سیستم‌های اینترنت اشیاء IOT باشد. بخصوص به عنوان سیستم پشتیبان برای افزایش قابلیت اطمینان سیستم باشد. در ادامه با وب سایت تخصصی اینترنت اشیاء IOT دیجی اسپارک با ما همراه باشید.

 


معرفی ترموستات W1209


ترموستات W1209 یک ماژول کنترل دما با هزینه پایین است که در برنامه ها و پروژه های کوچک استفاده می شود. این ترموستات به طور گسترده ای در بین علاقمندان و هواکش ها و همچنین توسعه دهندگان آماتور استفاده می شود. ترموستات W1209 با کنترل دما با استفاده از روش های فعال و غیرفعال کردن یک دستگاه متصل شده مانند گرم کننده یا خنک کننده، طراحی شده است. این ماژول از یک میکروکنترلر استفاده می کند تا دما را نظارت کرده و بر اساس آستانه های دمای تعریف شده توسط کاربر، خروجی را فعال یا غیرفعال کند.ماژول ترموستات پشتیبانی از محدوده کنترل دمای -۵۰°C تا +۱۱۰°C را دارد. با این حال، محدوده واقعی ممکن است بسته به مدل یا نسخه خاص، متفاوت باشد. ترموستات W1209 دارای یک نمایشگر دیجیتال است که دمای فعلی و تنظیمات مختلف را نشان می دهد. همچنین چندین دکمه برای تنظیم نقاط تنظیم دما و سایر پارامترها وجود دارد. ماژول شامل یک سنسور دما درونی است، معمولاً یک ترمیستور، که دمای محیط را اندازه گیری می کند. این سنسور ورودی را به میکروکنترلر ارائه می دهد تا دما را نظارت و کنترل کند. ترموستات W1209 دارای خروجی رله است که برای کنترل دستگاه های خارجی مانند گرم کننده ها، خنک کننده ها یا فن ها استفاده می شود. وقتی دما از نقطه تنظیم شده فراتر می رود، رله فعال می شود و وقتی دما کمتر از نقطه تنظیم شده می شود، رله غیرفعال می شود.این ماژول با منبع تغذیه DC، ۱۲ ولت، کار می کند. همچنین ممکن است برای دستگاه خروجی که نیاز به ولتاژ دیگری دارد، یک منبع تغذیه جداگانه نیز نیاز باشد.ترموستات W1209 با تنظیمات پیش فرض قبل از برنامه نویسی عرضه می شود. با این حال، ممکن است این ترموستات گزینه های محدودی برای تنظیم نقاط تنظیم دما و سایر پارامترها ارائه کند. برخی از نسخه های ترموستات ممکن است امکان برنامه نویسی و سفارشی سازی پیشرفته تر را از طریق یک رابط برنامه نویسی یا ابزارهای برنامه نویسی خارجی ارائه دهند.ترموستات W1209 در پروژه ها و برنامه های کوچک استفاده می شود که کنترل دما به صورت ساده مورد نیاز است. این ماژول می تواند در انواع پروژه های آزمایشگاهی، آکواریوم ها، تراریوم ها، اتاق های کنترل دما و غیره استفاده شود.

 

 


مشخصات فنی ترموستات W1209


مشخصات تکمیلی ترموستات W1209 عبارتند از:

 • ولتاژ عملکرد: ماژول ترموستات W1209 با ولتاژ تغذیه DC 12 ولت عمل می کند. در نظر داشته باشید که ولتاژ تغذیه باید با نیازهای دستگاه خروجی هماهنگ باشد.
 • دقت دما: دقت اندازه گیری دما ترموستات W1209 ممکن است در محدوده دمای مختلف متغیر باشد. دقت آن در حدود ۰٫۱ درجه سانتیگراد است.
 • دمای محیط عملکرد: ماژول ترموستات W1209 برای کار در دمای محیطی مشخص طراحی شده است. محدوده دمای محیطی عملکرد حدود -۱۰ درجه سانتیگراد تا +۶۰ درجه سانتیگراد است. در دماهای خارج از این محدوده، دقت و عملکرد ممکن است کاهش یابد.
 • نمایشگر: ترموستات W1209 دارای نمایشگر LED است که در آن دمای فعلی و تنظیمات دیگر نمایش داده می شود. نوع نمایشگر ممکن است در بین مدل ها متفاوت باشد، اما از نمایشگر هفت نقطه (۷-Segment) استفاده می کند.
 • دکمه ها: ترموستات W1209 دارای چندین دکمه برای تنظیم پارامترها و تنظیمات است. این دکمه ها عموماً شامل دکمه های تنظیم دما، تنظیم زمان و دکمه های تغییر پارامترها می شوند.
 • رله خروجی: ماژول دارای خروجی رله است که جریان بالا تر (High Current) را تحمل می کند. این خروجی برای کنترل دستگاه های خارجی با جریان بالا مانند گرم کننده ها، خنک کننده ها و فن ها استفاده می شود.
 • سنسور دما: W1209 از یک سنسور دما (یک ترمیستور) برای اندازه گیری دما استفاده می کند. سنسور دما به میکروکنترلر اطلاعات دمای محیط را ارائه می دهد.
 • اتصالات: ماژول دارای اتصالات ورودی و خروجی است که برای تغذیه، اتصال سنسور دما و اتصال به دستگاه خروجی استفاده می شود. این اتصالات به صورت پین های مستقیم یا پیچی در دسترس هستند.

 

 


ویژگی های ترموستات W1209


در زیر، مشخصات فنی ترموستات W1209 به صورت زیر است:

 • محدوده کنترل دما: -۵۰°C تا +۱۱۰°C
 • دقت اندازه‌گیری دما: حدود ۰٫۱ درجه سانتیگراد
 • محدوده دمای محیطی عملکرد: -۱۰°C تا +۶۰°C
 • ولتاژ عملکرد: DC 12 ولت (ممکن است در برخی نسخه‌ها تفاوت داشته باشد)
 • نمایشگر دیجیتال: نمایشگر LED 7 نقطه (۷-Segment)
 • حالت‌های قابل تنظیم (P-Mode): شامل حالت‌های P0 تا P6 است (دقت بیشتر در دستور قبلی)
 • رله خروجی: جریان بالا (High Current)، برای کنترل دستگاه‌های خارجی
 • سنسور دما: ترمیستور برای اندازه‌گیری دما
 • اتصالات: پین‌های ورودی و خروجی برای تغذیه، سنسور دما و دستگاه‌های خروجی
 • ابعاد فیزیکی: ابعاد کوچک و قابل نصب در محل‌های محدود

 


بررسی کامل کنترلر دما XH-w1209


ماژول کنترلر دما W1209 دارای ۵ قسمت اصلی روی برد می‌باشد:

 1.  نمایشگر سون سگمنت ۳ دیجیت با ابعاد ۱*۲٫۳ سانتی متر که مقدار دما را به صورت ده دهی نمایش می‌دهد.
 2. در زیر نمایشگر ۳ کلید برای کنترل ترموستات XH-W1209 قرار گرفته اند. کلید اول set و دوکلید دیگر + و – برای کم و زیاد کردن مقدار دما تعبیه شد است.
 3.  در زیر کلیدها، رله‌ی مشکی ۱۲ ولت ۲۰ آمپری برای قطع و وصل جریان مدار قرار گرفته است.
 4.  همچنین در روی برد دو عدد ترمینال ۲ پین سبز رنگ، یکی برای رله K0 و K1  و دیگری برای تغذیه ۱۲ ولت و GND می‌باشد.
 5.  سنسور کنترل دما XH-W1209 دارای سوکت سفید رنگ XH است. طول کابل آن ۳۰ سانتی متر می‌باشد. همچنین سنسور دارای روکش فلزی است.

 


عملکرد و تنظیمات ترموستات دیجیتال


ماژول XH-w1209 دارای ۳ کلید کنترل Set ، + و – می‌باشد. اگر کلید SET را برای ۲ ثانیه نگه داریم ۷ گزینه برای تنظیم ترموستات به این صورت P0,P1,P2,P3,P4,P5,P6 نمایش داده می‌شوند. شماتیک مدار کنترلر دما XH-W1209

شماتیک مدار کنترلر دما XH-W1209

 

پس از وارد شدن در منوی تنظیمات با دو کلید + و – محدوده دمایی را انتخاب می‌کنیم. نمایشگر سون سگمنت زمانی که رله فعال باشد، روشن شده و تا زمان فعال بودن روشن خواهد ماند. با قطع شدن رله LED خاموش می‌شود. در ادامه هر کدام از ۷ حالت ذکر شده را بررسی خواهم کرد.

 

 • حالت P0 خنک کننده یا گرم کننده

در این حالت عملکرد کنترلر دما را در دو حالت خنک کننده یا C به عنوان Cooling و گرم کننده یا H به عنوان Heating تنظیم می‌کنیم. اگر کنترل دما را روی حالت C تنطیم کنیم. به محض کاهش دما از حد تعریف شده؛ رله فعال خواهد شد. اگر کنترلر رادر حالت H تنظیم کنید. به محض افزایش دما از حد تعریف شده؛ رله فعال خواهد شد.

 

 • حالت P1 هیستریسس hysteresis

در این حالت می‌توانید تلورانس حساسیت را تنظیم کنید. به عنوان مثال اگر دما رار روی ۱ درجه سانتی گراد تنطیم کنید. دمای مطلوب ترموستات هم ۲۰ درجه سانتی گراد باشد، رله در ۲۱ درجه سانتی گراد (۲۰C + 1C ) غیرفعال خواهد شد. دوباره رله زمانی که دما به ۲۰ درجه سانتی گراد کاهش پیدا کند، فعال خواهد شد.

 

 • حالت P2 بالاترین حد دما

در این حالت می‌توانید بیشترین حد دما را تنظیم کنید. البته کمتر از ۱۱۰ درجه سانتی گراد باشد.

 

 • حالت P3 پایین ترین حد دما

در این حالت می‌توانید کمترین حد دما را تنظیم کنید. ( – ۵۰ درجه سانتی گراد )

 

 • حالت P4 دمای صحیح یا کالیبراسیون

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد ماژول کنترلر دما W1209 می‌باشد. ترموستات را مانند یک ترمومتر دقیق تنظیم کنید. اگر دماسنج کالیبره شده ندارید، باید دما را روی ۰ درجه تنطیم کنید. به این روش با دقت ۰٫۱ درجه سانتی گراد، دما را خواهد سنجید.

 • حالت P5 تاخیر در قطع رله

در این مرحله ، زمان تاخیر  اولیه را بین ۱ -۱۰ دقیقه می‌توانید تنظیم کنید. اگر روی ۱ دقیقه تنظیم کنید؛ پس از فعال شدن رله تا ۱ دقیقه پس از گذر از دمای تعیین شده فعال خواهد بود. این حالت مناسب برای دستگاه جوجه کشی است.

 

 • حالت P6 اخطار دمای بیش از حد

در این حالت، ابتدا برد را خاموش و سپس روشن کنید. سپس با کلید Set وارد تنظیمات شوید. دمای مورد نظر را تنظیم کنید. هنگامی که دما از حد تعریف شده بالاتر برود. آلارم فعال شده و نمایشگر دما را نشان نخواهد داد.

 


 

 

درباره نویسنده

پریسا پوربلورچیان

تولید کننده محتوا / کارشناس IOT

زندگی یعنی پژوهش و فهمیدن چیزی جدید

تلاشم بر این است تجربیاتم در زمینه IOT‌ را به بهترین شکل با شما در میان بگذارم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۲۳۷ دیدگاه

   • سلام
    من این ماژول پارسال از شما خریداری کردم.
    یک مدت خاموش بوده الان وقتی روشن میکنم دمایی که نشان میده دقیق نیست مثلا دمای آب با دماسنج جیوه ای ۲۷ نشان میده اما ماژول ۲۰ نشان میده میخواستم بپرسم چطور ی کالیبره میشه.در ضمن p4 روی صفر میباشد.

    • با سلام
     در متن آموزش مراحل تست ماژول توضیح داده شده است، در ابتدا با توجه به توضیحات ماژول را بررسی نمایید و سپس نتیجه را از همین طریق اعلام کنید.

   • سلام
    لطفاً درباره کالیبره کردن کنترلر ترموستات توضیح بفرمایید. ضمناً دماسنجی که دقیق باشه هم ندارم میخوام خود این کنترلر و به تنهایی اگر امکانش هست کالیبره کنم.
    مرسی از شما

    • با سلام
     در خصوص کالیبره کردن این ماژول در دیتاشیت، اطلاعاتی ارایه نشده است. از دیگر کاربرانی که در این خصوص تجربه دارند، تقاضا دارم تا در این بحث شرکت کنند.

     • سلام دوستان میخواستم درباره کالیبره کردن این ترموستات برای شما توضیهاتی را بدم :
      ۱_ این ترموستات دماش اصلا تنظیم نیست وباید خود شما این رو تنظیم کنید
      ۲_ شما برای کالیبره کردن به یک دماسنج خوب نیاز دارید البته اگر این ترموستات رو برای کاری میخواید که خیلی مهم نیست میتونید از دما سنج های که خیلی هم قوی نیستن استفاده کنید هرچی دما سنجتون قوی باشد کالیبره دقیق تر انجام میشه
      ۳_شما برای کالیبره کردن باید دکمه ی set را به مدت ۴ ثانیه نگه دارید تا قسمت تنظیمات ظاهر شود
      ۴_ و با کلیک بر روی دکمه ی + به قسمت p4 بروید و دکمه set بفشارید
      ۵_ خوب برای شما ۰ ضاهر میشود در این قسمت باید ببینید اختلاف ترموستات با اون دماسنجوتون چقدره
      ۶_ خوب برای مثال اگر ترموستات دما را ۳۰ نشان میداد و دما سنج ۲۵ را نشان میدادشما باید با استفاده از دکمه ی – شماره را به -۵ برسانید تا از دما ی ترموستات کم بشود و بلعکس اگر دما سنج ۳۵ را نشان میداد شما با استفده از دکمه + شماره را +۵ میرساندید
      برای خرید تمامی قطعات دستگاه جوجه کشی ( تایمر ،موتور ترنر، سبد هچر،ترموستات ، تایمر دیجیتال،فن ، یونولیت ، رطوبت ساز، دما سنج و رطوبت سج، کنترل رطوبت ، برد دستگاه جوجه کشی و….)

      _

      • با سلام
       از اینکه اطلاعات خود را با دیگر کاربران به اشتراک گذاشته اید، سپاسگزاریم.

        • با سلام
         کاربر گرامی طبق قوانین سایت امکان انتشار اطلاعات شخصی افراد وجود ندارد.

         • سلام.من ی حالتی میخوام ک اگ دما ب ی حد بالایی رسید رله فعال بشه و برقو قطع کنه(ک تا اینجا این محصول این کارو انجام میده) و مجدد ک دما پایین میره رله غیرفعال نشه ک برقو وصل کنه..در کل میخوام با اولین باری ک دما ب اون حد بالا رسید برقم قطع بشه و با کاهش دما مجدد وصل نشه
          یا بعبارتی بصورت مکانیکی برقو وصل کنم….

          • با سلام
           در این خصوص بایستی یک ترموستات برای شما طراحی شود که خارج از موضوع آموزش است.

      • ممنون از توضیحات میخواستم ببینم اگر برق تغذیه این ترموستات قطع شد تنظیمات مربوطه حذف میشن یا مشکلی از بابت پریدن تنظیمات بوجود نمیاد

    • سلام، برای کالیبره کردن بدون داشتن دماسنج دقیق میشه از خواص ترمودینامیک آب استفاده کرد، به این صورت که شما با قرار دادن مخلوط آب و یخ در ظرف و استراحت دادن در حدود ده دقیقه، دمای آب در ظرف دقیقا صفر درجه خواهد بود که با تماس سنسور با آب می تونید ماژول رو کالیبره کنید

   • سلام خانم پوربلورچیان من یکی ازاین ماژول هاروخریدوبرطبق گفته های شماتنظیم کردم ولی لامپ روشن نمیشه لطفاراهنمایی کنیدباتشکر

    • با سلام
     این ماژول دارای مودهای تنظیم مختلفی است و به این نکته توجه داشته باشید که خروجی در بازه دمای تنظیم شده فعال می‌شود. ممکن است در تنظیمات به دمای مورد نظر نرسیده و خروجی رله فعال نشده است.
     بررسی و نتیجه را از همین طریق اعلام نمایید.

  • سلام . آیا با این ماژول میتونم کولر آبی رو قطع و وصل کنم یا نه؟ ( یعنی ولتاژ و آمپرش به کولر میخوره؟) و سوال دیگه اینکه این ماژول نیازی به آداپتور داره یا نه؟

   • سلام آقاایمان این ترموستات به تنهایی قدرت خاموش و روشن کردن کولریاهروسیله دیگه روندارد اما باقرار دادن کنتاکتورفشارقوی(رله)برایه قطع وصل کردن کنتاکتور کارایی دارد.این موضوع رو دنظر داشته باش که کنتاکتوربرق کولر روشن خاموش میکنه باتوجه به دستوری که ترموستات۱۲۰۹به کنتاکتورمیده

    • با سلام
     از اینکه تجربه ی خود را با دیگر کاربران به اشتراک میگذارید، صمیمانه سپاسگزاریم.

 • سلام و تشکر
  اما…
  یه سوال
  سنسورsht1xx بهتر از DS1820نیس؟؟
  اگه یه توضیح اجمالی بفرمایین ممنون میشم
  چون اینطور که بنده تجربه کرده ام اکثر سنسورهای دما بیشتر به درد یادگیری میخورن و در محیط های صنعتی شرف و آبرو برای ما نمیگذارن و قاطی میکنن !!!!

  • با سلام خدمت شما دوست عزیز

   با توجه به اینکه شرایط کار درمحیط های صنعتی متفاوت است از این رو نوع سنسور و شیوه ی درایو کردن کاملا متفاوت است. شرایطی از جمله میزان نویز، لرزش، اختلاف دمایی و … در انتخاب نوع سنسور و مدار موثر است.

   ممنونم از توجه شما

   • سلام.من این مدل رو گرفتم کلید منفی ومثبتش فقط کلید مثبتش درست کار میکنه منفیش فقط یکساعتی کار کرد الان که کلید منفی رو فشار میدم که ارقام درجه کم بشه مثل کلید setکار میکنه یک چشمک زن میشه وایمیسته ویک لحظه چراغ ال ای دی هم خاموش وروشن میشه .یعنی با فشار دادن کلید منفی..داخل منو هم که میخام یک شماره رو پایین بیارم عمل نمیکنه وبر میگرده به صفحه اول..لطفا اگه میتونید راهنمایی کنید..متشکر

    • با سلام
     این مورد توسط بنده تست نشده است. روش راه اندازی را بفرمایید تا بررسی شود.

 • سلام خسته نباشید.
  میبخشید من این ماژولو خریدم وقتی روشن میکنم قسمت set رو نگه میدارم عداد شروع به چشمک زدن میکنه ویه عدد بهش میدی ولی چیزی به اسم تنظیمات pنداره وروی نمایشگرنشون نمیده…..وسوال دیگه نحوه اتصال k0 k1 رو توضیح بدین ممنون میشم ورودی هیتر k0 وخروجیشk1؟؟

  • سلام
   اگر کلید SET را برای ۲ ثانیه نگه دارید ۷ گزینه برای تنظیم ترموستات به این صورت P0,P1,P2,P3,P4,P5,P6 نمایش داده می‌شوند.
   و برای سوال دوم ۲ پایه K0 وK1 به ترتیب خروجی ۱ و ۰ رله می باشد. چنانچه میخواهید پس از فعال شدن رله فن روشن شود به پایه K1 و چنانچه میخواهید هیتر غیرفعال شود به پایه K0 اتصال دهید.

 • با سلام
  به رله K0 و K1 میشه برق ۲۲۰ ولت وصل کرد؟
  اگه میشه فاز یا نول رو وصل کنم؟
  یا باید برق ۱۲ ولت وصل کرد؟
  با تشکر

  • سلام
   همانطور که در اطلاعات رله استفاده شده در برد گفته شده ولتاژ مورد نیاز ما ۱۱۰ ولت می باشد. ولی ولتاژ ۲۲۰ ولت نیز با توجه به تست ما سوییچ میکند.

   • سلام پریسا خانوم ممنون میشم منو راهنمایی کنید من یک ترموستات واسه دستگاه جوجه کشی خونگی میخوام این کیت که اینجاست خوبه یا چیزی پشنهادی دارید که بهتر باشه البته هزینش خیلی بالا نباشه مثل ترموستات همون رستگاهای صنعتی ۲۰۰هزارن
    بعد ی سوال دیگه که این کیتی که اینجا زده اماده بکاره یا باید خودمون درستش کنیم؟

    • سلام
     از توجه شما ممنونم.
     در این خصوص بنده نمیتوانم به طور قطعی پاسخی برای این سوال ارایه دهم. از این دست مازول‌ها در بازار زیاد هست. با سنسورهای مختلف و عملکرد متفاوت، ولی مساله‌ای که هست این ماژول بسیار طرفدار دارد ولی اینکه کاربران برای چه منظوری استفاده می‌کنند. بنده اطلاعی ندارم. باید تست کنید. درضمن اگر تست کردید، جهت آگاهی دیگر کاربران نظرتان را از همین طریق اعلام کنید.

    • با سلام
     در متن آموزش هر کلید به صورت جداگانه توضیح داده شده است. همچنین دیتاشیت را مطالعه فرمایید.

 • سلام
  بنده ارتباط این ماژول را با اینترنت اشیاء متوجه نمیشوم!
  این یک کنترلر ساده دماست، خروجی داده و ارتباط با ماژول های شبکه در این برد به چه صورت میباشد؟
  با سپاس

  • سلام
   ضمن تشکر از توجه شما ، فرمایش شما کاملا صحیح است؛ این برد به تنهایی توانایی ارسال دیتا ندارد. از آنجایی که سنجش دما در اینترنت اشیا از اهمیت زیادی برخوردار است، تصمیم به استفاده از این اسم گرفته ام.

   • سلام ، ممنون از سایت خوبتون . یه سوال داشتم ؛ دماسنج این کیت کنترلر دما ، آیا نیاز به کالیبره کردن داره یا نه ؟ آخه من یه دماسنج دیجیتال HTC-1 دارم ، دما رو ۴ دهم درجه پایین تر از این کیت نشون میده … به نظرتون کالیبره کردن دمای این قطعه رو با دماسنج دیجیتال انجام بدم یا با همین دماسنج ها معمولی الکلی؟

    • با سلام
     طبق اطلاعات دیتاشیت و تجربه دیگر کاربران این ماژول نیازی به کالیبره نخواهد نداشت. در خصوص سوال دوم متوجه نشده ام منظور شما کدام ماژول است.

  • سلام
   کاربر گرامی ، لینک محصول در آموزش قرار داده شده است و همچنین قیمت های سایت به روز و معتبر هستند .

 • سلام باتشکر از توضیحات مفیدتون میخواستم بدونم از الارم در حالت p6 چطور میشه خروجی گرفت یعنی الارم صوتی داشته باشیم

  • سلام
   با توجه به دیتاشیت باید خروجی را از سون سگمنت به یک بیزر وصل کنید. همانطور که در توضیحات هم گفته شد شیوه ی عملکرد سگمنت متفاوت تر از بقیه حالت ها است.

  • سلام
   مقدار مقاومت R3 = 10 اهم می باشد. ولی متوجه نشدم به چه علت نیاز به این مقاومت دارید؟

 • با سلام و احترام: بسیار مفید و ارزنده بود . ای کاش نحوه اتصالات را هم بیان می کردید. خروجی در این ماژول کمی نیاز به توضیح دارد. آیا می شود رله را با ۲۲۰ ولت متصل کرد؟ بخاطر راهنمایی و دقت نظرتان سپاس دارم…

  • سلام سپاس از توجه شما
   اتصالات رله بسیار ساده است. ۲ پایه K0 وK1 به ترتیب خروجی ۱ و ۰ رله می باشد. چنانچه میخواهید پس از فعال شدن رله فن روشن شود به پایه K1 و چنانچه میخواهید هیتر غیرفعال شود به پایه K0 اتصال دهید.
   همانطور که میدانید در اطلاعات این رله ۱۱۰ ولت ذکر شده است. ولی با توجه به تست هایی که ما انجام دادیم ولتاژ ۲۲۰ ولت هم سوییچ میکند. پیشنهاد میکنم بیشتر از ۷ آمپر برای ۲۲۰ ولت جریان نکشید.

 • سلام
  در مورد پایه های خروجی K0 و K1 در حالت خنک کننده یا گرم کننده هیچ تفاوتی نمیکنه به کدوم پایه متصل کنید. در حقیقت مثل یک کلید عمل میکنه و رله را در صورت رسیدن به نقطه تنظیم قطع یا وصل میکند.
  باتشکر

   • با سلام و تشکر
    مطالب ذکر شده در مورد این محصول ترجمه ناقص راهنمای همراه آن میباشد که احتمالا توسط سازنده ها یا کپی کننده های چینی آن ارایه شده و در مواردی ناقص و نادرست است.متاسفانه ارایه دهنده این مطالب هم نه ماژول مربوطه را دیده و نه آزمایشی با آن انجام داده است.
    ۱- در نمونه اینجانب برای وارد شدن به منوی تنظیمات p0-p6 نیاز به گرفتن کلید set برای مدت حدود ۵ ثانیه است نه ۲ ثانیه.
    ۲- در مورد مهمترین مطلب که تنظیم دمای مطلوب ترموستات است هیچ اشاره ای نشده.در نمونه اینجانب با یک بار زدن کلید set وارد تنظیم دمای مطلوب شده و با کلید + یا – تنظیم و با یک بار زدن کلید set از آن خارج میشوید.
    ۳- مطلب بیان شده در مورد حالت cooling و heating کاملا برعکس است هم از نظر عقلی و هم از نظر عملکرد دستگاه.در حالت cooling ابتدا رله غیر فعال است و با بالارفتن دما از دمای مطلوب رله فعال میشود و در حالت heating ابتدا رله فعال است و با بالا رفتن دما از دمای مطلوب رله غیر فعال میشود.البته با در نظر گرفتن hysteresis
    ۴- در مورد k0 , k1 مربوط به رله هم یکی از دوستان تصحیح کرده اند البته نه به طور کامل.k0 به کانکتور normal open و k1 به کانکتور مشترک رله متصل است و برای استفاده اصولی و جلوگیری از برق گرفتگی ،سیم فاز باید به k1 (کانکتور مشترک رله) وصل شود و k0 به مصرف کننده
    ۵- در حالت p6 (آلارم) یک دما تعیین میشود و با بالا رفتن دما از این مقدار نمایشگر — (حالت آلارم) را نشان میدهد و رله “غیر فعال” میشود و تا پایین آمدن دما از این مقدار رله فعال نخواهد شد.
    ۶- نمونه اینجانب هم منوی p7 و p8 دارد که نمیدانم برای چیست.
    با احترام

    • سلام
     از دقت نظر شما و راهنمایی در خصوص راه اندازی این ماژول ممنونم. در خصوص حرف شما در مورد ترجمه عرض شما کاملا صحیح است. بخشی از آموزش توسط دیتاشیت محصول ترجمه گردیده ولی برای تست نهایی بنده ماژول را تست کرده و طبق نتایج به دست آمده آموزش را نوشته ام. اگر دقت کنید تاریخ این آموزش مربوط به ۹ ماه قبل می‌باشد و ورژن های متفاوتی از این ماژول در بازار عرضه شده است که دارای تنظیمات متفاوتی هستند و حتی ورژن جدید این ماژول در فروشگاه دانشجوکیت وجود دارد که نحوه ی راه اندازی آن با آموزش کمی متفاوت است. در هر صورت از راهنمایی شما در این مورد سپاسگزارم.

  • سلام
   ماژول کنترلر دما با طول یک متر در سایت موجود است و برای افزایش طول سیم امکان پذیر است و برای افزایش بیش از ۱ متر باید موارد را به صورت عملی بررسی کنید.

 • سلام ما‍ول رو تست کردم تا ۴۹٫۹ درجه رو نشون میده ولی سون سگمنت خود ۵۰ درجه و بالای ۵۰ درجه رو نشون نمیده و ۳ تا خط نشون میده علت چیه؟با تشکر

  • با سلام
   در این خصوص بنده تابحال با چنین مشکلی مواجه نشده‌ام. لطفا اعلام بفرمایید که در کدامیک از حالت‌های P0 تا P6 تنظیمات اولیه را انجام داده اید.

   • سلام در حالت P2 جهت تعیین دمای ماکزیمم (۱۱۰) و در حالت P3 جهت تعیین دمHی مینیمم (-۵۰ )تنظیم شده است

    • من مجددا بررسی کردم به نظر میرسد مراحل را درست رفته اید، پیشنهاد میکنم از مود های دیگر استفاده کنید.

     • سلام لطف کنید آموزش راه اندازی ماژول کنترل دما مدلxy-tr01 را توضیح دهید اگر ممکنه لطف میکنید

      • با سلام
       از پیشنهاد شما ممنونم. بررسی و در صورت امکان آموزش آن منتشر خواهد شد.

 • سلام پریسا خانوم ممنون میشم منو راهنمایی کنید من ی ترموستات واسه دستگاه جوجه کشی که خودم درست کردم میخوام شما چه مدلی رو پیشنهاد میکنی که فقط دما رو کنترل کنه
  چطور ما این ترموستات شمت رو سفارش بدیم

  • سلام
   به نظر من از ماژولی که در همین آموزش استفاده کرده ام میتوانید تست کنسد. ولی بنده در خصوص دستگاه جوجه کشی این ماژول را تست نکرده ام. پیشنهاد میشود ماژول را تهیه کرده و تست کنید. برای خرید از لینک ماژول کنترلر دما با سنسور DS18B20 ضدآب مدل W1209 اقدام کنید.

   • سلام مجدد
    واقعا از راهنمایتون ممنونم و باید ی خسته نباشید حسابی بهتون بگم که اینجوری وقت میزارید و اطلاعات مفید خودتون رو در اختیار بقیه میزارید اکثرا عشقی جواب سوالاتو میدن ولی شما به ترتیب و خیلی دقیق جواب همه رو میفرستید که نشانه شخصیت بالای شماست
    بازم تشکر میکنم از راهنمایتون

    • سلام
     از توجه و دقت نظر شما ممنونم.
     هدف دیجی اسپارک ایجاد بستری برای آموزش و به اشتراک گذاشتن اطلاعات جهت ارتقا سطح دانش فنی کاربران است. امیدواریم علاوه بر شما برای کلیه کاربران مفید باشیم.

 • سلام
  یک سوال در مورد این ماژول.
  اگر اونو به سنسور ntc خودرو پراید وصل کنیم و طول کابلشو حدود دو متر انتخاب کنیم و بعد ترموستاتو کالیبره کنیم درست کار میکنه؟

  • سلام
   سوال شما نیاز به بررسی عملی خواهد داشت و بنده این مورد را تست نکرده ام. در واقع کاربرد مورد نظر شما خاص است و در دیتاشیت به این موضوع اشاره ای نشده است و باید جداگانه تست گردد.

   • سلام من یک ماژول ترموستات w1209 دارم که یک درجه دما رو پایین نشون میده آیا امکان کالیبره کردنش هست ؟ به چه صورت؟تشکر

  • حمید خان اگر نتیجه گرفتی منم میخوام برای ترموستات کولر ال۹۰ ازش استفاده کنم لطفا اطلاع بدید

  • سلام
   به عنوان مثال فرض کنید محدوده دمای مورد نظر شما ۲۰ درجه سانتی گراد است و ترموستات را روی این دما تنظیم می‌کنید و این دمای ۲۰ درجه دمای مطلوب شما خواهد بود. حال اگر دما به بیش از ۲۰ درجه سانتی گراد رسید خروجی فعال و هشدار دهد. که این خروجی می‌تواند بیزر و ال ای دی و یا رله باشد.

  • سلام
   اتصال بیزر نیاز به تغییرات در ساختار ماژول دارد که پیشنهاد نمی‌شود.

 • سلام
  ممنون از این همه اطلاعات اموزشی که در اختیار همه قراردادید
  من یه مشکلی برام پیش اومده .

  من سه تا برد با سنسور از یه مدل این ماژول دارم که وقتی سنسور دمای هر سه رو برای ازمایش و ست کردن نوبتی رو یه برد وصل کردم که هر سه متفاوت دما رو نشون میدند.
  چکارشون کنم به نظرتون؟

  • با سلام
   کاربر گرامی متاسفانه بنده اصلا متوجه سوال شما نشدم. لطفا شفاف‌تر و طبق اصول دستور زبان فارسی بنویسید تا بنده هم متوجه شوم.

  • سلام
   ببخشید من ترموستات رو نصب کردم به گونه ایی که
   از یه طرف به برق شهری وصله و از طرف دیگه به لامپ که به ترموستات وصل میشه
   آدابتور۱۲ ولت هم بهش وصله
   حالا میخوام یه فن بهش وصل کنم که خودکار خودش مثل لامپ روشن و خاموش بشه !
   وقتی حرارت بالامیره روشن و وقتی کم میشه خاموش ☆
   اگه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

   • حمید خان اگر نتیجه گرفتی منم میخوام برای ترموستات کولر ال۹۰ ازش استفاده کنم لطفا اطلاع بدید

 • س به رله ۱و۰برق ۲۲۰ وصل کردم ولی چراغ روشن نمی‌شود البته یک سیم مستقیم ودیگری ار پریز به K1 از k0به چراغ برق رسانی می‌شود ولی روشن نمی‌شود وساپورت چراغ تا چند وات جواب میده مرسی آگه ج بدید

 • سلام
  من این ماژول روخریدم ولی وقتی کلیدsetرومیزنم فقط چشمک میزنه ودماروبادکمه + -بالاپائین میکنه ولی هرکارمیکنم تنظیماتش نمیاد حتی کلیدset روبیشتراز۲ثانیه هم گرفتم ولی تنظیماتش نمیاد.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • سلام
   کاربر گرامی اگر دقیقا راجع به همین کالا صحبت می‌کنید، فقط با نگه داشتن میکروسوئیچ وسطی قابل اجرا می‌باشد.

 • سلام

  این ماژول با اداپتور کار میکنه ؟ مخصوص خودش هست یا با شارژر موبایل هم میشه راهش انداخت ؟

 • سلام و با تشکر از مطلب خوبتون منکه اصلا تابحال کاری به مسائل الکترونیکی نداشتم تونستم راحت ازین مدار سر در بیارم. در حالت p3 و کمترین حد دما علامت منفی جا افتاده که باعث شد تا مدتی فکر کنم این مدار از ۵۰ درجه تا ۱۱۰ درجه رو میشه براش تنظیم کرد البته در پایین اونو ذکر کردید که از منفی ۵۰ تا ۱۱۰ درجه. لطفا تصحیحش کنید:) ممنون از مطالب خوبتون

 • مطالب بسیار عالی و کارآمد بود واقعا تشکر از ساخت این محصول و توضیحات منحصر به فرد شما

   • سلام من‌ترموستات مدلxh.w1209خریدم
    و‌درست در مدار‌قرار‌دادم‌ولی‌وقتی‌که‌رله‌روشن‌لامپ‌روشن‌نمیشه‌اصلا‌لامپ‌در‌هر‌صورت‌روشن‌نمیشه‌دلیلش چیه؟
    بخاطر‌اداپتور‌۵ولت؟؟!!!

 • سلام ، بنده ماژول خریدم ،برای گرم کردن در زمستان مشکلی نداشتم ولی حالا که به جای ترموستات یخچال وصل کردم و میخوام به عنوان خنک کننده ازش استفاده کنم ،اگر دمای بالاروی ۲۷ درجه و پایین روی ۲۵ درجه تنظیم کنم ،روی ۲۵ قطع نمیکنه و روی ۲۲ درجه قطع میکنه هر چند که p1 روی ۲ درجه گداشتم.

  • با سلام
   این مورد کاملا طبیعی است، ممکن است سنسور در محیطی قرار گرفته شده است، که دما را با اختلاف اندازه گیری می‌کند.

 • سلام میشه طریقهاضافه کردن نصب بیزر را به این برد موقعی که فعال میباشد را تشریح نمایید ممنون میشم

 • سلام

  ماژول نمایشگر کنترل دما ۱۲ ولت XH-w1209 را خریداری کردم و مطالب راه انداری رو هم مطالعه کردم
  حالا من یه المنت ۲۲۰ ولتی دارم چگونه به این ماژول وصل کنم؟

 • باسلام.ببخشیدمزاهم شدم.من این دستگاه رو برای جوجه کشی خریدم وهمه سیم هارودرست وصل کردم ولی مثلادماروروی۳۷تنظیم میکنم دیگه لامپ خاموش نمیشه ودماهمین جورمیره بالاتر .نظرشماچیه.ممنون

   • درود من‌این‌ترموستات رو از بیرون خریدم. چطور روشنش‌کنم؟!سوکتی نداره‌که برق‌رو بهش وصل‌بکنم‌گفتن‌با اداپتور ۱۲‌ولت راه‌اندازی بشه بهتره. الان‌اداپتوره رو‌چطور وصل‌کنم‌به این؟!ممکه‌لطفا راهنماییم‌کنید

 • سلام من این دستگاه کنترل دما w۱۲۰۹ را خریدم میخواهم بر روی دستگاه جوجه کشی مصب کنم فن و چراغ را چطور باید به این دستگاه وصل کنم

  • با سلام
   توان اسمی رله در این مدار ۱۰ آمپر میباشد. چنانچه مصرف کننده شما از نوع ۲۲۰ ولتی است، به این معنی است که رله تا ۲۲۰۰ وات را میتواند پشتیبانی کند. ولی دقت کنید که این توان به صورت اسمی بوده و ممکن است به هنگام کار با رله، با مشکل مواجه شوید.

 • سلام من یه هیترهواگرم دارم میخوام وقتی روشن میکنم پمپ بادهمراه با المن روشن بشن وموقع خاموش شدن اگه دسته هوا داغ باشه المنت خاموش بشه ولی پمپ بادروشن بمونه تادسته خنک بشه بعدپمپ هم خاموش بشه/کسی میتونه راهنمایی کنه ک تنظیمات این ماژولو چجور انجام بدم؟

  • با سلام و تشکر ازشما
   برای این منظور کافیست از تایمر استفاده کنید. چنانچه امکان اتصال سنسور دما به دسته هیتر را دارید، میتوانید از کنترلر دما استفاده کنید. در غیر این صورت پیشنهاد میشود از تایمر استفاده کنید.

 • ببخشید شما در باره ترموسات XH-w1209 توضیح دادید ایا ترموسات w1209 مثل همین ترموسات p0تاp6دارد؟

 • سلام ترموستات روی ۳۷٫۷ چراغ خاموش میشود و روی ۳۷٫۵ چراغ روشن میشود اینطوری تنظیم کردم
  ولی برعکس انجام میدهد ۳۷٫۷ چراغ روشن میشود و روی ۳۷٫۹ چراغ خاموش میشود لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام
   چنین امری منطقی است. بازه انتخابی شما برای سنجش دما خیلی کوچک است. عملا کاربردی نخواهد بود. کنترل دما در این محدوده به سنسور دقیق‌تری نیاز دارد.

 • سلام
  با آداپتور ۱۲ ولت ۲ آمپر ممکن بسوزه؟
  یا آداپتور ۹ ولت جواب میده واز چه جریانی تا چه جریانی باید داشته باشه؟

 • سلام خانم پوربلورچیان من این ماژول خریداری کردم برا دستگاه جوجه کشی وقتی روشن میکنم عداد رو صفحه نمایشگرش قاطی میشه یعنی دما رو درست نشون نمیده مثلا از ۳۷٫۷ درجه میاد رو ۲۵٫۷ همینطوری بالا پاین میشه تند تند ..علتش چیه ؟

  • با سلام
   با توجه به اینکه تا به حال چنین موردی دیده نشده است، لطفا تغذیه مورد استفاده و روش استفاده را بفرمایید تا بررسی دقیق تری صورت گیرد.

 • سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم برای راه اندازی ماژول چقدر جریان نیاز هستش و میشه از منابع تغذیه خازنی که جریان کمی دارن هم برای راه اندازی استفاده کنیم؟ممنون

 • سلام من تلرانس واکنش روی ۰٫۱گذاشتم یه مدت کار کرد ولی الان اتفاق عجیبی که افتاده اینه که روی۰٫۲ واکنش نشون میده خاموش روشن کردم مودشا تغییر دادم ولی هیچ تغییری نکرد لطفا راهنمایی کنید؟ یک سوال دیگه هم داشتم من دوتا از این ترموستات دارم یکی روی هیتر هست و دیگری روی کولر تنظیم شده بعضی مواقع با این که کنار هم هستند و کالیبر شده اند بعضی موارد درحد دو دهم اختلاف میوفته میخواستم بدونم میشه هردو را به یک سنسور بصورت موازی وصل کنم تا دما یکسان بشه؟

 • سلام من یه ترموستات ۱۲۰۹ برای دستگاه جوجه کشی خریدم رویp5 ودمای ۳۷٫۵ تنظیم کردم همه سیمها رو هم طبق تصویر نصب کردم اما لامپ روشن نمیشه یعنی برق وارد k1میشه ولی به k0نمیره با فازمتر چک کردم سیم ها رو از ترمینال k1به ترمینالk0 نمیره و نمیدونم چرا؟میشه کمکم کنید ممنون

 • سلام ببخشید میشه کلیه تنظیمات دقیق و لازم برای نصب ماژول روی دستگاه جوجه کشی رو بگید شاید من و افرادی مثل من بتونن راحتر و دقیقتر سیستممون رو نصب و راه اندازی کنیم.
  ممنون میشم

 • سلام من دما سنج جیوه ای دقیق دارم دما را دقیق نشان میده یعنی زوی ۳۴.۲نشون میده اما ترموستات من دما را روی ۳۷.۵دهم نشون میده برای این که ترموستات رو دقیق با اون یکی کنم باید چکار کنم که دقیق دمای هر دو یکی نشون بده

 • سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون
  میخواستم بگم که هروقت ماژول رو تنظیم می کنیم
  اگه خاموش کردیم و دوباره روشن کردیم دوباره باید تنظیم کنیم یا نه

 • سلام مهندس جان ببخشید چطور میشه نوسانات دما رو توی این ماژول کم کرد من هرکار میکنم دما ثابت نمیمونه و دائما بالا پایین میره مثلا ۳۳.۲میشه۳۲.۸ دوباره میشه۳۴.۶ دوباره ۳۳.۷ ۳۱.۹و…. چیکار کنم این تغیرات اختلاف رو نداشته باشه مشکل از کجا هست به نظرتون؟؟

  • با سلام
   طبق اطلاعات دیتاشیت سنسور دقت تا ۱ درجه سانتی گراد است و ممکن است این خطا مربوط به دقت اندازه گیری باشد. با توجه به اینکه این مورد توسط بنده تست نشده است، امکان پاسخ دقیق وجود ندارد.

 • میبخشید بنده مشکل اختلاف دما و نوسان کلی داشتم که دما زیاد با اختلاف تغییر میکنه انگار نویز داره و نوسان میده و اینکه داخل بردم یه خازن c1 حذف شده میشه مشکل از اون باشه؟ مقدار و مشخصات خازن رو دارید؟؟؟

 • سلام دوستان برای بهبود پرش دما که بعلت نویز هست باید جای c1 یک خازن نویز گیر گذاشت که درون بسیار از ماژولهای ۱۲۰۹ جای اون رو خالی گذاشتن بهترین خازن نویز گیر ۱۰۰nf عدسی یا smd هست گذاشتن خازن smd داخل برد سخت هست برای راحتی میتونید برد رو برعکس کرده و از پشت برد خازن رو با پایه های سوکت سنسور موازی کنید و مشکلتون به کلی و بدون مشکل دقیق و تضمینی حل کنید. التماس دعا

  • با سلام
   کاربر گرامی از اینکه تجربیات خود را با ما به اشتراک می‌گذارید، صمیمانه سپاسگزاریم.

 • سلام
  ببخشید من دستگاه رو دقیق مثل روش دومی که باید وصل بشن انجام دادم
  یعنی سیم لامپ از برق شهری ۲۲۰ ولت که سیم آن هم به برق و هم به ترموستات وصل میشه انجام دادم
  آدابتور ۱۲ولت هم واسش گذاشتم
  حالا میخوام فن رو بهش وصل کنم که خودکار مثل لامپ روشن و خاموش بشه
  اگه ممکن هست راهنمایی کنید
  ممنون

 • سلام مال من پرش دما دارد یک لحظه زیاد میشه بعد به حالت خود بر می گردهیا برعکس چه کار کنم لطفا رهنمایی کنید

 • سلام وعرض تبریک سالنو خانم پوربلوچیان من یکی ازاین ماژولهاروخریدم ونصب کردم الان حداکثردماکه روی۱۱۰ درجه میرفت الان دبگه از۵۰و۷۰بیشترنمیره دمای محیط روکه دماسنج مرجع ۲۳میزنه این ماژول ۱۶٫۴نشون میده ودرهنگام تنظیم یدفعه —- باینصورت درمیادوخط میشه خواهش میکنم راهنماییم کنیدتوروستام ومنبع درامدی ندارم یکدستگاه جوجه کش باپوسته یخچال درست کردم والان تخم مرغ داخلش ازبین میره وبرامن یه ضرربدوغیرقابل جبرانه یه ترموستات سانواردروش بودکه اونم یدفعه شروع کرددمای محیط روکه ۲۳بو۶۷نشون میداد نمیدونم موندم، سردرگریبون لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام و تشکر از شما
   بایستی بررسی کنید که چه اتفاقی برای کنترلر شما افتاده است. ولتاژ ورودی تغییری نداشته است؟ اتصالات سنسور با برد هم بررسی کنید. در زمانی که سنسور به برد متصل نباشد، نمایشگر خط نشان میدهد.
   بررسی و نتیجه را در ادامه همین پیام ارسال کنید.

 • آموزش ویدیویی نداشتین برای تنظیم ماکسیمم و مینیموم؟من هرکاری میکنم رو p2 نمیشه عدد داد
  نمیشه بدیم شما تنظیم کنین

 • سلام من دو تا دستگاه با همین ماژول دارم یکی آداپتور ۱۲ولت ۲ آمپر یکی دیگه ۱۲ ولت ۱ آمپره،این ماژول با آداپتور ۱۲ ولت ۵۰۰ میلی آمپر یا ۱۰.۵ ولت ۱ آمپرم کار میکنه؟

 • سلام، من مدل XH-W1219 خریداری کردم که فکر کنم از لحاظ کارایی و تنظیمات فرقی با مدل فوق نداره. قراره با برق ماشین که حدودا ۱۴ ولت میشه در حالت روشن بودن موتور کار کنه، نگرانی دارم که آسیبی نبینه آیا و اینکه در منزل با آداپتور ۱۲ ولت تست کردم رله زود داغ می شد در حالی که اصلا تو مدار نیست هنوز. جای نگرانی نیست؟

 • سلام.چطورمیشه ماژول رو طوری تنظیم کرد که وقتی دما به ۴ درجه رسید رله قطع و وقتی به ۱۲ درجه برسه رله فعال بشه؟ لطفاراهنمایی کنید/

 • با سلام
  ببخشید خانم پور بلورچیان خروجی این ماژول چند ولت هستش؟
  ممنون میشم جواب بدید.
  با تشکر از شما.

 • سلام، این ماژول قابلیت اینو داره تا تنظیمات دلخواه ما مثلا برای استفاده در یخچال مسافرتی، ذخیره بشه و برای استفاده مجدد از یخچال نیاز نباشه دوباره تنظیمات رو انجام بدیم. من از سایت دانشجوکیت مدل w1219 خریداری کردم که فکر کنم از لحاظ تنظیمات فرقی با این مدل نداشته باشه

 • ممنون از توضیحات میخواستم ببینم اگر برق تغذیه این ترموستات قطع شد تنظیمات مربوطه حذف میشن یا مشکلی از بابت پریدن تنظیمات بوجود نمیاد

 • سلام ممنون بابت راهنمایی و تحلیل خوبتون
  می خواستم ببینم میشه بر نامه ای سی این ترموستات رو تغییر داد
  یعنی ای سی لاک خورده نباشه
  امکانش هست؟؟؟
  اگر میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

 • سلام وقت بخیر واسه دستگاه جوجه کشی میخاستم درست کنم اول به جریان برق ۱۲والت رو به محل تغذیه وصل کنم بعد گذینهSETرو بزنم تنظیماتشو درست کنم یا باید اپل جریان برق خانگی رو به گذینه K1K0وصل کنم بعد تنضیماتشو لطفا جواب بدید ممنون

  • با سلام
   پیشنهاد می‌کنیم آموزش و سپس دیتاشیت کالا را کامل مطالعه فرمایید.
   در متن آموزش توضیحات لازم گفته شده است.

 • سلام
  وقت بخیر
  ممنون بابت توضیحات کاملتون.
  من میخواهم با این رله، یه لامپ ۲۳۰ ولت رو روشن کنم.
  میشه لطفاً راهنمایی کنید که فاز و نول رو به کدوم پایه‌ها باید وصل کنم؟

 • سلام
  من این ماژول رو برای تشخیص دمای آب ماشینم گرفتم و باید دو تا تغییر توش انجام بدم :
  ۱- سایز سیم رو افزایش بدم تا از کابین به داخل کاپوت برسه ( که نمیدونم با انجام این کار با توجه به افزایش طول سیم و به دنبال اون افزایش مقاومت سیم، دما رو غلط نشون میده یا نه)
  ۲- نمایشگر دما رو از روی برد باز کنم و یکسری سیم بهش وصل کنم تا بتونم ماژول رو در فضای پشت صفحه کیلومتر و نمایشگر رو بر روی صفحه کیلومتر قرار بدم

  ممنون میشم راهنمایی کنید انجام این کار ها دمای نمایش داده رو دچار خطا میکنه یا نه

  • با سلام
   انجام این اقدامات پیشنهاد نمیشود. ولی با توجه به اینکه ماژولی ارزان قیمت هست، میتوانید دو عدد تهیه کنید و روی یکی تغییرات را انجام دهید، سپس با هم مقایسه کنید.

 • سلام
  سوالم این بود که ماژول خطا داده وچراغ قرمزشled روشن شده وهیچی عددی نشون نمیده مشکلش چی میتونه باشه؟ ممنون از راهنمایی تون

 • سلام
  اگر بجای برق ۱۲dc از برق۱۲ac استفاده بشه مشکلی در کارکردش ایجاد میشه؟

 • سلام
  من برای دستگاه جوجه کشی خریدم
  ترموستات روشن میشه ولی لامپ روشن نمیشه
  در صورتی که لامپ کاملا سالمه
  ممنون میشم اگه جواب بدین

  • با سلام
   اتصالات را بررسی کنید. دقت داشته باشید که خروجی این ترموستات به صورت ولتاژی نیست و بایستی حتما به صورت کلید در مدار قرار بگیرد. این اشتباهی بسیار رایج بین اکثر کاربران هست.

 • سلام
  وقت بخیر
  من این ماژول خریداری کردم فقط تنها مشکلی که دارم دما با نوسان زیادی نشون میده یعنی الان ۲۴ یهو میشه ۲۵٫۸ میخواستم راهنمایی بفرمایید چطور میتونم مشکل رفع کنم

 • سلام ی سوالی داشتم
  من یک دستگاه جوجه کشی ساختم و کوچک هستش که باعث میشه ترموستات داعما در حال قطع و وصل باشه
  آیا مشکلی برایش پیش نمیاد ؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید

 • سلام خسته نباشید من مشکلم بکم متفاوته من همه چیز رو ست کردم ولی وقتی از منوی p0 میخوام از مود C به مود H برم یه تیک صدا میده اون لامپ کوچیک بقلش و روی همون مود C میمونه رو حالت هیتینگ نمیره چرا؟

 • سلام من می‌خواهم از این ماژول برای دستگاه جوجه کشی استفاده کنم‌ لطفا بگید ازچه آداپتور،لامپ،فنی استفاده کنم‌.

  • با سلام
   برای تغذیه ماژول W1209 از آداپتور ۱۲ ولت میتوانید استفاده کنید. برای اینکه از طریق لامپ حرارت ایجاد کنید میتوانید لامپ رشته‌ای ۱۰۰ وات استفاده کنید. البته این منبع حرارتی بستگی به حجم فضای دستگاه دارد.

 • خسته نباشید
  ممنون بخاطر توضیحات کامل شما
  فقط یه سوال دارم
  از این ماژول میشه به عنوان دماسنج اتاق فقط استفاده کرد ؟

   • می‌خوام دما رو بذارم روی ۴۰ درجه تا دستور خاموش شدن بده، اما بیشتر از ۳۰ نمیره، کمتر میره، حتی تا منفی ۶۰ هم میزنه، اما بیشتر از ۳۰ نمیره.
    البته قبلاً می‌رفت

    • با سلام
     تغذیه مدار را بررسی کنید. اگر قبلا تنظیمات انجام شده است، به نظر میرسد آسیبی احتمالی وجود داشته باشد.

 • چطور میشه فقط از یک منبع تغذیه استفاده کرد? منظورم اینکه با یه آداپتور ۱۲ ولتی ماژول رو روشن کنیم و جریانی که رله ای, ماژول وصل میکنه
  ۱۲ ولتی باشه که از همون آداپتور گرفتیم و به پایه های k1وk0 وصل و با اون ولتاژ یه آرمیچر کوچیک رو روشن کرد
  ممنون

 • سلام ماژولی که من تهیه کردم عدد دیجیتال دما رو خوب نمیشماره یعنی ۲۵.۱که نشون میده ثابت میشه یه دفه میره روی۲۶میشه راهنمایی کنید اشکال از چیه

  • با سلام
   این اشکال نیست. در حقیقت قرار نیست که تمامی رنج‌های دمایی را مشابه یک شمارنده بالاروند نمایش دهد. ممکن است دما به همین میزان تغییر کرده باشد.