سخت افزار مدارهای الکترونیک

اسپیکرهای ماژولی با قابلیت های دلخواه

اسپیکرهای ماژولی با قابلیت های دلخواه
نوشته شده توسط آزاده مختاری

پس از تلفن های هوشمند ماژولی اکنون اسپیکرهای هوشمند ماژولی با قابلیت دلخواه مطرح شده اند که همانند تلفن های هوشمند ماژولی می توانند سهم عمده ای از بازار را به خود اختصاص دهند. اکنون استارتاپی به نام SparkBlocks، می خواهد از طریق جذب سرمایه عمومی همین ایده را عملی کرده و یک اسپیکر قابل حمل و ماژولار را تولید نماید. در حالت ساده، مرکز اصلی دستگاه بدون ماژول های اضافه، می تواند تا ۴ ساعت به پخش موسیقی بپردازد.

خاصیت محصولات ماژولار این است که می توانید بخش هایی مختلف و قطعاتی که نیاز دارید را به آن اضافه نمایید. ماژول ها به طور عمومی SmartBlook نامیده می شوند و کاربر قادر است از میان آنها، موردی که مناسب خود می بیند را انتخاب نماید.

یکی از بهترین SmartBlook ها، ماژولی است که به اسپیکر قابل حمل شما متصل می گردد و به آن یک نمایشگر لمسی کوچک اضافه می کند. به وسیله ی همین نمایشگر، قادر هستید تا به تماس های تلفنی نیز پاسخ دهید و در این میان برنامه که این استارتاپ توسعه داده برای همه سیستم عامل ها موجود است. سایر ماژول ها شامل بخش هایی برای بالابردن کیفیت صوتی، شارژ موبایل و گیره ای که بر دوچرخه متصل می شود و می تواند جاده را برایتان نورانی کند می شوند.

برای خرید هسته اصلی، باید مبلغی برابر با ۸۹ الی ۱۱۹دلار را هزینه کنید و برای به دست آوردن همه ماژول ها در کنار دستگاه اصلی، این هزینه تا ۱۹۹ دلار افزایش پیدا می کند. حتی می توانید قطعه ای را خریداری کرده و به هسته اصلی اسپیکر متصل کنید که صدای ۱/ ۵کانال و فراگیر دارد که البته همین بخش، قیمتی برابر با ۱۳۰۰ دلار دارد. استارتاپ یاد شده خبر می دهد که این محصول در ماه آوریل سال ۲۰۱۶ وارد بازار خواهد شد

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه