تکنولوژی

با پروژکتور فوق‌العاده lg آشنا شوید

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

نصب کردن یک پروژکتور برای نمایش تصاویر بزرگ نیازمند کمی ترفند است. پروژکتور هایی که در فاصل کمی از پرده نصب می‌شوند بسیار پرطرفدار تر هستند و از نظر اشغال فضا بهتر عمل میکنند. Lg یک پروژکتور کوچک با کد pf1000u در کره جنوبی ساخته است که با وجود کوچکی غیرقابل باور آن میتواند تصاویری بسیاربزرگ تولید کند. مدل pf1000u تصاویری به پهنای صد اینچ را تولید میکند. برای مشاهده تصاویر ۱۰۰ اینچی تمام کاری که باید بکنید این است که پروژکتور را روبه دیوار قرار داده و آن را روی مکانی بلند مثل میز قرار دهید. سپس برای خود خوراکی های مورد علاقه تان را خریده و با آن فیلم یا سریال نگاه کنید. هرچند تصویری با پهنای ۱۰۰ اینچ خانه ی بزرگ با دیوار های فوق‌العاده پهن نیز میخواهد.

این پروژکتور برای پخش نیاز به این ندارد که بسیار دورتر از دیوار قرار گیرد و با تکنولوژی منحصر به فردی که دارد تنها به ۱۵ اینچ فاصله نیاز دارد تا بتواند تصاویر را کامل پخش کند. این مقدار بسیار ایده‌آل است. بیشتر پروژکتور های موجود در بازار نیازمند حداقل ۴۵ اینچ فاصله از دیوار هستند تا بتوانند تصاویر را به خوبی پخش کنند.

*ویدئو

[advanced_iframe securitykey=”e3ac59a02708b32a0e36dd27eecce7b410abc919″ src=”http://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/cODry/vt/frame” allowFullScreen=”true” webkitallowfullscreen=”true” mozallowfullscreen=”true” height=”360″ width=”640″]

Lg این پروژکتور را کاملاً مجهز کرده است. این پروژکتور دارای پورت های HDMI و VGA و USB است که با پورت usb میتوانید چیزهایی را که بر روی هارد اکسترنال یا فلش مموری خود دارید پخش کنید. همچنین امکاناتی برای پخش صدا نیز وجود دارد مانند بلوتوث که با آن میتوانید اسپیر های بی سیم به دستگاه متصل کنید همچنین میتوانید در این پروژکتور بدون اتصال کابل ویدوئو پخش کنید که با استفاده از WiDi و Miracast ممکن شده است.

این پروژکتور هنوز به تولید انبوه نرسیده و فقط چند عدد از آن موجود و غیرقابل فروش است . Lg به زودی آن را در فروشگاه ها عرضه خواهد کرد.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه