تکنولوژی

بیانیه سونی برای آپدیت نکردن به ویندوز۱۰

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

سونی درحال کارکردن روی ساخت درایور برای دستگاه های vaio خود که سال گذشته بخش تولید آنها را واگذار کرد میباشد. بیانیه این شرگت جهت بروزرسانی دستگاه ها در ادامه آمده است

سال گذشته سونی قسمت vaio خود را به صندوق های سرمایه‌گذاری واگذار کرد ولی این غول تکنولوژی ژاپنی به پشتیبانی از دستگاه‌هایی که در گذشته فروخته است ادامه داده است. همانند دیگر دستگاه‌های دارنده ویندوز دستگاه‌های سونی نیز با پیشنهاد بروزرسانی رایگان به ویندوز۱۰ توسط ماکروسافت بروزرسانی خواهند شد. اما سونی به شخصه درخواست کرده است که کاربران سیستم خود را بروزرسانی نکنند.

sony-no-windows-10-01

در سایت پشتیبانی این کمپانی یک اخطار به کاربران میگوید که باید تا آماده شدن دروایور های ویندوز ۱۰ برای دستگاهشان صبر کنند. متن دقیق این پیام بدین شرح است:

ما در حال تست کردن مدل های پشتیبانی شده‌ایم و در سریع‌ترین زمان ممکن نتیجه آن را اعلام خواهیم کرد. ما در حال برنامه‌ریزی برای ساخت درایور هایی برای ویندوز ۱۰ هستیم. همچنین برای ۸ و ۸٫۱ نیز برنامه‌هایی داریم که در جدول زیر اعلام شده است:

1_sony-no-windows-10-02

به هر حال برای بروزرسانی سیستم خود به ویندوز ۱۰ در صورتی که سیستم شما با ویندوز ۸٫۱ ارائه شده است حداقل باید تا ماه اکتبر صبر کنید و اگر با ویندز ۸ ارائه شده باشد باید تا ماه بعد از آن یعنی نوامبر صبر کنید.

سونی اشاره‌ای به دارندگان لپ تاپ هایی با ویندوز پیشفرض ۷ در جدولی جداگانه کرده است و اعلام کرده دارندگان لپ تاپ هایی با سیستم عامل ویندوز ۷ میتوانند از ماه آگوست لپ تاپ خود را بروز رسانی کنند. اما این اعلام سونی به منزله آماده شدن درایور ها برای این سیستم‌ها نیس و سونی صرفاً به مشکلات این دستگاه‌ها رسیدگی کرده و آنان را از پیشامد های احتمالی آگاه میکند. در این بیانیه اشاره‌ای به دارندگان سیستم‌هایی با ویندوز قدیمی تر از ۷ نشده و سونی برنامه خاصی برای اینگونه دستگاه‌ها ندارد.به نظر میرسد تا این بروزرسانی برای آن‌ها منتشر شود آن‌ها نصفه عمر بشوند. هنوز هم کاربرانی هستند که در این معامله سونی متحمل ضرر و سختی میشوند. امیدواریم پشتیبانی از دستگاه های vaio ادامه پیدا کنند. 

sony-no-windows-10-03

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه