تکنولوژی سخت افزار

دستبند هوشمند با قابلیت تشخیص مزاحم

نوشته شده توسط آزاده مختاری

حتما برای شما هم پیش آمده که به خاطر توجه بیش از حد دیگران و حضور آزاردهنده‌ی آنها در اطراف خود، عصبی شده‌اید. تصور کنید که یک دست‌بند هوشمند بر روی دست خود داشته باشید و حداقل، زمانی که این افراد روی اعصاب شما هستند، از حضور آنها مطلع شوید. این درست همان چیزی است که باعث شده تا دست‌بند هوشمند WellBe، به یک پروژه‌ی بسیار محبوب در وب‌سایت Indiegogo تبدیل گردد.

در ادامه با دیجی اسپارک با دستبند هوشمند با قابلیت تشخیص مزاحم همراه باشید.

ابتدا این دست‌بند هوشمند برای کنترل ضربان قلب ساخته شده و می‌تواند شما را از بالا رفتن میزان ضربان قلب مطلع کند. این موضوع به کمک الگوریتم‌های به کار رفته در انداره‌گیری میزان ضربان قلب و استرس شما بسته به شرایط محیطی، افرادی که در کنار شما هستند و با آنها در طور روز برخورد داشتید، محاسبه شده و در نهایت می‌تواند شما را از استرس به وجود آمده، مطلع نماید.

زمانی که گوشی هوشمندشما، بالا رفتن استرس شما را از حضور همسایه‌ای پرحرف و یا سر و صدای ناگهانی که از بیرون می‌آید، تشخیص داده و شما را از این موضوع مطلع می‌کند، نرم‌افزار مخصوص WellBe که بر روی گوشی هوشمندشما نصب شده، به سرعت راه‌هایی را برای کاهش ضربان قلب همچون نفس عمیق و حرکات کوتاه مدیتیشن در اختیارتان قرار می‌دهد و می‌تواند در آرام شدن شما، تاثیر زیادی داشته باشد. با توجه به اطلاعاتی که سازندگان این دستبند در اختیار ما گذاشته‌اند این نرم‌افزار میزان ضربان قلب شما را قبل و بعد از انجام حرکات پیشنهاد شده بررسی می‌کند و از میان حرکت موجود، اثربخش‌ترین حرکاتی را که برای شما می‌تواند مفیدتر باشد، در اختیارتان قرار می‌دهد.

البته دست‌بندهای هوشمندی که ضربان قلب را کنترل می‌کنند، چندین سال است که تولید می‌شوند اما ویژگی خاصی که سبب شده WellBe متفاوت‌تر از بقیه‌ی محصولات باشد، این است که در هر لحظه، عاملی که باعث بالا رفتن ضربان قلب شما شده، را مشخص می کندو در همان لحظه، حرکاتی مخصوص برای کاهش و از بین بردن این ضربان قلب بالا در اختیارتان قرار می‌دهد. در واقع این دست‌بند هوشمند و نرم‌افزار همراه آن، یک تقویت‌کننده هوشیاری نیز محسوب می‌شوند ممکن است حتی بدون انجام دادن حرکات مخصوص، متوجه شوید که باید اعصاب خود را کنترل کرده و آرام باشید.ووقتی درحالت آرامش قرار گرفتید یعنی به اعصاب خود مسلط شده اید.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه