تکنولوژی سخت افزار

دستگاه MSR برای تصفیه آب و از بین بردن ویروس‌ها

دستگاه MSR برای تصفیه آب و از بین بردن ویروس‌ها
نوشته شده توسط آزاده مختاری

آب مایه حیات است و نوشیدن آب سالم یکی از مراحل حیات سالم است. تهیه آب سالم موضوع مهمی است که مورد توجه بسیاری از پزشکان برای حفظ سلامتی می‌باشد. خوشبختانه امروزه دستگاه‌های تصفیه آب تقریبا در تمامی همه منازل وجود دارد که با فیلتر کردن املاح مضراب به تولید آب سالم می‌پردازد. با توجه به این که این دستگاه‌ها به ویروس‌ها و عوامل باکتریایی آب توجهی ندارند بنابراین انتقال ویروس از آب به بدن انسان بدون توجه به تصفیه آن انجام شود. امروز دانشمندان با ساخت دستگاه MSR برای تصفیه آب و از بین بردن ویروس‌ها اقدام کرده‌اند.

در ادامه در دیجی اسپارک به معرفی این دستگاه MSR می‌پردازیم.

با توجه به این که محصولات دیگری مشابه این دستگاه برای فیلتر و تصفیه آب ساخته شده است ولی این دستگاه دارای قابلیت خود تمیزکننده است و در فیلترو تصفیه آب از مواد شیمیایی و باتری و نور ماورا بنفش و کربن استفاده نشده است.

در ساخت این دستگاه از نوعی فیبر توخالی استفاده شده است که به اندازه‌ای قوی است و از ورود کوچکترین عناصر نیز جلوگیری می‌کند و در برابر یخبندان و افتادن از فاصله ۱۸۳۰ متر یا فشار وارده ۱۳۶ کیلوگرم نیز مقاوم است.

این دستگاه طبق استانداردهای NSF Protocol P248 ساخته شده است و می‌توان از آن در بطری‌های آب استاندارد نیز استفاده کرد. این دستگاه توانایی فیلتر وتصفیه  ۲/۵ لیتر آب در هر دقیقه را دارد و در هر بار روشن بودن می‌تواند ۱۰ هزار لیتر آب را تصفیه کند.

این دستگاه به خوبی می‌تواند جایگزین بطری‌های پلاستیکی و فلزی برای نگهداری آب شود و برای کوهنوردان و علاقمندان به طبیعت که در سفربه آب سالم دسترسی ندارند بسیار مناسب است.

این دستگاه با توجه به تکنولوژی استفاده شده در آن و کارایی بالا با قیمت ۳۵۰ دلار از فوریه سال ۲۰۱۶ برای مشتریان قابل دسترس و خرید می‌باشد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه