تکنولوژی ماژول دوربین

دوربین جدید Canon برای تهیه با کیفیت تر عکس وفیلم

دوربین جدید Canon برای تهیه با کیفیت تر عکس وفیلم
نوشته شده توسط آزاده مختاری

شرکت ژاپنی کنون چند سالی است که در تولید دوربین‌های فیلمبرداری منحصر به فرد و گران قیمت در زمینه ثبت تصاویر سینمایی، به رقابت با شرکت‌های دیگر پرداخته است.

در ادامه در دیجی اسپارک به معرفی دوربین جدید Canon برای تهیه با کیفیت تر عکس وفیلم می‌پردازیم.

Canon دوربین جدید خود با نام ME20F-SH را معرفی کرده  است. این دوربین پیشرفته که یک دوربین فیلمبرداری سطح بالا به حساب می‌آید، دارای بدنه‌ای بسیار کوچک، جذاب و حرفه‌ای، با طراحی کامپکت بوده و در کنار آن از ویژگی‌های سخت افزاری بسیار خاصی بهره می‌برد. مهم ترین بخش این دوربین به حساسیت بسیار بالای سنسور (ISO) آن برمی‌گردد.

در واقع حساسیت سنسور این دوربین در بهترین حالت خود به عددی بیش از چهار میلیون می‌رسد و کاربر را قادر می‌سازد تا در محیطی کاملا تاریک، تصاویر خارق العاده‌ای را به  ثبت برساند. این دستگاه برای افرادی تولید شده است که در محیط‌های بسیار تاریک نیاز به ثبت تصاویر داشته و برای این کار، نیاز به دوربینی دارند که تصاویر را با کیفیت بسیار بالا ثبت و ضبط کند (همانند عکاسی در شب‌های مهتابی). برای درک بهتر قدرت این دوربین بهتر است بدانید که روشنایی محیط در زمان شب با آسمان صاف و نور کامل مهتاب بین ۲۷/۰ تا ۰/۱ شمع بر متر مربع است. در شب‌های ابری که ماه نقش کمرنگی در روشنایی هوا دارد، میزان روشنایی به ۰/۰۰۰۰۱ شمع بر متر مربع می‌رسد. این دوربین قادر است در چنین محیط‌هایی تصاویری را ثبت کند که چشم انسان قادر به دیدن آن‌ها نیست.

شرکت Canon ادعا کرده است که دوربین ساخته شده توسط این شرکت می‌تواند در زمینه‌های مختلفی نظیر ساخت فیلم‌های سینمایی، موارد امنیتی و یا تهیه مستندات حیات وحش و همچنین تصویر برداری از آسمان شب به کار گرفته شود.

برای مثال این دوربین در بهترین حالت خود می‌تواند با دقت ۱۰۸۰p به فیلمبرداری بپردازد. خریداران این دوربین می‌توانند تمام لنز‌های سری EF را به همراه این دوربین مورد استفاده قرار دهند.

در مورد مشخصات فنی دوربین ME20F-SH Canon نیز می‌توان گفت که وجود سنسور فول فریم ۳۵ میلی متری CMOS، از جمله بزرگترین مزیت‌های آن به حساب می‌آید و باعث ایجاد تصاویر بسیار با کیفیت می‌شود . همچنین به دلیل افزایش ابعاد سنسور و کاهش دقت آن (۲/۲ مگاپیکسل)، ابعاد فتوسایت‌های موجود بر روی حسگر این دوربین تا پنج برابر بزرگتر شده‌اند. تمامی این ویژگی‌ها باعث شده است که این دوربین بتواند در محیط‌های با کمترین نور و روشنایی ممکن، به فیلمبرداری بپردازد. بر روی بدنه این دستگاه، پورت‌های ۳G/HD-SDI و HDMI فقط خروجی به همراه سوکت جک ۵/۲ و ۵/۳ میلی‌متری استریو میکروفون و همچنین پورت هشت پینی RS-422 قرار دارد. که این پورت هشت بیتی امکان مانیتورینگ و نظارت بیشتر بر روی صدا و تصویر ضبط شده محیط را برای فیلمبرداری آماده خواهد کرد و همین حالات، در فیلمبرداری سینمایی و دیگر کارهای حرفه‌ای به کارگردان کمک خواهند کرد.

اگر کاربر حرفه‌ای نیستید و دوربینی برای کارهای معمولی خود نیاز دارید این دوربین پیشنهاد خوبی برای شما نیست. زیرا قابلیت‌های یاد شده این دوربین باعث شده قیمت این دوربین بالا باشد. ولی برای افراد حرفه‌ای هزینه این دوربین در برابر کیفیت تصاویر وکارایی مورد استفاده مناسب است. این دوربین ماه‌های آینده وارد بازار خواهد شد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه