تکنولوژی سخت افزار

راه حل جدید اپل برای حرکت در صفحه نمایش لمسی

نوشته شده توسط آزاده مختاری

آیا حرکت میان اشیای گرافیکی و مکان نما در گوشی هوشمند برای شما هم دشوار است؟این یکی از مشکلاتی است که استفاده کنندگان از گوشی های هوشمند با آن مواجه هستند.اپل برای حل این مشکل به معرفی روشی به نام تنظیم دقیق عمل بر اساس ضربه زدن پرداخته است که توسط ایالات متحده آمریکا به ثبت رسید.

در ادامه با راه حل جدید اپل برای حرکت در صفحه نمایش لمسی در دیجی اسپارک همراه ما باشید.

این روش منحصر بفرد برای حرکت دادن اشیا روی صفحه نمایش های لمسی که به لمس کردن صفحه نمایش نیاز دارند کاربرد دارد.باتوجه به این تکنولوژی نیاز به لمس صفحه نمایش برای انجام این کار نخواهد بود و تنها کافی است که روی بخش جانبی موبایل اشاره نمایید تا نشانگر، متن انتخاب شده و دیگر موارد کوچک را به یک میزان معین حرکت دهید.

بسیاری از شرکت های تولید موبایل واپل قابلیت کپی و چسباندن یک متن از یک نقطه به نقطه دیگررا به محصولات خود اضافه کرده اند.برای انجام این کار ابتدا متن مورد نظر را انتخاب سپس با استفاده از مکان نما به طرفین آن اضافه یا کم می کنیم سپس عمل مورد نظر مثل کپی یا حذف را انجام می دهیم .ولی با توجه به اندازه انگشتان انجام این عمل ممکن است به راحتی قابل انجام نباشد یا زمان زیادی برای انتخاب متن سپری گردد.این تکنولوژی جدید نیازبه لمس صفحه نمایش را حذف کرده وفرآیند فوق را راحتتر امکان پذیر کرده است.

به این صورت که تصور کنید قصد دارید بخشی از متن به نمایش در آمده روی موبایل خود را انتخاب نمایید و نشانگر شما نیز در نقطه ای از سمت راست صفحه قرار دارد. برای این منظور روی لبه سمت راست یا هر بخش دیگری که به فرمان لمسی مجهز نباشد اشاره کنید. هربار که عمل اشاره کردن روی آن سطح را تکرار نمایید نشانگر به اندازه یک کاراکتر حرکت می کند و در نتیجه انتخاب متن مورد نظر با دقت بالاتری انجام خواهد شد.

با اشاره روی لبه سمت راست دستگاه، نشانگر به سمت چپ حرکت خواهد کرد و زمانی که به لبه سمت چپ ضربه بزنید حرکت به سمت راست خواهد بود.ولی باتوجه به شدت ضربه دست مقدار کاراکترانتخاب شده متفاوت است .اگر شدت ضربه کم باشد کاراکتر انتخاب شده به اندازه یک کاراکتر به جلو می رود ولی اگر زیادباشد ممکن است حتی به اندازه یک کلمه هم به جلو رود.در این روش می توان آیکن ها و اشیای گرافیکی رابا سرعت کمتر و دقت بیشتر حرکت داده و جابجا نمود.

این تکنولوژی هنوز در گوشی های موبایل به کار گرفته نشده است واحتمالا در آینده ای نزدیک شاهد رونمایی ازآن در گوشی های هوشمند باشیم.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه