اینترنت اشیا IOT خانه هوشمند رباتیک

روبات جاروبرقی Botvac به اینترنت اشیاء پیوست

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

روبات های جاروبرقی معرفی شده توسط شرکت neato تعداد محدودی هستند. ابتدا Neato XV-11 در Ceo 2010 معرفی شد. سپس شاهد ورود xv-21 در سال ۲۰۱۲ بودیم. در سال ۲۰۱۳ نیز سری botvac را در بازار داشتیم و حال در ادامه آن Neato آخرین روبات مکنده خود را در IFA معرفی میکند.

روبات های جاروبرقی معرفی شده توسط شرکت neato تعداد محدودی هستند. ابتدا Neato XV-11 در Ceo 2010 معرفی شد. سپس شاهد ورود xv-21 در سال ۲۰۱۲ بودیم. در سال ۲۰۱۳ نیز سری botvac را در بازار داشتیم و حال در ادامه آن Neato آخرین روبات مکنده خود را در IFA معرفی میکند. Botvac از طریق wifi به تلفن هوشمند شما متصل می‌شود تا بتوانید آن را کنترل کنید. حالت مخصوص این ربات و D شکل بودنش به آن کمک میکند تا گوشه‌ها را هر چه بهتر تمیز کند.

neato-botvac-connected-3

همچنین ارتفاع کم این روبات آن را قادر میسازد تا به زیر مبل و صندلی ها نیز نفوذ کرده و همه جارا برای شما پاکسازی کند. با متصل شدن ربات به مودم خانه شما میتوانید آن را از هرجایی که بخواهید کنتل کنید و به آن دستور دهید. با استفاده از اپلیکیشن مخصوص این ربات که برای سیستم عامل های ios و اندروید موجود است میتوانید فرامینی همچون شروع ؛ توقف ؛ زمان بندی و مشاهده فعالیت در حال انجام آن را صادر کنید. همانند نسخه های قبلی botvac میتواند اتاق شما را با لیزر اسکن کند و نقشه ای از آن برای خود فاهم کند تا تمیز کردن هیچ قسمتی از خانه را فراموش نکند. همچنین پس از اسکن این ربات از برخورد با اشیای درون خانه مبادرت میکند و همچنین قادر است با نقشه ای که تهیه میکند حتی در تاریکی هم به کار خود ادامه دهد. به وسیله برنامه مخصوص این ربات میتوانید آن را کنترل کرده و به محل مورد نظری که قرار است تمیز کنند راهنمایی کنید.

neato-botvac-connected-1

Botvac با یک باتری لیتیوم یون کار میکند و از دو برنامه جهت تمیز کردن استفاده میکند. یکی حالت Eco که کم سر و صداتر است و ربات تا ۱۲۰ دقیقه دوام خواهد آورد و حالت دیگر Turbo که قدرت مکش افزایش پیدا میکند اما کارایی ربات به ۹۰ دقیقه کاهش پیدا میکند. شرکت سازنده بیان کرده است که این ربات از فیلتری دو برابر بهبود یافته برخوردار شده که میتواند ذراتی تا ۰٫۳ میکرون را جمع آوری کند و مکان های بدون فرش و با فرش را نیز پاکسازی میکند.

فروش این ربات از سه ماه آخر سال ۲۰۱۵ آغاز خواهد شد و قیمتی برابر با ۶۹۹ دلار خواهد داشت.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۲ دیدگاه