رباتیک سخت افزار

ساخت پل بر روی رودخانه توسط پرینتر ۳ بعدی

ساخت پل بر روی رودخانه توسط پرینتر 3 بعدی-دیجی اسپارک
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

شگفت زده شدید؟ اصلا عجیب نیست، این پرینترها فقط قرار است یک پل را بر روی رودخانه پرینت کنند! احتمالا در آینده ساختمان‌ها، ماشین‌ها و یا شاید یک نسخه دیگر از خودمان را هم پرینت کنند! در ادامه با معرفی این تکنولوژی با دیجی اسپارک همراه باشید.

 

از زمانی که پرینترهای سه بعدی پا به جهان گذاشته اند زمان زیادی نمی‌گذرد اما گویا تبدیل به سرگرمی جدید مهندسان برای ساخت شاهکارهای خود شده است. این پرینترها با توانایی‌های بی پایان خود روز به روز جای خود را بیشتر در دل مردم باز می‌کنند، و شاید تا چند سال آینده یکی از آن‌ها را در خانه خود داشته باشیم. یکی از مشکلات بزرگ این پرینترها در ابتدا این بود که فقط قابلیت پرینت گرفتن با مواد پلاستیکی را داشتند، هر چند محققان بیکار ننشسته و مواد جدیدی را به این لیست افزودند، تا فقط یک محدودیت دیگر باقی بماند و آن هم خلاقیت ماست.

حال مهندسان قصد دارند در شهر آمستردام یک پل فولادی را پرینت کنند. شهرداری این شهر با همکاری شرکت Dutch robot و آتودسک، می خواهند پلی را بر روی یک رودخانه کوچک پرینت کنند، هر چند محل دقیق آن هنوز مشخص نشده است.

 

شرکت MX3D که پیشتر با ساختن سازه های آهنی پیچیده نام خود را بر سر زبان ها انداخته بود، این پل را به عنوان پروژه بعدی خود برگزیده است. پل در سال ۲۰۱۷  تکمیل می‌شود و بنا به گزارش‌ها ساخت آن فقط دو ماه طول خواهد کشید. این پل نزدیک به ۸ متر طول دارد. این شرکت تکنولوژی خود را در قیاس با دیگران، بهینه‌تر و کاربردی‌تر می‌داند، هر چند با وجود رباتی که می تواند در شش جهت حرکت کند و با هر نوع فلزی پرینت کند، ادعای بی‌اساسی نیست.

 

 

بیشتر پرینترهای سه بعدی تنها جعبه های کوچکی هستند که می‌توانند اشیایی را درون خود پرینت کنند. با بیرون آوردن پرینتر از درون جعبه می توان سازه‌های پیچیده‌تر و بزرگتری را ساخت.

 

 

 

[advanced_iframe securitykey=”e3ac59a02708b32a0e36dd27eecce7b410abc919″ src=”http://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/ZxvY8/vt/frame” allowFullScreen=”true” webkitallowfullscreen=”true” mozallowfullscreen=”true” height=”360″ width=”640″]

 

[advanced_iframe securitykey=”e3ac59a02708b32a0e36dd27eecce7b410abc919″ src=”http://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/v7VXr/vt/frame” allowFullScreen=”true” webkitallowfullscreen=”true” mozallowfullscreen=”true” height=”360″ width=”640″]

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه