تکنولوژی

شارژ گوشی با آب

شارژ گوشی با آب - دیجی اسپارک
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

تا بحال  حتما برایتان پیش آمده که در سفر یا در دل طبیعت برای شارژ کردن موبایل و دیگر لوازم الکترونیکی به مشکل بر بخورید و هیچ منبع الکتریکی برای رفع نیازتان پیدا نکنید. در این پست قصد داریم تا گجت Blue Freedom  را به شما معرفی کنیم، که با آن میتوانید موبایل و دیگر وسایلتان را وقتی به شبکه برق شهری دسترسی ندارید شارژ کنید.

شارژ گوشی با آب - دیجی اسپارک

این گجت که ساخت کشور آلمان است را می توان جایگزینی برای صفحات خورشیدی، سلول های سوختی، دینام هایی که با انرژی ماهیچه های انسان شارژ می شوند، توربین های بادی، باتری های شارژی AC و دیگر تجهیزات تامین انرژی قابل حمل دانست.

این گجت را که می توان کوچکترین نیروگاه برق-آبی جهان نامید، برای شارژ گوشی های همراه، فقط از انرژی آب کمک می گیرد، برای این کار تنها کافی است که کنار یک منبع روان از آب باشید.

این وسیله از یک میکرو توربین با قطر ۱۲ سانتیمتر، ژنراتور ۵ واتی و یک باتری لیتیم پلیمری با ظرفیت ذخیره  ۵۰۰۰ میلی آمپر تشکیل شده است. با قرار دادن توربین آن در جریان آب، می توان  بطور مستقیم  و به کمک پورت USB یک یا دو آمپری، انرژی را در باتری ذخیره کرد و از آن برای شارژ انواع گوشی، و دیگر دستگاه های الکترونیکی و دیجیتال مثل دستگاه پخش موسیقی استفاده کرد. همچنین می توان از چراغ های ال ای دی تعبیه شده در این وسیله برای روشنایی استفاده کرد.

شارژ گوشی با آب - دیجی اسپارک

این گجت با وزن ۵۷ گرم، سبکتر از نمونه های مشابه مثل HydroBee است، و از لحاظ اندازه بسیار کوچکتر از آن است، و این امر باعث سهولت حمل این ابزار است.

شایان ذکر است که این وسیله به تناسب جریان آب موقعیتش تغییر میکند، و همینطور می تواند در دمای ۱ تا ۴۰ درجه سانتیگراد و تا مکانهایی با ارتفاع ۵۰۰۰ متر کار کند.

می توان گفت که این نیرو گاه برق-آبی کوچک در مقایسه با صفحات خورشیدی، از نظر زمان شارژ عملکرد بهتری داشته ، که این موضوع مزیت این گجت نسبت به صفحات خورشیدی محسوب می شود.

[advanced_iframe securitykey=”e3ac59a02708b32a0e36dd27eecce7b410abc919″ src=”http://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/PBJLX/vt/frame” allowFullScreen=”true” webkitallowfullscreen=”true” mozallowfullscreen=”true” height=”360″ width=”640″]

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه