تکنولوژی سخت افزار نمایشگر LCD

صفحه نمایشگر LCD مخصوص رزبری پای عرضه شد

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

همه میدانیم که متصل کردن رزبری به یک صفحه نمایش کار بسیار آسانی است. کافی است که کابل HDMi را به نمایشگر و رزبری متصل کنید. با این حال این راه حل آنقدر ها هم جمع و جور و پورتیبل نیست زیرا

همه میدانیم که متصل کردن رزبری به یک صفحه نمایش کار بسیار آسانی است. کافی است که کابل HDMi را به نمایشگر و رزبری متصل کنید. با این حال این راه حل آنقدر ها هم جمع و جور و پورتیبل نیست زیرا همه جا دسترسی به یک تلویزیون یا نمایشگر ممکن نخواهد بود. سازندگان رزبری نیز به این کمبود پی برده‌اند و در پی ساخت صفحه نمایشی برای برد محبوب خود هستند. در حال حاضر صفحه نمایشی برای رزبری عرضه شده است که به نظر مناسب می‌آید و نقطه قوت آن نیز دست ساز بودنش است. یعنی شما باید خودتان آن را سرهم و به رزبری متصل کنید. پس از یک سال انتظار و شنیدن وعده‌های کمپانی رزبری بالاخره این صفحه نمایش در فروشگاه سازنده قرار گرفت. اندازه این صفحه نمایش لمسی خازنی ۷ اینچ و با رزولوشن ۸۰۰*۴۸۰ پیکسل است و لمس همزمان تا ۱۰ انگشت را پشتیبانی می‌کند.

pidisplay

همانطور که می‌دانید متصل کردن صفحه نمایش به رزبری تنها یک دست سالم می‌خواهد و کمی دانش پایه و حوصله برای این کار و البته این کار به آسانی اتصال HDMi به دستگاه نیست 🙂

شما می‌توانید انتخاب کنید که این صفحه با پین Gpio روشن شود و برق خود را از پورت میکرو یوو اس بی تعبیه شده روی lcd تأمین کند. هنگامی که کابل پهن به پورت Dsi رزبری متصل می‌شود می‌توانید رزبری خود را نیز در پشت نمایشگر متصل کنید تا هم فضای کمتری آشغال کند و هم از شلوغ شدن برد راحت شوید.

باید بگوییم که رزبری پای تنها برد توسعه نیست که دارای صفحه نمایش شده است و بردهای بسیاری در بازار هستند که می‌توان به آن‌ها صفحه نمایش متصل کرد.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۳ دیدگاه