تکنولوژی سخت افزار

موتورسیکلت الکتریکی Ubco

موتورسیکلت الکتریکی Ubco
نوشته شده توسط آزاده مختاری

انواع موتورسیکلت های زیادی وجود دارند که قابلیت های زیای دارند. امروز در دیجی اسپارک به معرفی موتورسیکلت الکتریکی Ubco خواهیم پرداخت.

موتورسیکلت الکتریکی دوچرخ Ubco دارای قابلیت‌های مناسب زیادی است. این موتور سیکلت برای حرکت در جاده‌ها و مسیرهای دشوار طراحی شده است و دارای ظرفیت حمل مناسب که تقریبا حدود دو برابر موتور سیکلت های معمولی می باشد و منبع قدرت قابل حمل همچنین هزینه خرید مناسب و تعمیر آسان و بسیاری از گزینه های دیگر برای سفارشی کردن این محصول می باشد.

این موتور سیکلت در نیوزیلند توسط  Ubco Ltd طراحی و ارائه شده است و بر اساس یک  اسکلت سبک‌ وزن ساخته شده است. این ساختار محکم با تشکیل توسط ۷۰۰۰ سری آلیاژ آلومینیومی می‌تواند تا ۲۰۰ کیلوگرم بار را حمایت کند.

مشخصات فیزیکی موتور سیکلت دوچرخ Ubco

یک جفت موتور الکتریکی ۱ کیلووات خنک شونده توسط هوا، هر کدام تعبیه شده در یک هاب چرخ، گشتاور ماکزیمم ۹۰ نیوتن‌متر را برای این موتورسیکلت الکتریکی تامین می‌کنند. که این میزان توان برای رساندن موتورسیکلت به سرعت اوج ۴۵ کیلومتر/ساعت کافی است. منبع قدرت این موتور یک باتری لیتیوم-یون ۴۰ ساعت آمپر است که به چهار ساعت زمان برای شارژ نیاز دارد. و با شارژ کامل این وسیله می تواند مسافت ۱۵۰ کیلومتر را در جاده های هموار و ۱۰۰ کیلومتر را در جاده های ناهموار طی کند.

موتورسیکلت الکتریکی Ubco

موتورسیکلت الکتریکی | دیجی اسپارکUbco

از ویژگی های مهم موتور سیکلت دوچرخ Ubco می توان به تایرهای ۷۰/۱۰۰-۱۷ از نوع Innova Tough Gear اشاره کرد که در جلو و عقب استفاده شده است و به Ubco امکان حرکت در مسیرهای هموار وناهموار را می دهد.

همچنین سیستم تعلیق آن شامل انشعاب‌های ۳۶ میلی‌متر ATF در جلو و دو ضربه‌گیر ۳۲ میلی‌متر ATR در پشت است که قابل تنظیم برای واکنش با نوسانات می باشد.

موتورسیکلت الکتریکی Ubco

موتورسیکلت الکتریکی | دیجی اسپارکUbco

بزرگ‌ترین مزیت Ubco سادگی آن است. اجزای تشکیل دهنده‌ی این موتورسیکلت الکتریکی به این صورت می‌باشد: یک باتری، دو موتور الکتریکی، دو دیسک ترمز هیدرولیک، سیستم تعلیق و چرخ‌ها. وبا توجه به اجزای ذکر شده در این موتور سیکلت تعمیر اجزای آن ساده می باشد و نیاز به روغن کاری و اعمال خاصی ندارد.

وزن این موتور ۵۰ کیلوگرم می‌باشد و تمامی قطعات سنگین نیز در پایین اسکلت قرار گرفته اند،که راندن آن خیلی ساده می‌باشد. دو بخش باری آخر اسکلت واقع شده است که می‌تواند انواع ابزار یا وسایل را در خود جای دهد. یک خروجی ۱۲ ولت و یک پورت USB روی این موتور سیکلت وجود دارد.

با توجه به ظرفیت های فوق العاده این موتور از آن می توان برای دوچرخه سواری در مناطق کوهستانی و شکار و ماهی گیری استفاده کرد و همچنین با توجه به طراحی تایرها این موتور قابلیت رانندگی در انواع مسیرها را دارد و این امر می تواند سبب استفاده کثیری از افراد از جمله افراد ساکن در مناطق روستایی و ناهموار باشد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه