تکنولوژی

نسل جدید تلفن همراه سامسونگ نوت

نسل جدید تلفن همراه سامسونگ نوت -دیجی اسپارک
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

سامسونگ به تازگی شروع به ساخت انواعی از گوشی های همراه کرده است.درحالیکه نسل های گذشته ی تلفن های هوشمند آنها جزییات عجیبی مثل دوخت نمایشی و لبه های پلاستیکی فلزنما ، (مدل s6) و ظاهری حرفه ای و زیبا داشته است.تا قبل از این زمان هیچگاه شرکت سامسونگ در چنین رقابت مستقیمی در عرصه ی طراحی با شرکت apple نداشته است.شرکت سامسونگ با برند جدیدی از نسل note 5 به این رقابت ادامه می دهد، جدیدترین وعالی ترین مینی تبلت ها در دنیای گوشی های هوشمند.
نماها
Note5 را می توان گفت برادر بزرگتر سری s6 با این تفاوت که از لحاظ طراحی قوی تر است. پلاستیک فلز نما و دوخت ظاهری که در note 4 وجود داشت برداشته شده اند و شیشه و ترکیبات فلزی جدید از سری s6 وام طرح برداری شده است.این ها همه ویژگی های خوبی اند اما به نظر نمی رسد که شرکت سامسونگ هیچ نوع پیشرفتی در طرح آن نسبت به سری s6 داشته باشد.شیشه ی عقب آن هنوز هم نرم و مستعد لکه است.این ویژگی موجب سخت شدن نگهداری note 5 می شود و همینطور نیاز به پاک کردن صفحه ی آن با گوشه ی پیراهن قبل از نشان دادن به کسی دارد!
برآمدگی دوربین عقب آن درست شبیه سری s6 است و هنوز تفاوت چندانی با سایر دستگاه های آن ندارد. Note5 کمی بزرگتر است و گوشه دارتر به نظر می رسد.می توان گفت که note5 یک ۶ اینچی اضافه تر در طول صفحه نمایش خود دارد که جالب به نظر می رسد که به فاکتور های فرمی note5 می افزاید.

نسل جدید تلفن همراه سامسونگ نوت -دیجی اسپارک

عملکردها
Note5 ممکن است در زیر ویترین چندان متفاوت به نظر نرسد و همینطور در سیستم سخت افزاری آن.همان پردازنده یک گیگ رم اضافی، همان حسگر دوربین،باطری غیرقابل تعویض، بدون مینی سیم کارت، اما تعدادی تغییرات در آن به چشم می خورد.صفحه ی نمایش آن کمی بزرگتر با همان کیفیت نمایش و رزولوشن با ابن تفاوت که قلم s در آن بهبود یافته است و این می تواند تنها دلیلی باشد که شما را ترغیب به خرید note5 کند.
امکانات چندان جدیدی به جز همان قلم s درکنار قابلیت نوت برداری بدون روشن کردن گوشی ندارد.اساسا درحالیکه صفحه ی نمایش دستگاه خاموش است شما می توانید روی صفحه ی خاموش نت بردارید و آن را ثبت کنید بدون نیاز به روشن کردن دستگاه و دسترسی به هیچ اپلیکیشنی که ترفند جالبی است.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه