رباتیک سخت افزار

هواپیمای Phantom3

هواپیمای Phantom3
نوشته شده توسط آزاده مختاری

عکاسی هوایی وعکس گرفتن از فضا توسط از هلکوپترها و هوایماها وپرنده های هوایی سال های زیادی است که با تکنولوژی های مختلف انجام می شود. تهیه این عکس ها با توجه به دوربین ها ولوازم مورد نیاز محدود وهزینه زیادی در برداشت. در سال های اخیر محققان با ساخت پرنده ها وهواپیما های بدون سرنشین موفق به ثبت تصاویر بهتر و با کیفیت تر با هزینه کمترشده اند. یکی از این تکنولوژی ها هواپیمای بدون سرنشین DJI Phantomاست. که ابتدا به عنوان وسایل بازی مطرح شدند ولی با توجه به استقبال مردم به مرحله تولید تجاری رسیدند.

در ادامه با دیجی اسپارک همراه باشید.

Phantom3 نوعی هواپیمای بدون سرنشین است که با توجه به قیمت مناسب، کوچک بودن قطعات و زمان پرواز نسبت به نسخه های قبلی توانست در مدت زمان اندکی محبوبیت زیادی بدست آورد. در حال حاضر دونسخه از Phantom3 در دسترس است:

 هواپیمای Phantom3 حرفه ای: قابلیت فیلم برداری با تکنولوژی k4 دارد.

 هواپیمای Phantom3 پیشرفته: قابلیت فیلم برداری با کیفیت HD 1080 دارد.

 این ربات پرنده دارای یک کیت کامل شامل خود ربات پرنده، رادیوکنترل، باتری، شارژر، دوربین، سیستم لرزش گیر و استابلایزر سیستم ارسال است. دوربین این پهپاد دوربین ۱۲ مگا پیکسلی با تکنولوژی GOPRO و قابلیت عکاسی ۲۳ و ۲۴ یا ۳۰ فریم در ثانیه را دارا می باشد.

 یکی ازموارد مهمی که باعث محبوبیت Phantom3 نسبت به نسخه های قبلی شده است زمان پرواز بیشتر وراه اندازی سریعتر آن است. این هواپیما تمام حالات اتفاق افتاده را به صورت واقعی ضبط می کند مثلا هنگام طوفانی بودن ساحل تمام تصاویر و فیلم ها بیانگرخشم وعصبانیت واقعی ساحل است! شاهد این مدعا فیلم هایی است که برای یوتیوب فرستاده شده است. همچنین تصاویر گرفته شده جهت روزنامه نگاران وسایت های خبری به ویرایش کمتری نسبت به نسخه های قبلی نیاز دارد. دراین هواپیما یک قطعه سخت افزاری به نام lightbridge قرار گرفته است که سبب برقراری ارتباط بی سیم وارسال ویوئو به دستگاه شما می شود که به راحتی می توان هرنوع اطلاعاتی را از آن ها استخراج کرد.

 ثبت تصاویر با کیفیت از زمین تا فاصله چندصد فوت به راحتی با کیفیت بالا امکان پذیر است. این پهپاد می تواند در مکان هایی سربسته مثل سالن عروسی یا کنسرت ها وهمچنین مکان هایی که کنترل GPSوجود ندارد پرواز کند و فیلم برداری کند. در حالی که این موضوع در فانتوم ۲ امکان پذیرنبود. همچنین توسط یک برنامه گرافیکی قابل نصب روی گوشی های هوشمند و تبلت است که دارای یک نرم افزار قدرتمند قابل نصب بر روی گوشی موبایل یا تبلت است. توسط این نرم افزار می توانید اطلاعات کامل پرواز و تصاویر زنده در حال ضبط را به صورت HD مشاهده نمایید و به تصویربرداری هوایی با فرمت ۱۰۸۰ HD و یا k4بپردازید. این هواپیما دارای یک سیستم هوشمند کنترل پروازجهت هدایت هواپیما ویک رادیوکنترل اختصاصی و باتری های مخصوص قابل شارژ است.

نتیجه گیری

 Phantom3 نسبت به نسخه های قبلی سبک تر وزیباتر و با زمان پرواز بیشترطراحی شده است. همچنین کیفیت تصاویر و فیلم های گرفته شده توسط دوربین این هواپیما به نسبت تصاویر گرفته شده توسط Phantom2 با کیفیت تر و وضوح بیشتر است. این هواپیما به تولید انبوه رسیده است و خوشبختانه با استقبال زیادی روبرو شده است.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه